Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pobiegli „Tropem Wilczym”. Po raz kolejny tarnobrzeżanie spotkali się, by uczcić pamięć żołnierzy wyklętych (fotoreportaż)

Marzec 4, 2018 4:11 PM

Kolejny raz tarnobrzeżanie pobiegli „Tropem Wilczym”, w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizowanym w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci. Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963.

W tym roku biegi organizowane są w 333 miastach w Polsce oraz w 8 miastach za granicą. W Biegu wzięli również udział żołnierze polscy i państw sojuszniczych w 7 misjach wojskowych w Bośni, Kosowie, Kuwejcie, na Łotwie, w Rumunii oraz w Afganistanie i Iraku.

Biegowi „Tropem Wilczym” 2018 patronują żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim: Hieronim Dekutowski, Łukasz Ciepliński, Zbigniew Przybyszewski, Roman Groński, Szczepan Ścibior, Dionizy Sosnowski i Czesław Gałązka oraz Witold Pilecki. Ich podobizny znalazły się na koszulkach biegaczy.

Tarnobrzeski bieg organizowany przez Katolickie Gimnazjum rozpoczęła msza święta, po zakończeniu której uczestnicy przemaszerowali pod pomnik mjr Hieronima Dekutowskiego, gdzie odbył się okolicznościowy apel.

Po biegu pamięci „Wilcza Piątka” i biegach dla dzieci, na uczestników czekał mały posiłek.

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>