Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sąd ma 7 dni na rozpatrzenie zażalenia na aresztowanie prezydenta Tarnobrzega

Marzec 2, 2018 4:14 PM

Dzisiaj o godzinie 11.23 do biura podawczego Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście wpłynęło zażalenie na postanowienie sądu o zastosowaniu wobec prezydenta Tarnobrzega środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Piątek był ostatnim dniem, w którym adwokaci Grzegorza K. mogli złożyć w.w. pismo.

Zażalenie to rozpoznaje Sąd Okręgowy w Warszawie X Wydział Karny – Odwoławczy.

- Zażalenie winno być rozpoznane przed upływem 7 dni od daty przekazania zażalenia wraz z aktami sprawy (art. 252 par 3 kpk). W dniu dzisiejszym zwrócono się o akta postępowania przygotowawczego, celem rozpoznania zażalenia – informuje nasz portal Biuro Prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

KIEDY PREMIER PODEJMIE DECYZJĘ?

Wciąż nie znamy decyzji premiera RP o wyznaczeniu osoby, która pełnić będzie obowiązki prezydenta Tarnobrzega. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Wojewódzkim, nie będzie to Komisarz.

- Prezes Rady Ministrów, zgodnie z art. 28h ustawy o samorządzie gminnym, wyznaczy osobę, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji prezydenta, a nie Komisarza – informuje nasz portal Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody.

Kiedy to nastąpi? – Nie ma regulacji ustawowej odnoszącej się do harmonogramu jak i do terminu jaki obliguje Prezesa Rady Ministrów do wyznaczenia takiej osoby – tłumaczy rzecznik.

ZOBOWIĄZANIA NA KWOTĘ PONAD 9 MLN ZŁ

Wyznaczenie osoby która przejmie wykonywanie zadań i kompetencje prezydenta jest niezwykle istotne dla funkcjonowania Tarnobrzega. Na tę chwilę w mieście nie ma bowiem osoby, upoważnionej przez prezydenta do podpisywania przelewów.

W mieście od poniedziałku trwa paraliż finansowy, pensji do tej pory nie otrzymali urzędnicy tarnobrzeskiego magistratu, nauczyciele i inni pracownicy miejskiej budżetówki, na pieniądze czekają również mieszkańcy otrzymujący zasiłki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Łącznie aktualne zobowiązania miasta, opiewają na kwotę ponad 9 mln zł. Od dwóch dni w mieście nie wywożone są śmiecie, ponieważ z końcem miesiąca wygasła umowa z firmą odpowiedzialną za ich wywóz.

Takie problemy nie wystąpiłyby, gdyby w mieście był zastępca prezydenta, lub stosowne dyspozycje od prezydenta posiadaliby skarbnik lub sekretarz miasta.

29 Responses to Sąd ma 7 dni na rozpatrzenie zażalenia na aresztowanie prezydenta Tarnobrzega

  1. kobi Odpowiedz

    2 marca 2018 at 16:40

    no ciekawe…

  2. Kiełby i Bogdańskie oddać mi moją pensje!!! Odpowiedz

    2 marca 2018 at 17:25

    Jeżeli do poniedziałku nie otrzymam zaległego wynagrodzenia to idę do TSMu i zażądam od Kiełb Agnieszki wypłaty mi wynagrodzenia! dość nachapałyście się wspólnie z Bogdańskim z pieniędzy podatników i spółdzielców za nic nie robienie!

    • Oop Odpowiedz

      2 marca 2018 at 20:27

      Wstydził byś się tak pisać o kobiecie i matce dzieci co ona jest winna a może uczepisz się też dzieci ,zanim coś napiszesz to się zastanów zło powraca że zdwojoną siłą a już na pewno tam w niebie każdego rozlicza a pierwszy będziesz ty bo oczerniasz innych .Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nie ma nic do ukrycia ,i jest czysty . Nawet nie wiesz co ta kobieta przeżywa ile musi znieść ,a ty co taki złoty jesteś ????

      • Tyt Odpowiedz

        4 marca 2018 at 10:49

        Dzieciom i zonie nalezy wspólczuć po ludzku, ze maja takiego ojca i męża, ale spokojnie dadzą sobie radę. Tatko prezes i ojciec chrzestny zadbają, żeby im sie nie stała krzywda. A tu juz widać, że Tarnobrzeg zaczyna tonąć w śmieciach, a to tylko 2 dni i kupy smieci w altanach. Słusznie ktos napisał, że Kiełbowi nalezy sie dodatkowy wyrok za niedopełnienie obowiazków.

