Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Gorzycach – uczeń najważniejszy

Marzec 19, 2018 8:12 PM

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Każdy uczeń, który posiada świadectwo z paskiem otrzyma tu stypendium (co najmniej 300 zł), a dla dwudziestu kilku najlepszych szkoła od 7 lat organizuje 2 – dniową, bezpłatną wycieczkę, w tym roku do Zakopanego.

- Wycieczka dla najlepszych uczniów oraz stypendia, to koszt ponad 12 tysięcy złotych, które pochodzą ze źródeł pozabudżetowych (od sponsorów) – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Na pewno w kolejnych latach będziemy kontynuowali te przedsięwzięcia, bo w naszej szkole uczeń jest najważniejszy – dodaje dyrektor.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach podczas 2-dniowej, bezpłatnej wycieczki do Zakopanego

Stypendium Dyrektora Szkoły otrzymał każdy uczeń, który na zakończenie poprzedniego roku szkolnego dostał świadectwo „z paskiem”. Również uczniowie klas pierwszych. A więc były też brane pod uwagę wyniki na świadectwie gimnazjalnym. W tym roku szkolnym aż 22 uczniów otrzymało stypendia Dyrektora Szkoły. Z pomocą przyszedł Prezes Zakładu Federal Mogul w Gorzycach Pan Adam Krępa, który ufundował stypendia dla 10 uczniów z najwyższymi średnimi ocen.

- W marcu 2017r. podpisaliśmy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach umowę o współpracy – mówi Adam Krępa – Prezes Zarządu Zakładu Federal Mogul. Zgodnie z umową Zakład Federal Mogul wspiera szkołę w różnych działaniach, z kolei szkoła dopasowuje programy nauczania i kierunki kształcenia, tak aby jej absolwenci mogli stać się wartościowymi pracownikami naszego zakładu. Absolwenci Zespołu Szkół w Gorzycach to dobrzy pracownicy – dodaje Prezes Adam Krepa.

 Oskar, jako jeden z dziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach otrzymał stypendium od Prezesa Zakładu Federal Mulul

Stypendium dla najlepszych uczniów jest przyznawane w gorzyckiej szkole od trzech lat. – Z perspektywy czasu wydaje się, iż wszystkie założone przez szkołę cele związane z wypłatą stypendiów, spełniły się w 100% – mówi Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek. Świadczy o tym wzrastająca corocznie liczba stypendystów oraz coraz większy nabór do klas pierwszych – dodaje Starosta.
Warto wspomnieć, że 22 uczniów nagrodzonych przez dyrektora to nie jedyni stypendyści gorzyckiej szkoły. Trzech uczniów zostało nagrodzonych przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, a uczeń klasy IV technikum mechanicznego Grzegorz Zych , otrzymał stypendium od Prezesa Rady Ministrów.

Stypendyści Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach

- Już po raz drugi otrzymałam stypendium od dyrektora szkoły za dobre wyniki w nauce – mówi Aleksandra, uczennica klasy trzeciej technikum. Na wycieczce dla najlepszych uczniów byłam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. W tym roku zrobię wszystko, aby moje oceny były jak najlepsze – dodaje.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>