Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Rekordowa w dziejach gminy inwestycja otrzymała dofinansowanie

Marzec 21, 2018 2:49 PM

Złożony w listopadzie ubiegłego roku wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Gminie Baranów Sandomierski, przeszedł pozytywnie ocenę w UMWP i został zakwalifikowany do dofinansowania. Kwota jaką otrzyma gmina to blisko 29 mln zł.

Łącznie inwestycja będzie kosztować około 45 mln zł, a jej realizacja ma zakończyć się w 2019 r.

- Blisko 29 mln zł otrzymamy z dofinansowania, wysokość odzyskanego VAT-u oscylować będzie w granicach 8 mln zł – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl burmistrz Baranowa Sandomierskiego, Marek Mazur. – Pozostałe, brakujące środki będą zabezpieczone kredytem preferencyjnym w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska – dodaje.

Inwestycja obejmuje budowę i przebudowę kanalizacji sanitarnej na długości 60 km w miejscowościach: Wola Baranowska, Dymitrów Mały, Baranów Sandomierski, Skopanie oraz Knapy. Przebudowana i rozbudowana zostanie również oczyszczalnia ścieków w Baranowie Sandomierskim, aby mogła przyjąć zwiększoną ilość ścieków po podłączeniu kolejnych miejscowości do gminnej sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnia zostanie także unowocześniona, zyska wysoki standard działania, który przełoży się na jej zwiększoną efektywność i żywotność.

W Skopaniu obok dawnej cegielni zostanie wybudowana tłocznia, która za pośrednictwem kolektora tłocznego o długości około 4 kilometrów będzie tłoczyć ścieki z Woli Baranowskiej, Knapów i Skopania bezpośrednio do oczyszczalni ścieków w Baranowie Sandomierskim.

- W obrębie gminy jest wydzielona tzw. aglomeracja Baranów Sandomierski, czyli obszar, który zgodnie z Krajowym Programem Oczyszczania Ścieków Komunalnych ma być skanalizowany. To jest obszar zwartej zabudowy i dzięki tej inwestycji będzie on skanalizowany praktycznie w 100 % – tłumaczy NW24.pl burmistrz Mazur.

- Pozostały obszar jest częściowo skanalizowany, ale są takie miejscowości jak Durdy, Marki i Kaczaki gdzie ze względu na racjonalność wydatkowania w przyszłości samorząd będzie proponował rozwiązania na zasadzie przydomowych oczyszczalni. Na razie jednak musimy zrealizować ten duży projekt – dodaje.

9 Responses to Baranów Sandomierski: Rekordowa w dziejach gminy inwestycja otrzymała dofinansowanie

 1. bob Odpowiedz

  22 marca 2018 at 23:23

  Brawo burmistrz Marek :-) To zwieńczenie ogromnej, trwającej ponad 2 lata pracy wielu ludzi.Ale ktoś to musiał poprowadzić. Jakby Hynowski przez 4 lata zrobił chociaż projekty, to dzisiaj by już roboty dobiegały końca. Ale wiejskim mędrkom, spod znaku po-psl i tak to nic nie tłumaczy.Cóż życzę wam cierpliwości, przyda się jeszcze długo.

 2. Wiesniak Odpowiedz

  24 marca 2018 at 18:15

  Ten wpis poprzedni to napisał chyba sam burmistrz

  • burmistrz :) Odpowiedz

   25 marca 2018 at 07:54

   Dokładnie mazur bije pianę na wybory i ma jej pełne pory.:)Ja uważam że to napisał pudelek zastępca burmistrza BOSZCZU w sumie też Marek.

 3. burmistrz :) Odpowiedz

  25 marca 2018 at 07:51

  Wszystko jest ok .Ale cała rodzina i znajomi zatrudnieni są w Baranowskim urzędzie gminy haha.Powyrzucał najlepszych ludzi i powstawiał swoich kuzynów i kuzynki .Sprzedaż działek dla kolegów ze szkoły .Kolesiostwo załatwianie stanowisk dla ziomków z rodziny itp.Po drugie nie on pisze projekty unijne bo gość niema o tym zielonego pojęcia.Temu Panu już dziękujemy :)

 4. miueszkaniec Odpowiedz

  25 marca 2018 at 12:45

  Aktualnie w Baranowie urzęduje trzech Burmistrzów tj.Mazur,Barszcz i Slęzak-Prezes

 5. Ciekawy Odpowiedz

  25 marca 2018 at 15:38

  Czas najwyższy zadać przedstawicielom różowo-zielonej ekipy spod znaku popsl, pytanie: co się za ich rządów działo z gminną kasą? Teraz jest na: halę sportową, dom kultury, scieżki rowerowe, drogi, szkoły i przedszkola, kanalizację w Siedleszczanach, nawet na remizy i samochód za mln. Dlatego, chcę odpowiedzi na co szły pieniądze przez wcześniejsze 12 lat!!!

  • rodak Odpowiedz

   26 marca 2018 at 21:28

   Nie można powiedzieć że tamta ekipa nic nie zrobiła.Baranow jest jak z bajki zrewitalizowany pięknie wyglądający. A mazur robi śćieżkę psudo rowerową na Woli Baranowskiej niszcząc chodnik na który były wydane grube złotówki buduje remizę w Skopaniu po co jak była odnowiona obecna i wystarczająca dla obecnych strażaków budowa hali a jeszcze inwestycje na Durdach obiecane .Trzeba za coś kupić wyborcę.Daj Boże żeby nie wygrał wyborów.W plebiscycie Echa Dnia to Mazur najgorszy Burmistrz jaki miał Baranów S.Wybierzecie go a kolejnym jego krokiem będzie sprzedaż stoku narciarskiego w Siedleszczanach oraz likwidacja placówek szkolnych w wszystkich mniejszych miejscowościach gminy.Zostanie tylko szkoła w Baranowie , Skopaniu i Na Ślęzakach.Oczywiście tereny i budynki zostaną zagospodarowane przez przyjaciół Obecnego włodarza ze szkolnych ław i rodzin.Dla Mazura duże NIE .

 6. tomi Odpowiedz

  26 marca 2018 at 09:09

  Burmistrz ktory tylko jatrzy i nic przez 4 lata nie zrobił , teraz zaczyna sie stress przedwyborczy , oby bylo na kogo głosowac , na pewno nie na mazura .

 7. Narciarz Odpowiedz

  27 marca 2018 at 13:19

  Polecam tyna.info.pl/cisza-na-stoku-w-najnowszym-tn/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>