        • Pod Odpowiedz

          4 marca 2018 at 11:14

          W tej sytuacji uwazam, że tatko prezes musi wspomódz Kiełba i wywozić śmiecie ze swoich osiedli, bo strach pomyslec co bedzie za tydzień. Chyba, że rada miasta zobowiąże Koła, żeby ukrainskimi TIR-ami zaczął wywozić śmieci z miasta.

        • Stach Odpowiedz

          4 marca 2018 at 14:39

          By Was ludzie szlag…ale macie pożywkę

          • Kornik

            4 marca 2018 at 15:22

            Nie mieliby tak bardzo gdyby Kiełb dopełnił obowiązku obsadzenia stanowiska swego zastępcy, to ludzie mieliby chciaż za co żyć?

    • Doradca Odpowiedz

      3 marca 2018 at 07:20

      Może na początek zamiast gdzieś iść walnij się w czerep to może Ci coś zaświta pod tą ondulacją czy berecikiem.

  3. Stach Odpowiedz

    2 marca 2018 at 18:31

    Byli w Warszawie, chcieli po dobroci, aby podpisał. To naturalnie nasi prorocy nie dali…jak myślicie, dlaczego ?

  4. Stach Odpowiedz

    2 marca 2018 at 20:58

    Podstawowy powód – bo od razu powiedzieli ddo TV że nie mają…

  5. owen Odpowiedz

    2 marca 2018 at 23:51

    Wszystko się “pięknie” składa….zamknąć Kiełba, (nie jestem jego sympatykiem), uniemożliwić mu wystawienie pełnomocnictwa do podejmowania decyzji w sprawach miasta, wkurzyć ludzi niewypłaceniem w terminie pensji i zasiłków, odbiór śmieci scedować na Stalową Wolę, zablokować ważne dla Tarnobrzega procedury, a kwestię powołania komisarza wydłużyć ile się da. Jakie to wszystko może wywołać nastroje społeczne w mieście??? Kto jest winien? Kiełb. A może wcale nie?…Może właśnie działacze PiS wkroczą jako wybawiciele, kalinka podpisze strategiczne dokumenty i ludzie dostana te wyczekiwane wypłaty, Kalinka dostanie kasę na pseudo obwodnicę (czyt.drogę wewnętrzną miasta,która nie rozwiąże żadnego problemu) i wspólnie ze Stalową “uszczęśliwi” mieszkańców Tarnobrzega. Bo powierzenie niedoświadczonemu Kalince funkcji komisarza tak “przy okazji” przełoży się na to, że Stalowa na tle Tarnobrzega będzie nabierać jeszcze większych rumieńców, a nasze miasto już całkiem podupadnie. Tylko jego mieszkańcy obwinią za to wszystko
    ….Kiełba. O ile początkowo miałem wątpliwości czy prezydent rzeczywiście został wrobiony politycznie, o tyle teraz już ich nie mam.
    PiS jednym machem przejmuje (obok Stalowej) dwa miasta, Tarnobrzeg i – przykra sprawa – Mielec (po śmierci prezydenta Kozdęby).

  6. Jajek Odpowiedz

    3 marca 2018 at 08:50

    Tylko PiS jest w stanie rozwalić tą czerwoną pajęczynę w Tarnobrzegu, ale to może być bardzo trudne, podobnie jest w kraju. Dlatego jest potrzebny bezkopromisowy zarządca. Takie warunki spełnia K. Kalinka i tylko on jest zdolny do rozwałki.
    Brawo Kamil, trzymaj sie mocno, bo czerwona zaraza nie złozy broni i będą robic wszystko, żeby Cię wykopać.

    • Stach Odpowiedz

      3 marca 2018 at 09:15

      O tak to prawda. W swoich szeregach mają komunistów i członków PZPR. Popatrz na członków partii. I nie opowiadaj głupstw.

      • Jajek Odpowiedz

        3 marca 2018 at 09:53

        Widzisz Kamil! Czerwona zaraza nie zasypia i już atakuje. Musissz zacząc od wywalenia wszystkich pracowników z UM, którzy pracowali za czasów starych układów. Po prostu wszyscy won!-jak mówi klasyk. Nie tylko decyzyjnych, ale i szeregowych, bo inaczej będą jątrzyć i polegniesz. Nie oglądaj się do tyłu tylko Alleluja i do przodu!!!

