Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Korzystne ubezpieczenia zbiorowe

Kwiecień 28, 2018 11:31 AM

Nie od dziś wiadomo, że oferty przygotowywane dla większych firm są zawsze korzystniejsze pod względem finansowym niż dla pojedynczych osób. Więksi gracze na rynku mogą negocjować też inne warunki oraz zapisy. Czy podobnie jest w sektorze ubezpieczeń dedykowanym taksówkarzom?

Mimo że rynek przewozów osobowych w Polsce jest dobrze rozwinięty, to sektor polskich ubezpieczeń nie jest jeszcze tak elastyczny i nie kusi ciekawymi ofertami, jak ma to miejsce w innych krajach Europy. Opierając się o dane z raportu Business Insider Polska, możemy stwierdzić, że Warszawa – posiadająca 11,5 tysiąca taksówek (przy powierzchni 517 km2) – nie odstaje znacząco od Nowego Jorku, który przy powierzchni 1213 km2 ma jedynie 2,5 tysiąca taksówek więcej (źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/ile-jest-taksowek-w-warszawie-krakowie-poznaniu-wroclawiu-lodzi/wdyz3bh).

Elastyczność firm ubezpieczeniowych

W Polsce wiele firm ubezpieczeniowych nie posiada jeszcze w ofercie polis dostosowanych do potrzeb sektora usług przewozu osób. Polskie agencje ubezpieczeniowe, które zdecydowały się na stworzenie takich ofert, posiadają wiele udogodnień, szczególnie dla korporacji taksówkowych. Polisy przeznaczone dla taksówkarzy niezrzeszonych są niestety zawsze znacznie droższe i obejmują węższy zakres usług. Dużo lepiej rozwinięty jest wachlarz ofert europejskich firm ubezpieczeniowych, oferującym specyficzne polisy dostosowane do działalności indywidualnej. W Wielkiej Brytanii na przykład dużą popularnością cieszą się polisy typu Cheap taxi insurance (oferowane przez takie firmy jak Taxi Insurer na stronie https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/), które uwzględniają zniżki np. zależne od przebiegu lub obszaru działalności danego auta, bądź lub w zależności od ryzyka wypadku, na jakie auto jest narażone.

Elektryczne taksówki podbijają Polskę

Coraz popularniejszym zjawiskiem na rynku usług przewozów osobowych są taksówki z napędem elektrycznym. Takie rozwiązanie zachęca klientów do korzystania z usług taksówek, ponieważ zapewniają one komfort jazdy (silnik pracuje bardzo cicho); ponadto ceny przewozów takimi pojazdami również są znacząco niższe (nie uwzględnia się tu bowiem kosztów paliwa – wystarczy darmowe ładowanie przy stacji zasilającej). Ważny dla przewoźników i korporacji zrzeszających taksówkarzy jest fakt, że świadczenie usług autami elektrycznie zasilanymi przyczynia się znacząco do poprawy jakości powietrza w aglomeracjach miejskich. To pozwala firmom liczyć na dofinansowania lub zniżki za postawy proekologiczne.

Mimo że polski sektor ubezpieczeń dedykowanym konkretnym grupom docelowym dopiero się rozwija, warto zawsze negocjować warunki umowy oraz zakres przysługującego nam w danej kwocie ubezpieczenia. Jeśli posiadamy więcej niż jedną taksówkę, firmy będą bardziej otwarte na negocjacje i indywidualnie spersonalizowane oferty.

materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>