Cenny remis Wisły Sandomierz z Chełmianką (video HD)

Podziałem punktów zakończył się wyjazdowy mecz 21. kolejki III ligi, gr. IV pomiędzy Wisłą Sandomierz i Chełmianką Chełm. Po pierwszej połowie wiślacy przegrywali 0-1. W drugiej części bramkę wyrównującą strzelił Kacper Piechniak. Bardzo dobry występ zanotował Patryk Drzymała, który obronił rzut karny i kilkukrotnie uratował zespół przed utratą kolejnych goli.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meczu, było wiadomo, że rywalizacja z trzecią drużyną ligi nie będzie łatwa i przyjemna. Początek spotkania można uznać za wyrównany. W 10. minucie gospodarze wypracowali pierwszą, dobrą sytuację pod bramką Wisły, jednak obyło się bez kłopotów. Cztery minuty później zza pola karnego groźnie uderzył Damian Juda, ale dobrze ustawiony był bramkarz rywali.

W 32. minucie, za zagranie piłki ręką w polu karnym, piłkarze Chełmianki stanęli przed znakomitą okazją na objęcie prowadzenia. „Jedenastki” nie wykorzystał jednak Przemysław Banaszak, którego intencje wyczuł Patryk Drzymała. Pięć minut później rywale dopięli swego. Z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Uliczny, a strzałem głową futbolówkę do siatki skierował Mateusz Kompanicki. Zanim jeszcze arbiter zakończył pierwszą część spotkania mogło być 1-1, jednak piłka po dośrodkowaniu Pawła Bażanta odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla wiślaków. W 52. minucie szybki kontratak golem zakończył Kacper Piechniak. Podrażnieni gospodarze szybko chcieli odpowiedzieć kolejnym trafieniem, ale dwukrotnie w sytuacjach sam na sam lepszy był golkiper Wisły.

W doliczonym czasie spotkania Drzymała ponownie pokazał swoje umiejętności, broniąc w pięknym stylu strzał Kompanickiego.

CHEŁMIANKA CHEŁM – WISŁA SANDOMIERZ 1:1 (1:0)

1:0 – Mateusz Kompanicki ’37

1:1 – Kacper Piechniak 52′

Chełmianka: 33. Damian Drzewiecki – 14. Michał Wołos, 16. Jakub Niewęgłowski, 5. Piotr Chodziutko (80, 29. Krystian Michalak), 11. Dawid Niewęgłowski – 19. Przemysław Banaszak, 7. Piotr Piekarski, 6. Paweł Uliczny, 21. Ołeksij Prytulak, 10. Mateusz Kompanicki – 9. Michał Budzyński (61, 17. Przemysław Koszel)

Wisła: 1. Patryk Drzymała – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (69, 4. Kacper Górski), 5. Patryk Wilk, 23. Paweł Bażant (90, 7. Marcin Sudy) – 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki, 9. Patryk Róg, 6. Damian Juda (72, 30. Piotr Ferens) – 18. Kacper Piechniak (89, 98. Jakub Łata). żółte kartki: Banaszak – Ziółek, Drzymała, Bażant

sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin), widzów: 600

W niedzielę 8. kwietnia Wiślaków czeka kolejne, ciężkie starcie, z liderem rozgrywek Wólczanką z Wólki Pełkińskiej. Spotkanie to rozegrane zostanie w Sandomierzu, początek godz.15.

źródło: Wisła Sandomierz

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 21. KOLEJKI III LIGI, W GRUPIE 4: Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:0, Resovia – Karpaty Krosno 1:1, Podlasie Biała Podlaska – Unia Tarnów 1:3, Podhale Nowy Targ – JKS 1909 Jarosław 2:0, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Spartakus Daleszyce 0:0, Avia Świdnik – MKS Trzebinia 5:1, Orlęta Radzyń Podlaski – Soła Oświęcim 1:1, Wólczanka Wólka Pełkińska – Wiślanie Jaśkowice 4:3