        • Stach Odpowiedz

          3 marca 2018 at 11:32

          Wiesz co, wejdź nawet na Wikipedię jak nie umiesz szukać i poczytaj nawet o Antonim – to jest facet zainspirowany maoizmem. I inne życiorysy PiS też weź pod lupę.

          • Kotlet

            3 marca 2018 at 12:50

            Twoje poglądy z całą pewnością można nazwać fekalizmem!

  7. jasnowidz Odpowiedz

    3 marca 2018 at 09:56

    Najbardziej naganną ocenę prezydentowi Grzegorzowi K. wystawia fakt nie zadbania o mieszkańców w przypadku nazwijmy to losowym. Brak wyznaczenia swoich zastępców spowodował paraliż finansowy Miasta. Brak wypłaty 500+ i innych świadczeń należnych mieszkańcom. Widać jak na tacy że brakowało mu wyjątkowej wyobraźni co by było gdyby ….Człowiek który nie ufa nikomu i każdego podejrzewa ma jakiś problem być może z samym sobą. Dobro i bezpieczeństwo mieszkańców winno być jego najważniejszym zadaniem, powinien przewidywać każdą sytuację ale widocznie całą władzę chciał mieć dla siebie. Za powstały paraliż finansowy Miasta i związane z tym kłopoty i niedogodności mieszkańców powinien dostać dodatkowy wyrok. Miał wystarczająco dużo czasu by wyznaczyć swoich zastępców ale tego nie zrobił. Mamy tylko kłopoty i wstyd na cały kraj. Jaki z niego prawnik skoro nie rozumiał zasady ciągłości władzy. Jego postawa w tym zakresie budzi poważne wątpliwości co do jego kompetencji sprawowania urzędu prezydenta miasta. Nawet w najbliższym swoim otoczeniu nie znalazł osób zaufanych? Gdyby został oczyszczony z zarzutów to postawienie mieszkańców w sytuacji braku wynagrodzeń i innych świadczeń dyskwalifikuje go z urzędu prezydenta. Priorytetem dla niego nie było sprawne działanie urzędu a to jest już czerwona kartka. Czy warto litować się nad nim? a kto zlituje się na ludźmi którym nie wypłacono świadczeń? On na pewno teraz ma inne zmartwienia niż litowanie się nad mieszkańcami!!!

  8. Kotlet Odpowiedz

    3 marca 2018 at 12:12

    Moi drodzy, właśnie zauważyłam, że moje komentarze dotyczące Państwa Bogdańskich znikneły spod tego artykułu! Morawski zaczął nas CENZUROWAĆ!

    • NW24 Odpowiedz

      3 marca 2018 at 13:16

      Komentarze naruszające dobra osobiste są usuwane na wniosek pomawianych. Tak stanowi prawo.

    • zbyszek maria Odpowiedz

      3 marca 2018 at 13:19

      Zmień może nick na marchewka , bo to są wegeteryianie.i kotletów nie cierpią

      • Kotlet sojowy Odpowiedz

        3 marca 2018 at 15:03

        Proszę bardzo.

  9. zbyszek maria Odpowiedz

    3 marca 2018 at 13:10

    Czy gdzieś w tym kraju jest taki grajdoł. Sadzawa nazwana jeziorem, …liczba ludzi ubywa , to i po co tu ogóle prezydent, który ma kompetencje mniejsze niż sołtys w Zbydniowie, bo tamten to jest gość całą gębą………………a tu nawet gęby nima

  10. Oop Odpowiedz

    3 marca 2018 at 14:04

    Ja napiszę tak PiS dało 500+ i nie tylko więc teraz myślę że notak w Tarnobrzegu nie rządził PiS więc trzeba było zabrać, zablokować nie tylko 500+ a także wypłaty budżetówki,urzędu i inne świadczenia i zobaczycie co się stanie gdy wybiorą komisarza ,,wiecie kogo ,,i mieście stanie się cód a jak będzie się żyło codownie ,wspaniałe hahaha pozatym to manipulują i ciągną naszego prezydenta na dno to jeszcze manipulują nami mieszkańcami mydlą oczy że to oczywiście wina Kiełba bo siedzi, ktoś trzyma na tym , łapę, i czeka żeby miasto wkurzyć i aby było na prezydenta siedzącego. Oj komuś bardzo zależy bardzo na rządzeniu miastem !!!!!!!;!! Zwykły szfindel że współpracą z Kołkiem .A jeszcze nie wiem czemu miasto trzyma takiego radnego ,któremu nie zależy na dobry miasta a jedynie na ustawkach i ciemnych interesach

    • Maniek Odpowiedz

      3 marca 2018 at 15:15

      Sam się na to dno pociągnął……

  11. owen Odpowiedz

    3 marca 2018 at 15:53

    Do @zbyszek maria. Mam nadzieję, że nie jeździsz nad tę “sadzawę” i nie brudzisz nam kryształowej wody. Zostań raczej w Zbydniowie i może jakieś forum tam załóż, takie wyłącznie dla malkontentów.

