Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Problem z zalegającymi śmieciami zostanie czasowo rozwiązany?

Marzec 5, 2018 11:45 AM

Od 1 marca w Tarnobrzegu nie są wywożone śmiecie. Wszystko z powodu braku bieżącej umowy z firmą, która odpowiedzialna jest za świadczenie tej usługi.

Do tej pory za wywóz śmieci odpowiadała spółka FCC, która z końcem lutego straciła uprawnienia w tym zakresie. Od 1 marca usługi tej już nie świadczy, bo nowej umowy przetargowej nie ma kto podpisać. Prezydent jest aresztowany, nie ma również osoby, która posiadałaby stosowne pełnomocnictwo.

Dzisiaj w magistracie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. prezesi tarnobrzeskich spółdzielni, przedstawiciel firmy FCC oraz naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej.

- Doszliśmy do wniosku, że jedyną szansą jest, żeby spółdzielnie w tej chwili spróbowały dać zlecenie FCC na zbieranie śmieci – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Dariusz Bożek, przewodniczący Rady Miasta. – Chcielibyśmy aby to w najgorszym razie ruszyło jutro rano. Na tę chwilę wszystko dogrywamy, myślę, że tu nic nie stanie na przeszkodzie aby dziś wieczór albo od jutra rana te śmieci zaczęły znikać – dodaje.

Spółdzielnie więc, na własny koszt wywiozą śmiecie, a kosztami obciążą gminę. W pierwszej kolejności śmiecie mają zostać wywiezione z odkrytych wiat, potem z zamkniętych.

- Na tę chwile mówimy o jednorazowej akcji, co będzie dalej, zobaczymy – tłumaczy przewodniczący Bożek dodając, iż opróżnione zostaną tylko altany i wiaty z których korzystają mieszkańcy bloków.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował nas przewodniczący Bożek, wywóz śmieci już się rozpoczął.

19 Responses to Tarnobrzeg: Problem z zalegającymi śmieciami zostanie czasowo rozwiązany?

  1. MMM Odpowiedz

    5 marca 2018 at 12:22

    MIESZKANCY PROSZA O NIENALICZANIE OPLAT ZA WYWOZ SMIECI PONIEWAZ SMIECI NIESA WYWOZONE.DZIEKUJEMY

  2. Ja2 Odpowiedz

    5 marca 2018 at 12:29

    Ani odsetki karne za niezapłacony czynsz!!! Bo z czego?

  3. emalia Odpowiedz

    5 marca 2018 at 12:33

    Panie przewodniczący rady miasta rób pan coś a nie tylko się promuje w mediach. Panie przewodniczący rób pan coś za co tarnobrzeżanie panu płacą.

  4. YOU Odpowiedz

    5 marca 2018 at 13:00

    Kiedy z Wielowsi smiecie odbierze ktoś stoją już od czwartku SKANDAL JAKIŚ ZARZADCY MIASTA ŻENADA

  5. Filip Odpowiedz

    5 marca 2018 at 13:13

    Na zdjęciach widzimy tylko kubły tych mieszkańców, którzy zadeklarowali że nie będą sortować odpadów i płacić za śmieci niesortowane.

    Poprosimy o zdjęcia kubłów do których wyrzucane są śmieci posortowane.

  6. komin Odpowiedz

    5 marca 2018 at 13:51

    Spalcie je sobie i po problemie. Smog jest tak zajewielki ze nie zrobi to wielkiej roznicy…chyba?

