Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zakłady bukmacherskie w świecie polskiego sportu

Marzec 1, 2018 2:38 PM

Obowiązująca w Polsce ustawa hazardowa w istotny sposób ogranicza formę reklamy, na jaką mogą sobie pozwolić zakłady bukmacherskie. Otóż, bukmacherka nie może się kojarzyć z bogactwem, atrakcyjnością fizyczną oraz sukcesem zawodowym. W ten sposób państwo stara się chronić graczy przed negatywnymi czynnikami hazardu. A zatem reklama w Internecie jest nieco ograniczona. Idealnym sposobem reklamy pozwalającym na dotarcie do szerokiego grona odbiorców jest sponsorowanie klubów sportowych lub patronat nad ważnymi wydarzeniami. Z takich możliwości korzystają polskie firmy bukmacherskie. Jaki korzyści z tego płyną?

Piłka nożna, siatkówka, żużel – szeroki obszar sponsoringu

Niemal każdy legalny i najlepszy bukmacher w Polsce sponsoruje klub piłkarskiej Ekstraklasy. Fortuna wspiera warszawską Legię, Totolotek Lechię Gdańsk, a LVbet Wisłę Kraków. Doskonałe umowy sponsorskie posiada STS, który sponsoruje Jagiellonię Białystok, a także jest oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. A zatem w trakcie meczów Biało-Czerwonych niejednokrotnie mamy okazję oglądać na ekranie logotyp zakładów bukmacherskich STS.

Legalni bukmacherzy starają się również wchodzić w ważne dyscypliny sportu, aby sprzyjanie jednemu klubowi piłkarskiemu nie ograniczało grona odbiorców. Dlatego też, LVbet postanowił zająć się siatkówką. Bukmacher jest partnerem Plus Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet. Dodatkowo, w roku 2017 był jednym ze sponsorów Euro Volley. ForBET wybrał natomiast głęboko zakorzeniony w polskiej mentalności żużel. Z kolei Totolotek jest partnerem rozgrywek piłkarskich o Puchar Polski.

Jakie korzyści daje sponsoring bukmacherów?

Dla bukmacherów korzyść jest oczywista – doskonała reklama i dotarcie do szerokiego grona odbiorców w całkowicie legalny sposób. Kluby sportowe oraz wydarzenia zyskują natomiast większy budżet co pozwala na lepszą oprawę, opłacenie koniecznych opłat, a także na ponadprogramowe wydatki. Korzyści uzyskują także odbiorcy, czyli my. Mianowicie, niektórzy bukmacherzy udostępniają oferty promocyjne do kibiców sponsorowanych klubów sportowych. Na koniec warto również wspomnieć o korzyści dla państwa. Otóż obowiązkowe podatki od zakładów bukmacherskich dostarczają do skarbu państwa całkiem pokaźne kwoty.

Źródło: Bukmachers.pl

materiał partnera