Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Miejskie szalety odebrane „po cichu”

Marzec 11, 2018 9:30 PM

W miniony czwartek odbył się techniczny odbiór toalety publicznej, zlokalizowanej przy ul. J. Piłsudskiego. Długo wyczekiwana w mieście inwestycja kosztowała 547 tysięcy 273 zł, a o jej odbiorze nie poinformowano większość lokalnych redakcji.

Czwartkowy odbiór był odbiorem technicznym, w trakcie którego inwestor – w tym przypadku przedstawiciele naszego magistratu, może porównać stan faktyczny budynku z tym zaplanowanym. Czy do inwestycji za którą z budżetu miasta zapłacono prawie 550 tysięcy zł, urzędnicy mieli jakieś uwagi czy zastrzeżenia? – tego nie wiemy, ponieważ jak już wyżej pisaliśmy, nie otrzymaliśmy zaproszenia na to wydarzenie.

Zdziwiło nas to, bowiem w niedalekiej przeszłości zaproszenia otrzymywaliśmy na praktycznie każdy odbiór, w tym również odbiory techniczne. Zaproszenia owe dotyczyły zróżnicowanych pod względem kosztów i wielkości inwestycji, od  wykonania kilku metrów chodnika w ramach budżetu obywatelskiego, przez place zabaw, windę w LO, ścieżkę rowerową przy ul. Zwierzynieckiej, po ściankę wspinaczkową czy wyremontowaną ulicę Kopernika. W trakcie tych odbiorów przedstawiciele magistratu informowali media o stanie faktycznym danej inwestycji oraz o ewentualnych uwagach zgłoszonych do wykonawcy.

O brak zaproszenia na odbiór szalet, zapytaliśmy Janusza Chabla, zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury. Nie dowiedzieliśmy się jednak zbyt wiele. – Nie miałem informacji żeby poinformować wszystkie jednostki medialne w mieście. Miałem tylko informacje od mojej pani naczelnik, że mam zrobić zdjęcia. Natomiast pani Matyka (Naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa – przyp.red) miała mi przesłać informacje techniczną – tłumaczy naczelnik Chabel.

Niestety, w miniony piątek nie udało nam się skontaktować telefonicznie z panią naczelnik Małgorzatą Matyką (próbowaliśmy w godzinach od 14 do 15.30). Nie wiemy więc kiedy szalety będą oddane do użytku, czy będą płatne czy też nie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miasto obecnie poszukuje operatora, oraz że dodatkowy, ostateczny odbiór nie jest planowany.

W przypadku szalet miejskich dysponujemy jedynie informacjami, które po rozmowie z nami przesłał na adres naszej redakcji naczelnik Chabel, dołączając również prezentowane w tej informacji zdjęcia.

BUDOWA SZALET MIEJSKICH W TARNOBRZEGU- roboty budowlane

Zakres robót:

- Budowa budynku toalety publicznej w wykonaniu wandaloodpornym wraz z dojściami. Wykonane zostały cztery kabiny ustępowe w części dla kobiet, w części dla mężczyzn wykonane dwie kabiny ustępowe i dwa pisuary, dodatkowo jedno stanowisko przystosowane dla osób niepełnosprawnych wyposażone w przewijak, pomieszczenie przeznaczone dla obsługi oraz pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia zabudowy budynku do 74 m2.

- Budowa przyłączy: wody, kanalizacji oraz energii elektrycznej (ogrzewanie elektryczne obiektu).

- Budynek wykonano na rzucie prostokąta z prostym dwuspadowym dachem. Całość stanowi jedna bryła, ściany i dach są zintegrowane wizualnie poprzez obłożenie ich naturalnym łupkiem. Aby nadać toalecie intymności, a zarazem funkcjonalności wykonane zostało zewnętrzne zadaszenie, ukryte w stalowej kracie, która latem będzie porośnięta pnączem. Elewacja południowa poprzez roślinność będzie elewacją zmienną zależnie od pory roku. Architektura budynku jest współczesna, bardzo prosta i w minimalny sposób operująca detalem.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano- Produkcyjne TAWO-BIS

Wojciech Szwarc
ul. Zwierzyniecka 16F
39-400 Tarnobrzeg

Koszt: 547 273,74 zł brutto

Termin wykonania: 01.03.2017r.

