Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

K.Kalinka: Nie będę zajmować się tylko bieżącym administrowaniem. Pierwsze decyzje p.o. prezydenta Tarnobrzega (video)

Marzec 15, 2018 5:58 PM

- Nie będę zajmować się tylko bieżącym administrowaniem – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej p.o. prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka dodając, iż zamierza w stu procentach zaangażować się w sprawy najważniejsze na tę chwilę dla miasta.

Poniżej prezentujemy większość zagadnień poruszanych w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej K.Kalinki. Cała konferencja dostępna jest w materiale video.

SKARBNIK I NACZELNIK Z UPOWAŻNIENIAMI. BĘDZIE ZASTĘPCA?

Wyznaczony przez wojewodę podkarpackiego K. Kalinka ma takie same kompetencje, jakie posiada prezydent miasta. Obejmując funkcję, pierwsze decyzje jakie podjął związane były z uregulowaniem zaległych wypłat z tytułu świadczeń i bieżących zobowiązań oraz wypłaceniem zaległych pensji urzędnikom i pracownikom budżetówki.

Aby w przyszłości uniknąć sytuacji, w której pod nieobecność prezydenta w magistracie nie ma osoby, która posiada upoważnienia do podpisywania faktur w imieniu prezydenta, K. Kalinka takowe przekazał skarbnik Urszuli Rzeszut oraz naczelnikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Piotrowi Pawlikowi.

K.Kalinka nie wyklucza powołania swojego zastępcy. – Będę się nad tym zastanawiał, żadnych decyzji w tej kwestii jeszcze nie podjąłem – mówił.

ŚMIECIE NA TRZY MIESIĄCE

Kolejny palący problem to odbiór śmieci, tego jednak nie udało się w pełni rozwiązać. Na chwilę obecną magistrat podpisał trzymiesięczną umowę na odbiór śmieci z MZK Stalowa Wola. Umowa ta została podpisana z wolnej ręki, bez przetargu. Spowodowane to jest odstąpieniem od umowy firmy FCC (dawniej ASA), która wygrała przetarg na świadczenie w.w. usług w Tarnobrzegu.

- Firma FCC uzasadniła, że nie są w stanie realizować tego zamówienia ponieważ diametralnie zwiększyły się koszty w stosunku do tych, które zaplanowali w przetargu – wyjaśnia K.Kalinka. – Magistrat nie mógł w tej sprawie nic zrobić, wymusić działań na tej firmie lub obciążyć ją karą umowną, ponieważ gwarancja podpisania tej umowy wygasła 5 marca (K.Kalinka objął funkcję 8 marca – przyp.red) – dodaje.

BEZ PENSJI BYŁY I OBECNY WŁODARZ

Przebywający w areszcie tymczasowym prezydent Grzegorz K nie otrzymuje pensji prezydenta, z kolei zastępujący go Kamil Kalinka jeszcze nie wie, ile będzie zarabiać. W przeciwieństwie do wysokości miesięcznych poborów prezydenta miasta którą ustalają radni, wysokość pensji K. Kalinki ustali dopiero Prezes Rady Ministrów. – Funkcja na jaką zostałem powołany to dla mnie ogromny zaszczyt. Pensja to dla mnie sprawa drugorzędna – mówił.

ZMIANY KADROWE W MAGISTRACIE?

Kamil Kalinka nie planuje audytu w magistracie, nie wyklucza natomiast zmian kadrowych. – Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem, czy będą jakieś decyzje (…) Na pewno nie będę robił „zmiany dla zmiany”. Jeśli jakaś zmiana miałaby się odbyć, to na pewno wynikała będzie z jakiś problemów czy oczekiwań w stosunku do zadań, jakie są w mieście – mówił

ZDECYDOWANA AKTYWNOŚĆ POZA TARNOBRZEGIEM

Aby poprawić bardzo trudną sytuację finansową miasta, K.Kalinka zapowiada wzmożoną aktywność w pozyskiwaniu środków „z zewnątrz”. – Zamierzam zabiegać o dodatkowe środki dla naszego miasta, praktycznie tam, gdzie będę mógł – zapowiadał.

MOKRZYSZÓW TAK, CENTRUM JESZCZE NIE

Według K.Kalinki, wstrzymany podczas ubiegłej sesji RM plan zagospodarowania osiedla Mokrzyszów, powinien wrócić na obrady sesji. – Jeżeli chodzi o plan osiedla Mokrzyszów to uważam, że bez względu na to kto chce tam inwestować, nie należy go wstrzymywać. Ale oczywiście to radni podejmują ostateczną decyzję – mówił.

