Kolejny, świetny występ tenisistów IKS Jezioro Tarnobrzeg. Złoto i srebro na zawodach Pro-Tour w Bratysławie

Dwa medale przywieźli z turnieju w Bratysławie Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka. Tenisiści stołowi na co dzień reprezentujący barwy tarnobrzeskiego klubu IKS Jezioro, tym razem po medale sięgnęli w barwach Polski, w zawodach drużynowych.

Obok naszych tenisistów, w zawodach z cyklu Pro-Tour PTT Slovakia Open 2018 wzięło udział 11 reprezentantów Polski.

Krzysztof Żyłka w parze z Rafałem Lisem wywalczyli złoty medal, w finale pokonując zespół z Tajlandii. Z kolei po srebrny medal sięgnęli Maciej Nalepka i Mariusz Czerwiński, którzy dopiero w walce o złoto przegrali z parą hiszpańsko-amerykańską.

W turnieju indywidualnym w klasie 4, bardzo blisko medalu był Krzysiek Żyłka, który w półfinale, po zaciętym pojedynku przegrał z zawodnikiem z Egiptu 2:3 i ostatecznie zajął miejsce 5-8. Również walkę o strefę medalową w klasie 3 przegrał Maciej Nalepka, który tym razem musiał uznać wyższość zawodnika z Tajlandii.

– Występ zawodników z klubu z Tarnobrzega to doskonała promocja naszego miasta – podsumowuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg. – Za chwilkę kolejne zawody majowe, kolejny Pro –Tur na Słowenii w Lasko od 8 maja do 13 maja 15th Slovenian Open 2018 gdzie wystąpi 16 reprezentantów Polski a wśród nich dwójka z IKS-u. Trzymajmy kciuki – dodaje.