Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Krzysztof Michalski, 14 – letni wirtuoz wiolonczeli z Tarnobrzega, walczy o tytuł Młodego Muzyka Roku 2018

Marzec 3, 2018 10:59 AM

Krzysztof Michalski, 14 – letni wirtuoz wiolonczeli z Tarnobrzega, walczy o tytuł Młodego Muzyka Roku 2018. Półfinałowy konkurs z udziałem utalentowanego, młodego muzyka będzie można oglądać w poniedziałek 5. marca br., w TVP Kultura. Początek godz.20.

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs na najlepszego młodego muzyka grającego na instrumencie klasycznym. Składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Biorą w nim udział laureaci prestiżowych konkursów muzycznych, wybrani przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obok Krzysztofa, o tytuł Młodego Muzyka Roku 2018 będą walczyć: Wojciech Chałupka – saksofon, Marta Chlebicka – flet, Grzegorz Chwaliński – perkusja, Kacper Dworniczak – gitara, Joanna Goranko – fortepian, Władysław Lech – klarnet, Piotr Motyka – akordeon, Antoni Olesik – perkusja, Maciej Prokopowicz – puzon, Mateusz Zimnik – trąbka, Barbara Żołnierczyk –skrzypce.

W półfinale muzycy zaprezentują się solo lub z fortepianem. W finale zagrają z orkiestrą.Oceniać ich będzie trzyosobowe jury w składzie: Katarzyna Budnik-Gałązka – altowiolistka, Włodek Pawlik – pianista, Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent. Po każdym występie jurorzy na bieżąco odniosą się do występu.

Do finału zakwalifikowanych zostanie pięciu uczestników. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu.

STYPENDYSTA Z TARNOBRZEGA

Krzysztof mieszka w Tarnobrzegu i jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Jest laureatem wielu konkursów m.in. Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, konkursu Talents for Europe oraz XII Jan Vychytil Cello Competiton w Pradze.
Zdobył stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, Fundacji Pro Musica Bona czy Marszałka Województwa podkarpackiego „Nie zgubić talentu”.

Mając 6 lat rozpoczął naukę śpiewu oraz grę na trzech instrumentach a po ukończeniu 9 lat został objęty programem wyczynowego kształcenia w zakresie gry na wiolonczeli, wymagającego codziennego, wielogodzinnego ćwiczenia gam i etiud.

W chwilach, kiedy nie gra lub nie słucha muzyki, szkoli języki obce ( angielski, hiszpański i niemiecki ), aby móc w przyszłości uczyć się i grać na całym świecie.

Krzysztof nie ma jednego marzenia tylko kilka : marzy o tym by móc zagrać z orkiestrą swoje ulubione koncerty wiolonczelowe, marzy o powrocie swojego Profesora do Polski, żebym mógł mieć znowu normalne lekcje zamiast tych przez skype`a, marzy o porządnym lekkim futerale, a co najważniejsze marzy o tym żeby kolej uruchomiła połączenia z Krakowem.

Swój instrument pokochał za to, że ma skalę najbardziej zbliżoną do ludzkiego głosu.

Słucha tylko muzyki poważnej, jego drugim ulubionym gatunkiem muzyki jest cisza, a poza muzyką jego największą miłością są koty.

info: Młody Muzyk Roku 2018

2 Responses to Krzysztof Michalski, 14 – letni wirtuoz wiolonczeli z Tarnobrzega, walczy o tytuł Młodego Muzyka Roku 2018

  1. Pies na baby Odpowiedz

    4 marca 2018 at 10:53

    W artykule nie ma nic o koleżankach Krzysztofa. Czy to oznacza, że od dziewczyn woli kota?

  2. Rantingly Odpowiedz

    6 marca 2018 at 23:09

    Wszystko się “pięknie” składa….zamknąć Kiełba, (nie jestem jego sympatykiem), uniemożliwić mu wystawienie pełnomocnictwa do podejmowania decyzji w sprawach miasta, wkurzyć ludzi niewypłaceniem w terminie pensji i zasiłków, odbiór śmieci scedować na Stalową Wolę, zablokować ważne dla Tarnobrzega procedury, a kwestię powołania komisarza wydłużyć ile się da. Jakie to wszystko może wywołać nastroje społeczne w mieście??? Kto jest winien? Kiełb. A może wcale nie?…Może właśnie działacze PiS wkroczą jako wybawiciele, kalinka podpisze strategiczne dokumenty i ludzie dostana te wyczekiwane wypłaty, Kalinka dostanie kasę na pseudo obwodnicę (czyt.drogę wewnętrzną miasta,która nie rozwiąże żadnego problemu) i wspólnie ze Stalową “uszczęśliwi” mieszkańców Tarnobrzega. Bo powierzenie niedoświadczonemu Kalince funkcji komisarza tak “przy okazji” przełoży się na to, że Stalowa na tle Tarnobrzega będzie nabierać jeszcze większych rumieńców, a nasze miasto już całkiem podupadnie. Tylko jego mieszkańcy obwinią za to wszystko ….Kiełba. O ile początkowo miałem wątpliwości czy prezydent rzeczywiście został wrobiony politycznie, o tyle teraz już ich nie mam. PiS jednym machem przejmuje (obok Stalowej) dwa miasta, Tarnobrzeg i – przykra sprawa – Mielec (po śmierci prezydenta Kozdęby).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>