  7. jasnowidz Odpowiedz

    5 marca 2018 at 14:04

    W najbliższych wyborach należy się zastanowić na kogo głosujemy. Nie może być tak że wybieramy pomiędzy dżumą a cholerą. Od dawna nie było porządnego Prezydenta Miasta. Radni jak się ich słucha to 70% do wymiany. Klimat na radach fatalny, kłótnie, brak merytoryczności, wizji dla miasta. Radni biznesmeni myślą co dla siebie ugrać, bo przecież za darmo nie będą tracić czasu na radach, ci co nic nie osiągnęli chcieli by się jakoś dorobić w tym zgiełku, takie jest ogólne wrażenie. Bicie piany to wychodzi najlepiej. Miasto staje się miastem emerytów i rencistów. Wystarczy pojechać do Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli, Nowej Dęby. Apeluję do mieszkańców Miasta Tarnobrzega wymieńmy to towarzystwo przy najbliższych wyborach. Dajmy szanse ludziom którzy coś w życiu widzieli, jakąś stabilizację życiową osiągnęli. Zapomnijcie o Mastalerzach, Dziubińskich, Kiełbach, Kołkach , Kalinkach, Kociubach, Uzielach ict. Historyk, polonista, humanista nigdy nie będzie dobrze rządził tylko ładnie gadał. Wystarczy że przypomnę wykształcenie, Tuska – historyk, Komorowski – historyk, Morawiecki – historyk z rocznym kursem ekonomii….Nie wybierać nauczycieli do Rady Miasta. Niech się realizują w szkołach. Miasto oddać ludziom którym leży na sercu dobro mieszkańców. Należy się im czerwona kartka i kubeł zimnej wody na łeb. Oni też są winni że nie zmusili Prezydenta z “ograniczoną wyobraźnią” do wyznaczenia zastępców. Teraz rozkładają ręce. Podstawowa zasada ciągłości władzy nie została zachowana. Jest to wina całego towarzystwa tj. Kiełba i wszystkich Radnych którzy przyglądali się tej chorej sytuacji przez rok. Radni mieli możliwości proceduralne by zmusić Kiełba do myślenia i wyznaczenia wiceprezydentów ale tego nie zrobili a jak robili to nie skutecznie. A skuteczność jest dla mieszkańców najważniejsza bo jak mówią dobrymi intencjami to jest piekło wybrukowane.

    • Filip Odpowiedz

      5 marca 2018 at 14:24

      w sedno proszę Pana.

      Czy wierzy Pan, że nasz społeczeństwo czegoś się uczy? Zarówno wybory na szczeblu krajowym jak i lokalnym pokazują, że ludzie wychodząc z założenia „nie ma na kogo głosować” idą i głosują co wybory na te same ryje.

      • Stach Odpowiedz

        5 marca 2018 at 15:00

        Ja na wybory chodzę za każdym razem. Nie głosuję na te same ryje, a i tak te same się dostają…głosuje na człowieka, popieprzona ordynacja.

    • Kogito ergo sum Odpowiedz

      6 marca 2018 at 10:40

      To kogo proponujesz Jasnowidzu…?

  8. SMERF Odpowiedz

    5 marca 2018 at 14:05

    spółdzielnie muszą na własny koszt je usunać? a k..a opłaty w czynszu za wywóz nieczystości to na jaki cel sa przeznaczane???

    • Filip Odpowiedz

      5 marca 2018 at 14:21

      na wywóz nieczystości, pieniądze te spółdzielnie przekazują do Urzędu Miasta. Może tych za marzec w pełni nie przekażą, bo potrącą sobie to co zapłaciły za jednorazowy wywóz.

  9. AlkoHolik Odpowiedz

    5 marca 2018 at 14:18

    Z tego pożal się Boże pseudo „miasteczka”wszyscy mądrzy wyemigrowali.To już dawno ruina pod każdym względem,bez wyjątków a nazwiska rządzących tylko się wymieniają stanowiskami.Jedyne po co tam można przyjeżdżać to upić się i „podziwiać”tych naszych dających wszystko od siebie tarnobrzeżanom-rządzących.Totalne dno i pełno mułu dookoła a i pięknie”zagospodarowane”bagno” czyt.”Jezioro”
    które jest wizytówką Podkarpacia.Zdrówko trzeźwo myślących nic na lewo nie biorących,no chyba że flaszkę pod kurtkę jak nikt nie widzi a mało kto widzi w ochronie z 2 stopniem…

  10. Wacek Odpowiedz

    5 marca 2018 at 14:52

    Jutro zanoszę śmiecie na schody spółdzielni mieszkaniowej. Ja im płace. Co oni z tym zrobią nie mój problem.

  11. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    5 marca 2018 at 15:08