Z kolei w przypadku planu zagospodarowania osiedla Centrum, gdzie planowana jest budowa galerii przy ul. Sikorskiego, p.o. prezydenta zapowiada przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych, po zakończeniu których plan będzie wyłożony po raz drugi.

ROZSTRZYGNIĘTY PRZETARG NA BUDOWĘ OBWODNICY. BĘDZIE DROŻEJ

Jak poinformował K. Kalinka, rozstrzygnięty został przetarg na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Cena brutto, za jaką firma Energopol ze Szczecina zaprojektuje i wykona drogę wynosi ponad 56,6 mln zł a więc o ponad 6 mln więcej, niż zakładano. Zwiększy się tym samym wkład własny gminy.

- Pamiętajmy, że obwodnica nie będzie budowana w tym roku, podpisanie umowy spowoduje, że rozpocznie się czas projektowania, który nie będzie krótki. A więc mamy czas aby zabiegać o dodatkowe środki – tłumaczył.

MIEJSKIE SZALETY ZA 200 TYSIĘCY ROCZNIE

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy udostępniony zostanie miejski szalet, którego odbiór techniczny nastąpił w minionym tygodniu. Jak tłumaczył K. Kalinka, najprawdopodobniej miasto zrezygnuje z wynajmu operatora, który zarządzałby tym obiektem, bowiem koszt takiej usługi oscylowałby w granicach 200 tysięcy zł rocznie. – To my jako miasto będziemy zatrudniać osoby do obsługi szaletu, jednak ze względu na koszty planujemy wprowadzenie symbolicznej opłaty za korzystanie z toalety – tłumaczył.

WYDARZENIA PATRIOTYCZNE ZAMIAST LETNIEGO FESTIWALU NAD JEZIOREM

Najprawdopodobniej nie odbędzie się trzecia edycja festiwalu S-16, planowana na lipiec br. Jak przyznaje K.Kalinka niekoniecznie taką formę promocji Jeziora Tarnobrzeskiego uważa za właściwą, rezygnacja z tego festiwalu związana jest również z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Wydarzeń związanych z tym świętem ma być bardzo dużo, więc na pewno na to będą potrzebne środki – tłumaczył K.Kalinka, dodając iż pewne elementy festiwalu S-16 zostaną dołączone do czerwcowych obchodów Dni Tarnobrzega.

FINANSOWANIE SPORTU

Zapytany o finansowanie sportu K.Kalinka mówił o tym, że należy robić wszystko aby maksymalnie odciążyć miasto. Bardzo możliwe, że kluby ponownie będą zarządzać placem targowym.


40 Responses to K.Kalinka: Nie będę zajmować się tylko bieżącym administrowaniem. Pierwsze decyzje p.o. prezydenta Tarnobrzega (video)

  1. obcokrajowiec Odpowiedz

    15 marca 2018 at 19:14

    Kiełba na prezydenta wsadzili “prawi i sprawiedliwi” z PIS jako najuczciwszego i najlepszego kandydata.
    I teraz Kalinka z PIS ma po Kiełbie sprzątać tzn. wprowadzać prawość i sprawiedliwość ?
    Mieszkańcy Tarnobrzega ogarnijcie się ! Wasza głupota sięgnęła zenitu i zniszczy to miasto!

    • potwierdzam Odpowiedz

      15 marca 2018 at 19:28

      W Tarnobrzegu stwierdzenie: „ciemny lud wszytko kupi” to nie obelga tylko obiektywna ocena.

      • wnikliwy Odpowiedz

        16 marca 2018 at 06:56

        Proszę nie wprowadzać w błąd. Jacek Kurski (obecny prezes TVP) 14 października 2005 r. powiedział „ciemny lud to kupi”!

        Lech Kaczyński przeprosił Tuska za „dziadka z Wehrmachtu” w debacie telewizyjnej i odciął się od działań Kurskiego, który został przez sąd partyjny wykluczony z PiS. Ten, po decyzji sądu koleżeńskiego, stwierdził, że „popełnił pomyłkę, a nie dopuścił się oszczerstwa”. Później odwołał się o tej decyzji i po wygraniu wyborów przez Lecha Kaczyńskiego powrócił do PiS.

        • obcokrajowiec Odpowiedz

          16 marca 2018 at 16:07

          Tak, czy siak PIS dyma lud ile chce, a ludowi… DOBRZE he,he,he
          Te pisiury to jak widać straszne ogiery.