  12. Zenek Odpowiedz

    3 marca 2018 at 16:25

    Żrecie się w tych komentarzach a macie klapki na oczach. Przejedźcie się do Mielca czy do Stalowej i zobaczcie jak wygląda miasto. Tarnobrzeg – miasto biedronek i bloków socjalnych z najwyższymi chyba czynszami w Polsce i najdroższą wodą (nie pomaga nawet położenie nad Wisłą). A teraz się przejdźcie śmieci wyrzucić bo ostatnie miejsca w kubłach czekają, jutro już mogą być pełne :-)

  13. Szkiełko i oko Odpowiedz

    4 marca 2018 at 12:29

    Jak to właściwie winno być? Ktoś chce w łapę i bierze bo już czuje sie bezkarny, a wy tu go bronicie? Jak obawiał się prowokoacji to nie trzeba było brać w łapę. A gdyby był odpowiedzialny i przewidujący to powołaby swojego zstępcę który za niego sprawował by urząd. Wninien jest co najmniej zaniedbania i braku przezorności czego efektem jest chaos i skowyt na forach jego obrońców. Jak byli tak dobrzy dlaczego nie doradzili rozwiązania a dzisiaj trzęsą się o swoje stołki.

  14. AlkoHolik Odpowiedz

    5 marca 2018 at 02:10

    Przestańcie biadolić…Trzeba się napić i tyle!Kocham to nieporadne”bagno”zwane cudną doliną Jeziora Kryształowego.Nigdzie tak dobrze nie smakuje alkohol a i mandat ciężko dostać,bo w tym “łajnie”już nawet się nie chce karać uczciwych alkoholików bo i nie będą mieli z czego zapłacić.Jak żyć Panie Premierze???Jak żyć???Zdrówko porządnych alkoholików:-)

  15. jasnowidz Odpowiedz

    5 marca 2018 at 09:44

    W najbliższych wyborach należy się zastanowić na kogo głosujemy. Nie może być tak że wybieramy pomiędzy dżumą a cholerą. Od dawna nie było porządnego Prezydenta Miasta. Radni jak się ich słucha to 70% do wymiany. Klimat na radach fatalny, kłótnie, brak merytoryczności, wizji dla miasta. Radni biznesmeni myślą co dla siebie ugrać, bo przecież za darmo nie będą tracić czasu na radach, ci co nic nie osiągnęli chcieli by się jakoś dorobić w tym zgiełku, takie jest ogólne wrażenie. Bicie piany to wychodzi najlepiej. Miasto staje się miastem emerytów i rencistów. Wystarczy pojechać do Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli, Nowej Dęby. Apeluję do mieszkańców Miasta Tarnobrzega wymieńmy to towarzystwo przy najbliższych wyborach. Dajmy szanse ludziom którzy coś w życiu widzieli, jakąś stabilizację życiową osiągnęli. Zapomnijcie o Mastalerzach, Dziubińskich, Kiełbach, Kołkach , Kalinkach, Kociubach, Uzielach ict. Historyk, polonista, humanista nigdy nie będzie dobrze rządził tylko ładnie gadał. Wystarczy że przypomnę wykształcenie, Tuska – historyk, Komorowski – historyk, Morawiecki – historyk z rocznym kursem ekonomii….Nie wybierać nauczycieli do Rady Miasta. Niech się realizują w szkołach. Miasto oddać ludziom którym leży na sercu dobro mieszkańców. Należy się im czerwona kartka i kubeł zimnej wody na łeb. Oni też są winni że nie zmusili Prezydenta z “ograniczoną wyobraźnią” do wyznaczenia zastępców. Teraz rozkładają ręce. Podstawowa zasada ciągłości władzy nie została zachowana. Jest to wina całego towarzystwa tj. Kiełba i wszystkich Radnych którzy przyglądali się tej chorej sytuacji przez rok. Radni mieli możliwości proceduralne by zmusić Kiełba do myślenia i wyznaczenia wiceprezydentów ale tego nie zrobili a jak robili to nie skutecznie. A skuteczność jest dla mieszkańców najważniejsza bo jak mówią dobrymi intencjami to jest piekło wybrukowane.