    „Jasnowidz” jaki ty jesteś spostrzegawczy. Odnoszę wrażenie że ty najchętniej zrobił byś wszystko po „norwesku” i oddał władzę tym co coś w życiu widzieli i się ustabilizowali.Oceniasz Radę Miasta i Prezydenta, nawołujesz aby w najbliższych wyborach nie głosować na wymienione z imienia i nazwiska osoby zasiadające w radzie miasta w szczególnie nie lubisz nauczycieli. To tak dla odświeżenia twojej pamięci zapytam ciebie jakie wykształcenie mieli prezydenci Pan Żwiruk i rządzący przez 14 lat Pan Dziubiński – czy aby czasami nie techniczne? A zasiadający od 1999 do 2010 r. na stołu wiceprezydenta śp. A. Wójtowicz czy aby tez był humanistą czy geodetą? Więc kto doprowadził to miasto na skraj przepaści – humaniści? Zastanów się nad swoimi wywodami bo już się pogubiłeś. A Prezydent Stalowej Woli Pan A. Szlęzak to aby czasami nie humanista – historyk i potrafił pociągnąć gospodarczo Stalową Wolę do przodu. Teraz zagłosujmy na podróżnika i wizjonera co widział kawał świata i buja w obłokach a miasto zmieni wówczas nazwę na Cyrk Monty Pythona. Prawdą jest że to rządy prawicy doprowadziły Tarnobrzeg do zapaści finansowej z zadłużeniem na koniec 2010 sięgającym 100 mln zł. a prezydent Mastalerz przez kolejne 4 lata dołożył 17 mln. Trzeba było w 1990 r wybrać ludzi na poziomie którzy potrafiliby zbudować strategię rozwoju miasta i ją krok po kroku realizować a dzisiaj to można sobie pomarzyć o tym co się widziało gdzieś za granicą w Norewegi czy Szwecji.No i przede wszystkim trzeba odciąć w naszym państwie od koryta PiS, który bez opamiętani doi budżet państwa przykład MON-u, nagród dla ministrów, podkomisja smoleńska abyśmy nie żyli w kraju gdzie minister ledwo koniec z końcem wiąże i do pierwszego mu brakuje a biedny rozdaje samochody. Miało być transparentnie i przejrzyście a jest jak zwykle wedle zasady TKM!!!

  12. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    5 marca 2018 at 15:16

    Brawo „jasnowid” jakis ty naprawdę błyskotliwy – teraz wybierzemy podróżnika i wizjonera, który będzie nas przez kolejnych 5 lat karmił tym co widział w świecie domyslam się w Norwegii i Szwecji, bo w tak zadłużonym mieście jak Tarnobrzeg raczej nic mu nie pozostanie jak tylko zwykłe administrowanie. Cóż poradzimy kążdy ma prawo do fantazjowania i bujania w obłokach. Myślę że jeden kandydat wizjoner już jest w Radzie Miasta a drugi wyrasta u boku Kukiza.

  13. jasnowidz Odpowiedz

    5 marca 2018 at 15:18

    Pan Przewodniczący Rady Miasta w TV mówi że bardzo przeprasza za powstałą sytuacje śmieciową czy też brak płynności finansowej Miasta. Przecież Rada Miasta patrzyła rok czasu jak prezydent Kiełb uprawia politykę „sam” bez zastępców nie rozumiejąc pojęcia zapewnienia ciągłości władzy.To że niby jest prawnikiem to nie znaczy że prawo rozumie i umie go stosować. Cała Rada jest temu winna. Miała bowiem mnóstwo narzędzi przez rok by zmusić Kiełba do podjęcia stosownych decyzji czyli wyborów swoich zastępców. Co by było gdyby stracił nagle przytomność na 3 miesiące? Podpisał by jakieś upoważnienia? Jak mało trzeba wyobraźni ze strony włodarzy miasta by dopuścić do takiej sytuacji. W tym przypadku zastosowano tylko tymczasowy areszt w stosunku do prezydenta. Strach pomyśleć jakby funkcjonowało Miasto w przypadku większego kataklizmu. Czy Rada Miasta ma na tyle wyobraźni aby sobie poradzić? Czy ma jakiś plan? Przecież może znowu się zdarzyć że trafi się nowy prezydent też bez wyobraźni. Bo jak pech to pech. Czy to znaczy że Rada Miasta ma się tylko przyglądać co on wyrabia? Wydaje mi się że obowiązkiem Rady Miasta jest przeciwdziałać głupim decyzjom Prezydenta i dbać o mieszkańców nade wszystko. Mieszkańcy nie są dla Prezydenta i Rady Miasta tylko odwrotnie. Doprowadziliście do kompromitującej sytuacji która Was wszystkich przerosła. Zaczęliście się bawić władzą, zapomnieliście o mieszkańcach!!! Nie było jednego mądrego Radnego żeby uprzytomnić Kiełbowi że sam to może rządzić jako „sołtys” wsi a nie jako prezydent Miasta Tarnobrzega. Ciekaw jestem czy ktoś z Radnych uderzy się w piersi? Po to jest Rada Miasta by wychwytywać nieudolne działania Prezydenta i przeciwdziałać a nie przyglądać się !!!

  14. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    5 marca 2018 at 15:42

    Jasnowidz zostań prezydentem lub radnym i zobaczymy co ty potrafisz -bo dla mnie to tylko potrafisz opowiadać że najlepszym prezydentem w kolejnej kadencji będzie podróżnik i wizjoner. Mój Boże spojrzyj chłopie na siebie trochę krytycznie bo zaczynasz bujać w obłokach.