Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza

Marzec 28, 2018 9:52 AM

Piotr Błaszkiewicz otrzymał główną nagrodę III edycji Nagród Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. „Jaskółką Nadziei” w kategorii Lider Organizacji Pacjentów Onkologicznych 2017, tarnobrzeżanin wyróżniony został za działalność w Stowarzyszeniu Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, za wieloletnią, pełną pasji i poświęcenia pracę na rzecz chorych na nowotwory oraz za nieustający entuzjazm i konsekwencję w szerzeniu profilaktyki chorób hematologicznych oraz pozyskiwanie kolejnych dawców szpiku, dzięki którym możliwe jest ratowanie życia chorym na białaczki.

Piotr Błaszkiewicz jest prezesem Podkarpackiego Stowarzyszenia PBS, które wchodzi w Ogólnokrajowe Stowarzyszenie PBS, bardzo zaangażowanym w pomoc wszystkim pacjentom z chorobami onkologicznymi. Aktywnie współdziała ze szkołami średnimi i z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Wspólnie z DKMS Polska zorganizował ponad 10 akcji: Dzień Dawcy Szpiku w Tarnobrzegu. Z akcji tych zarejestrowało się ponad trzy tysiące dawców, z czego trzynastu było już dawcami dla chorych.

Na jego wniosek wszyscy dawcy szpiku z Tarnobrzega, maja przyznane przez władze miasta specjalne, darmowe bilety na przejazd komunikacją miejską. Pomagał innym liderom z Podkarpacia w organizacji podobnych akcji w Stalowej Woli i Tyczynie. Zawsze ma czas wysłuchać czyjegoś problemu zdrowotnego czy z dostępem do lekarza ewentualnie leczenia, i jak tylko potrafi mobilizuje ich do walki z chorobą, dzwoni, mejluje do zaprzyjaźnionych liderów organizacji czy pacjentów, którzy mieli podobne problemy, lub lekarzy przedstawiając im problemy ludzi , którzy szukają pomocy, lub nie wiedzą jak poradzić sobie z zaistniałą dla nich sytuacją, brakiem dostępu do leków i nowoczesnych terapii, czy konsultacji z innymi lekarzami. Szczególnie jest wyczulony na ludzi biednych i nieporadnych.

Bardzo aktywnie współpracuje też z Tarnobrzeskimi Amazonkami, dzieląc się swoim doświadczeniem zdobytym w Stowarzyszeniu PBS, jak również uczestnicząc w szkoleniach pacjentów z Fundacją MY PACJENCI, NIC O NAS BEZ NAS ,Pacjenci- sami nie wiecie ile możecie, CARITA, PACJENT WYKLUCZONY. Wspiera tez swoja żonę w walce z chorobą onkologiczną i trudnymi problemami leczenia. Dojazdami i rozmowami z lekarzami prowadzącymi.

One Response to Tarnobrzeg: „Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza

  1. Alicja Odpowiedz

    28 marca 2018 at 11:01

    BRAWO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>