Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zapraszamy na transmisję LIV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

Marzec 27, 2018 6:38 PM

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na bezpośrednią transmisję LIV sesji Rady Miasta Tarnobrzega. W porządku obrad najbliższej sesji nie znalazł się plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów.

-Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów nie powinno być odwlekane – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl p.o. prezydenta miasta Kamil Kalinka. – Zanim jednak przygotuję tę uchwałę na sesję, muszę ten temat wspólnie przedyskutować z radnymi – dodaje.

Debata miała się odbyć dzisiaj, na Komisji Technicznej. Obok K.Kalinki oraz radnych, uczestniczyć w niej mieli również wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani tym tematem. Plan dla tego osiedla został zabezpieczony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, w związku z aresztowaniem prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K., zaś dzisiejsza dyskusja podczas komisji, miała przede wszystkim dotyczyć spornej drogi w Mokrzyszowie. Dyrektor zlokalizowanej tam Wytwórni Hydrauliki Okrętowej obawia się, iż w związku z planowaną w Mokrzyszowie budową galerii Karuzela, dojazd do wytwórni będzie niemożliwy. Z kolei Dariusz Kołek, właściciel działki na której ma powstać galeria zapewnia, iż obawy dyrektora są bezpodstawne, gdyż do wytwórni prowadzić będzie nowa droga.

- Jeżeli ten problem zostanie wyjaśniony to według mnie nie będzie już żadnych podstaw, by uchwała dotycząca planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów nie została przeze mnie przygotowana – wyjaśnia p.o. prezydenta K. Kalinka.

LIV SESJA RADY MIASTA TARNOBRZEGA

LIV sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się jutro, tj. w środę 28. marca, w w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Kopernika 49 w Tarnobrzegu. Początek godz.13.

PORZĄDEK OBRAD

1.Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2.Przyjęcie porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4.Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5.Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6.Sprawozdanie Rady Seniorów Miasta Tarnobrzega z działalności w 2017 r.
7.Sprawozdanie Młodzieżowej Rady Miasta Tarnobrzega z działalności w 2017 r.
8. Informacja nt. współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.
9. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2018 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,
2)w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt” na terenie Gminy Tarnobrzeg w 2018 r.,
3)w sprawie podziału miasta na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym,
4)w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz użytkownika wieczystego nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Zwierzynieckiej stanowiącej własność Gminy Tarnobrzeg,
5)w sprawie zmian w budżecie,
6)w sprawie rozpatrzenia wniosku,
7)w sprawie rozpatrzenia wniosku,
8)w sprawie rozpatrzenia wniosku.

10. Sprawy bieżące.
11. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
12. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
13. Oświadczenia radnych.
14. Zamknięcie sesji.

foto&video: Piotr Morawski

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

14 Responses to Zapraszamy na transmisję LIV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

 1. Gosc Odpowiedz

  27 marca 2018 at 19:02

  To przeciez wszystko uchwala kk i dk sie ciesza a frajer gk siedzi i kazdy wie ze do wyborow nie wyjdzie zaklady mozna obstawiac

  • Kilif Odpowiedz

   27 marca 2018 at 19:58

   A może frajer GK przyzna się do winy, lub zostanie skazany?

 2. Kocham Tarnobrzeg Odpowiedz

  27 marca 2018 at 21:32

  Właśnie chodzi o to aby się przyznał Władza musi być wiarygodna nigdy się nie myli2

 3. wilk Odpowiedz

  28 marca 2018 at 18:18

  No i Mastalerz pokazuje swoje szlachetne oblicze ! A tak się rzekomo nawracał HA HA HA . KOŃ jaki jest każdy widzi :) ))) Tarnobrzeżanie UWAGA !!! ten gość szykuje się do startowania! Pana pogonić za rogatki Tbg ! Ten gość jest głównym zagrożeniem dla miasta.

 4. Garet Odpowiedz

  28 marca 2018 at 18:39

  Mastalerz próbuje swoich starych sztuczek. Najwyraźniej wydaje się mu, że już zapomnieliśmy o jego „cudownych” cechach oraz „wybitnych” umiejętnościach rządzenia. Jeśli chodzi o mnie na gładką gadkę można mnie nabrać tylko raz. Nigdy więcej na niego nie zagłosuję – ani po czterech ani po czterdziestu czterech latach.

 5. Franz Odpowiedz

  28 marca 2018 at 20:13

  Na tym panu ludzie się już poznali. Cztery lata na to pracował. Tylko on najwyraźniej ciągle nie chce dopuścić do siebie tej myśli. Dlatego uważa, że to że przegrał wybory to „wina Kiełba”, bo on sam był wszak cudowny.

 6. gosc Odpowiedz

  29 marca 2018 at 00:33

  szanowni państwo ja nic nie wiem jestem zielony

 7. Yogi Odpowiedz

  29 marca 2018 at 06:26

  Myślałby kto że Mastalerz niczym Katon przemawia i z jego ust spływają wszystkie mądrości. Otóż ludzie się na nim poznali już dawno i dlatego go pogonili z urzędu. Gdyby był dobrym prezydentem to siedziałby nadal na stołku. Nagle taki prawy i szlachetny? Zapomniał wół jak cielęciem był?

 8. Watcher Odpowiedz

  29 marca 2018 at 10:13

  Nieco dziecinny tembr głosu przy przemawianiu nie wzbudza szacunku ani respektu. Nie słychać również pewności w jego głosie, nieco się plącze, zacina czy powtarza. Nie kupuję go jako lidera miasta.

 9. Caryca Odpowiedz

  29 marca 2018 at 12:25

  Jolka weź się za robotę bo oświata umiera

 10. Antek Odpowiedz

  29 marca 2018 at 12:40

  Zalosne tlumaczenia Dziubinskiego o sprzedazy PGKIM.Bo firma miala 2 samochody i brak wysypiska.Ten pan sobie kpi,mks pewnie sprzedal bo autobusy byly stare,a PEC bo piece zuzyte?Jak radni sluchaja tych bzdur bez reakcji,to ta cala rada do wymiany.

 11. ptyś Odpowiedz

  29 marca 2018 at 14:05

  bardziej niż mastalerzyk swoją kadencją nie skompromitował się nawet niedawny włodarz łapownik.
  że też ten pis tylko tak populistycznie kłamie i tych wieprzów z po nie rozliczy eh.

 12. Stach Odpowiedz

  29 marca 2018 at 15:19

  Co za różnica PiS czy PO? Żadna.

  • Filip Odpowiedz

   29 marca 2018 at 22:07

   Masz pełną rację. Pod względem moralnym to to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>