    • KOkD Odpowiedz

      15 marca 2018 at 21:46

      Brawo Krzysiek, fajne nicki sobie wymyśliłeś.
      Jednak…
      Proszę o kolejne posty, jeszcze nie wszyscy członkowie KOkD, wyznaczeni na spotkaniu za UM, opublikowali komentarze piętnujące PISowski reżym i znienawidzonego Kalinkę.
      Dalej! Za demokrację! Za Grzegorza i Mariusza!

    • zew Odpowiedz

      16 marca 2018 at 10:51

      A co mieli poprzeć mastalerza z Sld sory Peło.tego który Darka Kolka zrobił przewodniczącym rady..i teraz przy jego pomocy próbuje dokończyć swoje interesiki z skowronem itp

      • potwierdzam Odpowiedz

        17 marca 2018 at 09:03

        nasi PIS-owcy wybrali i poparli najlepszego spośród siebie!
        I mnie jest szkoda, że p. Kiełb jest z nich najlepszy do dzisiaj.

        • Wiki Odpowiedz

          17 marca 2018 at 15:10

          A niby kiełb jest najlepszy pod jakim względem , bo nie rozumiem !?- dobrego gadania, robienia konferencji o niczym , skoków w bok, czy nie wiadomo jeszcze czego,a co może niedługo okazać się faktem !!??

  2. wybawca Odpowiedz

    15 marca 2018 at 19:15

    jak brak zainteresowania zawodami sportowymi to po co finansować.

  3. Misia Odpowiedz

    15 marca 2018 at 19:53

    Wydarzenia patriotyczne jaja tylko czekać na miesiecNice smoleńskie itp napeqno będzibędzie szerokie zainteresowanie lepsze niż s-16

  4. Slawek Odpowiedz

    15 marca 2018 at 20:06

    Chcę powrotu Festiwalu Siarki Ognia i Bębnów..

    • Zigi Odpowiedz

      15 marca 2018 at 20:30

      Ja, też jestem za powrotem festiwalu. Dlaczego coś co jest ciekawym projektem, musi być na wstępie skasowane?

    • Ryś Odpowiedz

      15 marca 2018 at 21:42

      Nie krępuj się. Wyskocz z kaski, zorganizuj i będzie festiwal. Co cie powstrzymuje?

    • Kalka Odpowiedz

      17 marca 2018 at 12:43

      Przecież Kiełb go zlikwidował po tym jak wypieprzył A. Lewicką!

      • mam Odpowiedz

        19 marca 2018 at 08:04

        Jak wielu innych, ona tez spieprzyla z urzędu bo w takim syfie kto chciałby pracować ? A że zamiast festiwalu siarki eksprezydent zrobil straszonisko to fakt. Może teraz przebrania się przydadzą jego obrońcom. . .

    • Lutek Narożniak Odpowiedz

      18 marca 2018 at 11:48

      a ja chcę powrotu dyrektora Piotra Dumy do Tarnobrzega, który z Gorzyc uczynił regionalną stolicę Disco-Polo za co go tam wszyscy kochają, więc czemu nie miał by tego sukcesu przenieść do Tarnobrzega. Szkoda żeby taki fachowiec działał poza miastem.

  5. Gosc Odpowiedz

    15 marca 2018 at 20:09

    Zgodnie z prawem pracy prezydent otrzymuje 50 % poborow jak jest w tymczasowym areszcie jak zostanie uniewinniony wyplaca mu reszte a jak sprawa zostanie umorzona nie dostanie nic to ja nie wiem co.pKa_linka opowiada kodeks sie kłania

  6. Duda Odpowiedz

    16 marca 2018 at 06:31

    „Nienawiść zaślepia, gniew ogłusza,
    a ten, kto pragnie zaspokoić żądzę zemsty,
    może przypadkiem napić się goryczy.”

  7. idtrhf Odpowiedz

    16 marca 2018 at 11:43

    Panie weź Pan nie rób kampanii tylko zajmij się rządzeniem, na kampanie przyjdzie czas.

  8. janko Odpowiedz

    16 marca 2018 at 20:38

    Zabierz się pan za Jolkę i wydal z urzędu,promotorkę kłamcy.

    • Grzesiek Odpowiedz

      18 marca 2018 at 11:50

      w jakim sensie ma się zabrać?

  9. Mirek Odpowiedz

    16 marca 2018 at 21:23

    Panie Kalinka weź się Pan za odśnieżanie miasta po śnieg po kostki na chodnikach a na ulicach taki syf że się nie da jeździć.

