Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Sekretarz miasta Przemysław Rękas przeniesiony na inne stanowisko. Nowy sekretarz z niższym wynagrodzeniem

Kwiecień 19, 2018 4:01 PM

Tylko do jutra Przemysław Rękas będzie pełnił funkcję sekretarza w tarnobrzeskim magistracie. Jego następca wyłoniony zostanie w drodze postępowania konkursowego.

- Zaproponowałem inne stanowisko pracy panu Przemysławowi Rękasowi – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl p.o. prezydenta Kamil Kalinka. – Porozmawialiśmy na temat funkcjonowania urzędu, powiedziałem, że widzę inny model funkcjonowania magistratu i wytłumaczyłem, że potrzebne są zmiany – dodaje.

P. Rękasowi, pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega K.Kalinka zaproponował nowe stanowisko, zastępcy naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega, Marka Bukały.

- Pan Przemysław Rękas przyjął tę propozycję i od poniedziałku będzie pełnił tę funkcję – wyjaśnia K. Kalinka dodając, że były sekretarz na nowym stanowisku będzie pobierał pensję w wysokości wynagrodzenia przyznawanego zastępcy naczelnika.

Nowy sekretarz zostanie wybrany w drodze postępowania konkursowego. Jego wynagrodzenie ma być niższe od tego, które od stycznia br pobierał dotychczasowy sekretarz, a wynoszące ponad 13 tys. zł.

- Wynagrodzenie będzie odpowiednie dla sekretarza, natomiast będzie na pewno o wiele niższe – dodaje p.o. Kamil Kalinka.

Terminu postępowania konkursowego jeszcze nie znamy.

24 Responses to Tarnobrzeg: Sekretarz miasta Przemysław Rękas przeniesiony na inne stanowisko. Nowy sekretarz z niższym wynagrodzeniem

 1. Osiedlanin Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 16:39

  Ciekawym, czy P.O. zagra Va Banque i da stołek sekretarza drugiemu ex-wiceprezydentowi. Skoro pierwszy dostał fuchę likwidatora, to drugiemu stanowisko sekretarza się (cytując Wicepremier Beatę Szydło) „po prostu należy” xD

  • ja wiem Odpowiedz

   20 kwietnia 2018 at 10:12

   Nie masz co pytać ? Ja Tobie powiem .Nieważne kto ale na pewwno wierny PIS na śmierć i życie. Co tam ,ze w listopadzie można odejść.Wiara w zwycięstwo jest bardzo daleko posunięta,ze nie dopuszczają nawet możliowści oddania władzy. Gdyby było inaczej p.o. nie robiłby zmian kadrowych. .Po prosu pycha ,która kroczy przed upadkiem

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 16:44

  Nie żebym żałował Pana Sekretarza, bo do ekipy Pana Prezydenta Grzegorza K. miałem i mam sporo zastrzeżeń, ale przypominam tylko, że Pan Kamil Kalinka jest p.o. Prezydenta Miasta Tarnobrzega, nie zaś Prezydentem Miasta Tarnobrzega wybranym w wyborach przez mieszkańców. Poza tym obecny Prezydent, nie został zdjęty z urzędu, jego mandat nie wygasł, zaś tymczasowe aresztowanie jest przemijającą przeszkodą w wykonywaniu funkcji (ta sama kategoria co np. dłuższa choroba, vide: art. 28g u.s.g.). W przypadku uniewinnienia wróciłby on do pełnienia swoich obowiązków, a przypominam, że areszt zasadniczo został ustanowiony do 21 maja (wiadomo, że sąd może go przedłużyć, ale modelowo sprawa powinna zostać w tym czasie rozpatrzona). Inna sprawa, że sądy obecnie dosyć często stosują bezpodstawnie ten najbardziej dolegliwy środek zapobiegawczy, a potem Skarba Państwa musi wypłacać odszkodowania po uniewinnieniach. Wracając jednak do istoty sprawy, to istotą p.o. Prezydenta Miasta, jest zapewnienie ciągłości władzy i funkcjonowania miasta do czasu ustąpienia przemijającej przyczyny w sprawowaniu funkcji przez właściwy organ. Niedopuszczalnym jest moim zdaniem kreowanie własnej polityki i wizji rządów, skoro nie zostało się wybranym, a wykonywana funkcja jest niejako równa funkcji zastępcy. Innymi słowy, obecna kadencja nie jest kadencją Pana Kalinki, żeby mógł on się rządzić w ten sposób. Jeśli wygra wybory to miałoby to uzasadnienie, gdyż ludzie oddając swój głos na przyszłego prezydenta powierzają mu niejako miasto i godzą się na zarządzanie nim według swojej wizji. Tutaj takiej zgody nie było, dlatego w mojej opinii Pan p.o. Prezydenta Miasta Tarnobrzega przekracza swoje uprawnienia, gdyż jego rolą jest zapewnienie bieżącego funkcjonowania miasta, a nie wcielanie w życia swoich wizji polegających na roszadach kadrowych. Mógł zmniejszyć wynagrodzenie Panu Sekretarzowi, które – również tak uważam – było zdecydowanie zbyt wysokie. Jednak nawet jeśli kogoś nie lubimy to wypadałoby zachować się obiektywnie i profesjonalnie. Do tej pory niestety takie zachowanie było obce kolejnym władzom miasta, w co Pan Kamil Kalinka doskonale się wpisuje. Jak dla mnie jest to ta sama gra, tylko zmieniają się zawodnicy.

