Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Chmura prywatna i publiczna dla dużego i małego przedsiębiorstwa

Kwiecień 19, 2018 7:36 AM

Inwestowanie w prywatne chmury zarówno przed duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy jest bardzo dobrym posunięciem, patrząc zwłaszcza z finansowego punktu, gdyż wszystkie rozwiązania wdrażane mogą być scentralizowane. Co ważne chmura rozwiąże odwieczny problem zarządzania pojemnością, więc można z czystym sumieniem powiedzieć, że prywatne chmury są idealnym narzędziem do wspierania biznesu, jak i umożliwią efektywniejsze wykorzystanie zasobów oraz obniżenie kosztów.

Korzyści z usług IT w chmurze

Korzystanie z chmury prywatnej powinno być wcześniej przemyślane, gdyż nie dla każdej firmy może być to dobre rozwiązanie. Oczywiście nie zaszkodzi, jednak jej potencjał może nie być w pełni wykorzystywany więc taka inwestycja nie będzie opłacalna. Faktem jest, jednak że systemy IT są niezbędne w dzisiejszych czasach, by móc efektywnie prowadzić biznes, jednak nie każda firma może pozwolić sobie na wydatki z tym związane, konieczność utrzymywania serwerowni i oczywiście jej stworzenia, zakupu oprogramowań, szkolenia pracowników itp. Dla małych, jak i średnich firm dobrym rozwiązaniem będą usługi IT w chmurze publicznej, które przydadzą się do realizacji ściśle określonych zadań przez konkretnych pracowników. To, w jakiej formie będzie dostarczana usługa, również zależy od potrzeb.

Jakie są formy dostarczania usługi?

To, w jakiej formie usługi będą dostarczane, zależy już od potrzeb firmy, tutaj każdy zainteresowany może wybrać:

  • portal firmowy w chmurze
  • elektroniczna poczta
  • systemy EER
  • systemy CRM

Oczywiście w ramach rozwiązań można wybrać również serwerownie wirtualne w chmurze, które dostarczają gotowe usługi przy jednoczesnym gwarantowaniu działania infrastruktury, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Nie mając wiedzy z tego zakresu bądź problem z wyborem rozwiązania warto skorzystać z pomocy host-exchange.pl gdzie bez trudu uda się wybrać odpowiednie rozwiązanie dopasowane do biznesu i potrzeb.

Chmura w małej firmie- która się opłaci?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla małych firm, jak i średnich przedsiębiorstw będzie kupno gotowych rozwiązań oferowanych przez zewnętrznego dostawcę usług, czyli zakup chmury publicznej. Będzie to korzystniejsze rozwiązanie zwłaszcza od strony finansowej, bo stworzenie własnej infrastruktury IT, w sytuacji, gdy tak naprawdę nie jest konieczna, może przynieść jedynie straty, w dodatku zarządzanie prywatną chmurą może być problematyczne, a inwestując w otwarte rozwiązania, będzie można skupić się bez przeszkód na biznesowych celach.

Jaka chmura do dużego przedsiębiorstwa?

W małych przedsiębiorstwach IT służy głównie do prowadzenia działalności, jednak w przypadku dużych firm o ugruntowanej pozycji na rynku systemy te są motorem, które napędzają biznes, dlatego w takim przypadku zainwestowanie w chmurę prywatną będzie najlepszym rozwiązaniem korzystnym zwłaszcza pod względem finansowym. Prywatne obliczeniowe chmury owszem są kosztowne, jednak przy przetwarzaniu dużej ilości danych okażą się niezastąpione.

materiał partnera

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>