Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Umowa na budowę radioterapii w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video HD)

Kwiecień 18, 2018 1:50 PM

Rozbudowa Centrum Onkologicznego przy Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu staje się faktem. Wczoraj w obecności członka zarządu Stanisława Kruczka podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania o wartości 43 mln złotych.

W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą zostało Konsorcjum VAMED Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz VAMED Standortenticklung und Engineering GmbH z siedzibą w Wiedniu. Konsorcjum będzie miało osiemnaście miesięcy na realizację zadania w systemie „zaprojektuj, wybuduj, wyposaż”.

– Podpisany dziś kontrakt zobowiązuje firmy do budowy ośrodka radioterapii wraz z dostawą dwóch akceleratorów, tomografu i systemu do planowania leczenia wraz z pozostałym niezbędnym wyposażeniem, utworzenie dwóch nowych sal operacyjnych wraz z niezbędnym wyposażeniem, a także dostawę aparatu RTG – wylicza Wiktor Stasiak dyrektor szpitala.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dużemu wsparciu ze środków zewnętrznych. Ponad 29 mln złotych to pieniądze unijne dzielone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ponad 5 mln zł to środki pochodzące z budżetu państwa, reszta to wkład własny pochodzący z budżetu samorządu wojewódzkiego.

- Północna część Podkarpacia była do tej pory tzw. „białą plamą” w zakresie radiologii. Pacjenci by skorzystać z tej metody leczenia musieli jechać do Rzeszowa czy Brzozowa co generowało dodatkowe koszty dla nich oraz systemu opieki zdrowotnej. Dzięki środkom pozyskanym z UE już w przyszłym roku to się zmieni – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu odpowiedzialny za służbę zdrowia na Podkarpaciu.

info: Jakub Czarnota/Kancelaria Zarządu

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>