  • Marcin Odpowiedz

   19 kwietnia 2018 at 20:25

   Złożył już Pan(i) jakieś pisma/zawiadomienia w związku z tym? Bo pisać to sobie tu możemy, ale w Tarnobrzegu się od tego nie polepszy.

   • do Marcinka Odpowiedz

    19 kwietnia 2018 at 20:39

    Marcinek. Nic nie zrozumiałeś z tej wypowiedzi. p.o.Kalinka jest sterowny PRZEZ SZTAB WYBORCZY PIS ZŁAKNIONY WŁADZY I KASY.Z tego co wiadomo sztab wojewódzki PIs juz ma wąpliwości .Podobno juz są jakieś pozwy w sądzie.Czekamy na wyroki..Tak że może być różnie ale to trzeba ogarnąć a nie ślepo wierzyć PIS i Kalince.MOże nie jest taki orzeł święty .

    • Marcin Odpowiedz

     19 kwietnia 2018 at 21:28

     Tarnobrzeżaninku, ale ja się nie nabijałem ani nie ironizowałem, także zluzuj. Mówię tylko o tym, że bez zgłoszenia tego do odpowiednich organów nic się nie zmieni. Można pogadać, wymienić poglądy, ale zaraz potem trzeba napisać odpowiednie pismo i wysłać gdzie trzeba.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    21 kwietnia 2018 at 01:21

    To nie ja Panu odpisywałem, więc teraz się ustosunkuję. Nie, nie składałem żadnych pism, bo w obecnej sytuacji politycznej, w dodatku na szczeblu lokalnym, to naprawdę mija się z celem. Wyraziłem tylko swoje smutne refleksje. Polepszyć (albo też pogorszyć) to się może dopiero od wyborów.

    • Marcin Odpowiedz

     21 kwietnia 2018 at 17:17

     Zatem mamy do wyboru, jako obywatele:
     a) nie robić nic,
     b) robić coś, nawet jeżeli ciężko będzie się z tym przebić.

     Moim zdaniem lepiej robić coś niż nic. Choćby po to, żeby móc żyć z przekonaniem, że zachowałem się jak trzeba.

     Pozdrawiam

  • Nie bo Odpowiedz

   20 kwietnia 2018 at 06:47

   Niczego nie przekracza, jest Prezydentem miasta z mocy prawa z którym Kiełb jest na bakier, a Rękasowi to się należało zwolnienie, a nie przerzucenie na niższe stanowisko.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    21 kwietnia 2018 at 01:33

    1. Nie jest Prezydentem, a p.o. Prezydenta – to naprawdę spora różnica.
    2. Nie z mocy prawa, a mocą powołania przez Prezesa Rady Ministrów – to też jest różnica.
    3. Jeśli chodzi o kwestię łapówki, to nadal ma zastosowanie zasada praesumptio boni viri.
    4. Co do zwolnienia to też się zgadzam, proszę pytać Pana Kalinki o motywy.

 3. ??? Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 17:27

  Jednym słowem TKM, czyli „dobra zmiana”

 4. Fafa Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 17:27

  Teraz czas na kociebe.Do mopru do pokoju razem z rybą

 5. Tito 108 Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 18:23

  Bardzo dobry komentarz osoby o nicku Tarnobrzeżanin. Nic dodać nic ująć. Faktycznie będzie się działo jeżeli sąd uchyli w maju areszt prezydentowi G.K. widocznie jednak portfele aktywu z PIS-PRLbis zostały poważnie wyczyszczone przez lata posuchy dla tej formacji w TBG więc choć wypadałoby poczekać na demokratyczny wybór prezydenta i wtedy z mandatem uzyskanym od mieszkańców dzielić i rządzić to żądzą pieniądza przeważyła,a do pożądanej pracy czy biznesu brak kwalifikacji.Choć nie powinno to dziwić bo w większości aktyw PIS wywodzi się że sfery budżetowej tak jak i p.o. prezydenta z tego co wiem zawsze czerpał z posad budżetowych czyli z pieniędzy pochodzących z kieszeni podatników i nie podjął ryzyka własnej działalności choć przez chwilę.Zachłanność władzy i pieniądza w tej formacji (co zademonstrowali też pobożni socjaliści z PIS na stanowiskach ministrów) może przerosnąć zapędy kolegów Tuska (od zegarków i ośmiorniczek)za jego rządów. Łaska wyborcza ludu pracującego miast i wsi na pstrym koniu jeździ stąd szkoda każdej chwili i pisowcy w pierwszym rzędzie pakują swoich na posady od 10tysia w górę bo jak to była ministra Bińkowska powiedziała-”że za 6tys.to może tylko złodziej pracować ” a jak wiadomo pisiorki ze złodziejami nie chcą mieć przecież nic wspólnego…

 6. urzędnik Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 18:30

  To nareszcie najciężej służący poprzednikowi doczekał się zastępcy!!!. Co oni we dwóch będą tam robić?.Kamilku nie rób wiochy.

