Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W niedzielę wernisaż wystawy malarskiej „Stanisław Białogłowicz – wczoraj i dziś”

Marzec 22, 2018 6:05 PM

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wernisaż wystawy prof. Stanisława Białogłowicza, wybitnego współczesnego polskiego malarza.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 25 marca br., Zamek Tarnowskich w Dzikowie, ul. Sandomierska 27.

Wystawa czynna do 15 maja 2015 roku.

STANISŁAW BIAŁOGŁOWICZ – Urodzony w Dukli na Podkarpaciu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.

Studiował na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Taranczewskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w 1973 roku.

Jako profesor zwyczajny na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadzi autorską pracownię malarstwa dla studentów studiów stacjonarnych i dyplomantów.

Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek.

Autor ponad stu wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach polskich i zagranicznych. Uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat
nagród artystycznych, dydaktycznych i jubileuszowych. Kilkakrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium twórczego w Niemczech. Laureat prestiżowej nagrody artystycznej im. K. Ostrowskiego.

W dorobku artystycznym posiada realizacje sakralne m.in.: Krzyż i witraż w Kaplicy Męczenników Polskich w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, Apokalipsę w Kościele Parafialnym w Loburg Ostbewern (Niemcy), polichromię w Kaplicy Seminaryjnej SVD księży Werbistów w Nysie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu oraz Nyskiej Grupy Artystycznej w Nysie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>