Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: „Parady” Teatru Czwartek (fotoreportaż)

Kwiecień 24, 2018 6:44 PM

„Parady” Jana Potockiego, to kolejna sztuka, z którą mierzą się członkowie tarnobrzeskiego Teatru Czwartek. Premierowy spektakl, który odbył się w minioną niedzielę, oglądał w Tarnobrzeskim Domu Kultury niemal komplet publiczności.

„Parady” Jana Potockiego, autora „Rękopisu znalezionego w Saragossie” to wspaniale napisana XVIII-wieczna sztuka dla teatrów dworskich. Po raz pierwszy została wystawiona latem 1792 roku w pałacu w Łańcucie. Sztuka ta składa się z sześciu miniatur scenicznych, w których występują charakterystyczne postacie, między innymi: Gil, Zerzabella, Kasander, Leander, Doktor.

„Parady”, napisane w konwencji osiemnastowiecznego teatru dworskiego i włoskiej komedii dell’arte są pełne humoru, pastiszu i krytyki wzajemnych relacji damsko-męskich. Jednocześnie stanowią dobrą okazję do zaprezentowania umiejętności aktorskich, improwizacji i własnej inwencji twórczej.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Sylwestra Łysiaka i Mateusza Załuskę występują Iwona Ćwik, Agata Gorycka, Barbara Godzina, Iwona Cena, Magdalena Gleń, Agata Szymańska, Bożena Bryła, Janina Bańka, Liliana Stęchły, Mateusz Załuska, Wiesław Szumielewicz oraz Marek Vanik. Na spektakl przygotowany przez Teatr Czwartek składają się cztery scenki.

foto: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeg: „Parady” Teatru Czwartek (fotoreportaż)

  1. Agata Odpowiedz

    24 kwietnia 2018 at 22:41

    Sztuka w Naszym wykonaniu została zagrana w czterech scenkach, a Nasz kolega nazywa się Wiesław Szumielewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>