  • lkuju Odpowiedz

   20 kwietnia 2018 at 07:33

   Nie tylko w tym wydziale jest 2 zastepców , przykład wydział stanu cywilnego

 7. Moturzysta Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 18:45

  Konkurs wygra BMW. Jak zwykle to bywa.

  • Wiki Odpowiedz

   19 kwietnia 2018 at 20:42

   A kto to jest BMW ???

   • Moturzysta Odpowiedz

    19 kwietnia 2018 at 20:49

    To faworyt wybrany metodą TKM.

    • Wiki Odpowiedz

     19 kwietnia 2018 at 21:10

     Czyli niby kto to jest według Ciebie ?

  • Podsłuchujący Odpowiedz

   19 kwietnia 2018 at 21:08

   Nie łam głowy.
   Typy na sekretarza :
   1- dwie kobitki ze szpitala od Stasiaka J. Majchrzak i B.Kaczmarek
   2- naczelnik P.Pawlik
   3- Piotruś z biura rady
   i Hit sezonu N.Masatlerz za dostarczenie informacji o zarobkach byłego sekretarza ale to może i tak wyglądały negocjacje ale ostatecznie sztab na Nowogrodzkiej nie zaakceptował.

 8. Prawnik Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 21:03

  Widzę postęp .Po błedzie w wypowiedzeniu umowy prawnikowi Pani B.B nie ma wypowiedzenia a jest propozycja nie do odrzucenia Upokorzyć .zaproponować miejsce w przechowalni kadr. Sekretarz przyjął,bo chłopina ma rodzine, ale nie będzie sądu. Prawnicy w mieście mówią o tym ,ze został złożony przez zwolnionego radcę pozew o odszkodowanie. Czy wygra ? To ciekawe.
  Z tym konkursem na sekretarza to chyba też wymysłili prawnicy z kancelarii zbliżonych do PIS> Podobno jedynym kryterium to wierność PISOWI> Pytanie konkursowe brzmi : Czy jesteś gotowy zginąć za dobrą zmiane w Tarnobrzegu. Odp.TAK najwyżej punktowana

  • Nie bo Odpowiedz

   20 kwietnia 2018 at 06:48

   Biegunkę się leczy!

 9. Franz Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 at 21:34

  No to przypomnijmy w tym miejscu co prawo stanowi o sekretarzu.
  Art. 5 ustawy o pracownikach samorządowych (Dz.U.2016.poz.902 ze zm.):
  1. W urzędzie gminy, starostwie powiatowym i urzędzie marszałkowskim tworzy się odpowiednio stanowisko sekretarza gminy, powiatu i województwa, zwanego dalej „sekretarzem”.
  1a. Nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska.
  1b. Obsadzenie stanowiska sekretarza nie może nastąpić w drodze powierzenia pełnienia obowiązków. Przepisu art. 21 (powierzenie wykonywania innej pracy na okres do 3 m-cy w roku kalendarzowym) nie stosuje się.
  2. Na stanowisku sekretarza może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2*, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w tych jednostkach lub osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2, oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych.
  3.Sekretarz podlega bezpośrednio kierownikowi urzędu.
  4.Kierownik urzędu może upoważnić sekretarza do wykonywania w jego imieniu zadań, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi.
  5.Sekretarz nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich.
  * art. 2 Przepisy ustawy stosuje się do pracowników samorządowych zatrudnionych w:
  1)urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych;
  2)starostwach powiatowych oraz powiatowych jednostkach organizacyjnych;
  3)urzędach gmin, jednostkach pomocniczych gmin, gminnych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych;
  4)biurach (ich odpowiednikach) związków jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządowych zakładów budżetowych utworzonych przez te związki;
  5)biurach (ich odpowiednikach) jednostek administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego.

 10. Msciwy Odpowiedz

  21 kwietnia 2018 at 15:56

  Ale msciwy ten PiS Kalinka nie mógł poczekać aż wygra wybory.Jezeli nawet nie kochalo się sekretarza to jesteśmy po jego stronie bo tak się nie wykonuje władzy jeżeli się jej nie zdobyło.Zapmnial p.o.ze nic nie jest dane na zawsze Kiedyś też ktos tak jego potraktuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>