10 Responses to Tarnobrzeg: Miejskie szalety odebrane „po cichu”

 1. mieszkaniec Odpowiedz

  11 marca 2018 at 22:12

  Za 547 tys zł stawia się dwa domy jednorodzinne w stanie surowym lub jeden 200 metrowy wykończony w wysokim standardzie z jaccuzi oraz ogrodzeniem. Tu mamy 74m z pustaka, białe płytki oraz blaszany kibel. Biznes stulecia. Prezydent oraz radni, którzy na to głosowali powinni sie wystydzić. SKANDAL

 2. Helll Odpowiedz

  11 marca 2018 at 23:00

  Mieć pretensje że się nie zostało zaproszonym na odbiór szaletu to dowód że macie zryte berety do spodu. A jak radny X będzie otwierał burdel to też ma wszystkie rrdakcje prosić?

 3. buuuu Odpowiedz

  11 marca 2018 at 23:24

  A to juz teraz wiemy dlaczego Kielb siedzi.Nie tylko za łapówki.Za kibel tez beknie i będzie kiblował.Firma tarnobrzeska zarobiła a on siedzi .I dobrze.To nawet dla laika od razu budzi podejrzenie ze taka cena,ze kumple z TGB itd i itp….Ale fakt…tak jak turysta podejdę do tego kibla na kupę .To wielka atrakcja Tarnobrzegu,Zrobię sobie zdjęcie z wizyty w tarnobrzeskim kiblu i pochwale sie tym na Facebooku.A co ….może w Londynie mnie zobaczą i pokażą na CNN

 4. Onyx Odpowiedz

  12 marca 2018 at 09:47

  Panu Komisarzowi nie wypada otworzyć kible

 5. JN Odpowiedz

  12 marca 2018 at 10:54

  Obiekt niwątpliwie potrzebny, wręcz niezbędny w Tarnobrzegu. Cena z obliczeń 7500 zł za metr kw. Z technicznego punktu widzenia budynek nasycony uzbrojeniem, z tego co widzę panele słoneczne ( chyba, ze się mylę) zamontowane na dachu. Na pewno duży koszt uzbrojenia terenu pod tą inwestycję. Bierzmy pod uwagę to, że jest to budynek użyteczności publicznej – czyli intensywnie ma być eksploatowany, a co za tym idzie specjalne wykonanie armatury – co widać na zdjęciach. Można przypuszczać ,że takie „drogie” wykonanie będzie tanie w eksploatacji.
  Dobrze byłoby wykonać dla porównania zdjęcia za kilka miesięcy . Zobaczymy wtedy czy to wykonanie wandaloodporne sprawdzi się u nas.
  Moim skromnym zdaniem otwarcie miejskiego szletu ze wszystkimi bajerami z przecięciem wstęgi itp. to by były dopiero „jaja” i używanie dla wszystkich mediów i to nie tylko w Polsce.

 6. Paolo Odpowiedz

  12 marca 2018 at 10:58

  Jakoś nikt inny nie chce firmować tej superdrogiej inwestycji a autor wiadomo kibluje

 7. ptyś Odpowiedz

  12 marca 2018 at 11:17

  przepiękny pomnik tej prezydentury.
  i dobitne jej podsumowanie.

  nie ma szczęścia to miasto do włodarzy.oj nie ma…

 8. tramp Odpowiedz

  12 marca 2018 at 11:42

  A po co było zapraszać dziennikarzy ? Żeby osr…i ?

 9. Antek Odpowiedz

  12 marca 2018 at 12:31

  Po ile nierdzewka w skupie?

 10. obserwator Odpowiedz

  12 marca 2018 at 19:32

  Ten kibel to ma chyba złote klamki i sedesy !!! za taka kase !!! brak słów
  ktos zrobil złoty interes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>