  10. NACZELNY Odpowiedz

    17 marca 2018 at 10:59

    Zmiany, zmiany, zmiany- naczelników oczywiscie. Kończy się Wersal

    • Bratek Odpowiedz

      17 marca 2018 at 15:13

      Oczywiście Kamil, zmiany to podstawa żeby wszystko normalnie funkcjonowało !

  11. Pan to nie ja Odpowiedz

    17 marca 2018 at 13:33

    Po trupach do celu

    • Kalka Odpowiedz

      17 marca 2018 at 21:34

      Typowy wyborca Platfusiarni!

      • Pan to nie ja Odpowiedz

        18 marca 2018 at 11:41

        Nakarmilem cię trochę pis-owski trolu? Hehehe

  12. Mieszkaniec Odpowiedz

    18 marca 2018 at 11:39

    Zastanówcie kto na całej tej aferze zyskał. PiS i radny Kółek. Więc już wiadome kto się dogadał. Hahah

    • A co? Odpowiedz

      18 marca 2018 at 20:22

      A kogo miał premier wyznaczyć Jolkę K. czy Dariusza B., a może Norbert M.? Albo ciebie? Ty akurat nawet im ze swym ptasim móżdżkiem do pięt nie dorastasz!

  13. Mieszkaniec Odpowiedz

    18 marca 2018 at 20:48

    Nie wiesz kim jestem. Nie wiesz co Robię. A jednak mnie wyzywasz. Czemu ? To akurat proste więc pewnie zrozumiesz ! Prawda boli a jak się nie ma argumentów to się atakuje. Nie bronię GK ale nie wierzę w dobre intencje radnego DK

    • A co? Odpowiedz

      18 marca 2018 at 23:02

      A w którym miejscu ty pisałeś o DK i ja się do tego jakoś odnosiłem? Odniosłem się jedynie do twojej wyjątkowo głupiej hipotezy, że jeżeli PiS objął stanowisko p.o. Prezydenta to już jest ich sprawka, a to jest naturalne! Natomiast ty odrazu łączysz to z jakimś zangażowaniem tej partii w całą sprawę, dlatego powtarzam, co ma piernik do wiatraka?

  14. ot taki Odpowiedz

    19 marca 2018 at 06:17

    Co ma piernik do wiatraka:
    a w sumie dużo. w młynie robi się mąkę (a jak często się zdarza młyn gdzieś tam ma wiatrak ), co ciekawe obydwa wyrazy mają po tyle samo liter i są to rzeczowniki, no i często gęsto wiatrak może się spierniczyć.
    już wiesz co ma piernik do wiatraka? moim zdaniem dużo.
    I tak jak wypowiedz „Mieszkaniec” -co ma PIS do Kołka? — dużo :)

    • . Odpowiedz

      19 marca 2018 at 10:36

      dodałbym, że oba kończą się również na tę samą literę.

  15. Mieszkaniec Odpowiedz

    19 marca 2018 at 09:08

    Oczywiście, że naturalnym było postawienie na stanowisko kogoś z partii rządzącej ale to już efekt poprzednich działań czyli usunięcie obecnie zajmujacego stanowisko, który „nie był z nami”. Nie zaprzeczam, że przyjął łapówkę to wykaże dochodzenie ale to tylko narzędzie do objęcia władzy. Tak jak i radny DK przy okazji urwał coś dla siebie.

    • Bratek Odpowiedz

      19 marca 2018 at 10:23

      No i dobrze, bo jeśli wziął to i kara się należy !

  16. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    19 marca 2018 at 20:55

    Do nawoływaczy do reowlucji patrz „Naczelny”
    Dla Naczelnego dla oprzytomnienia .
    Przykład I
    Marszałek Otryl przejął władzę w toku kadencji po aresztowaniu Karapyty. Do wyborów i ponownego objęcia stanowiska NIKOGO nie zwolnił z Urzędu Marszałkowskiego,ale to jest doświadczony polityk
    Przyklad II
    Prezydent nadbereżny objął władzę po wyborach . NIKOGO nie zwolnił z Urzędu ani nawet sekretarza czy skarbnika ale on wie że urzędnikowi należy postawić zadanie to wykona nawet zadanie polityczne ale to trzeba wiedzieć
    Naczelny zaś już tupie bo z parii Kalinki oby nie musiał w listopadzie odejść.

  17. Sylwester Odpowiedz

    20 marca 2018 at 00:17

    Na razie jest problem ze śniegiem,chodniki nie ogarnięte,skorupy lodowe nie posypane,ludzie się przewracają i łamią kończyny.