Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Jolanta Majchrzak wraca na stanowisko sekretarza miasta

Maj 11, 2018 1:19 PM

Jolanta Majchrzak wygrała konkurs na sekretarza miasta Tarnobrzega. Majchrzak była jedynym kandydatem aplikującym na ww. stanowisko.

Od grudnia 2014 r Jolanta Majchrzak pełniła funkcję doradcy prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba do spraw organizacyjnych. W marcu 2015 r wygrała konkurs na stanowisko sekretarza, które sprawowała do października 2015 r. W październiku 2015 r prezydent Kiełb nie przedłużył umowy z J. Majchrzak. Jej miejsce zajął wtedy Przemysław Rękas, którego p.o. prezydenta Kamil Kalinka przesunął w kwietniu br. na inne stanowisko.

- Pani Majchrzak powinna objąć stanowisko już w przyszłym tygodniu, kiedy dopełnione zostaną wszystkie procedury – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl p.o. prezydenta Kamil Kalinka, dodając iż zarówno wynagrodzenie sekretarza, jak i skarbnika i zastępcy prezydenta zostały zmniejszone.

- Mogę jedno powiedzieć, pensje kierownictwa w urzędzie, czyli zastępcy, sekretarza i skarbnika mieszczą się w granicach 8 – 9,5 tys. zł brutto, ze wszystkimi składnikami – dodaje K. Kalinka.

Jolanta Majchrzak z Tarnobrzegiem związana jest od ponad 10 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność – prawo administracyjne. Jest autorem publikacji w czasopismach naukowych (część B wykazu MNiSW). Prócz wykształcenia zdobytego na dwóch lubelskich uniwersytetach (KUL oraz UMCS) posiada przeszło 11 – letnie doświadczenie zawodowe, uzyskane dzięki pracy w sektorze publicznym oraz prywatnym.

foto: archiwum

22 Responses to Tarnobrzeg: Jolanta Majchrzak wraca na stanowisko sekretarza miasta

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  11 maja 2018 at 13:36

  No cóż, ta Pani ma przynajmniej świetne wykształcenie, więc co by nie mówić o P. p.o. Kalince, ten wybór jest obiektywnie korzystny dla miasta.

  • Obserwator Odpowiedz

   11 maja 2018 at 15:11

   W szpitalu u Stasiaka drugi raz pracownicy dają na mszę. Modlą się aby w listopadzie nie wróciła. Tym sposobem p.o.Kalinka może mieć wyborców.Tarnobrzezanin doktorat to nie wszystko. Pokazała już co potrafi zero kompetencji. Człowiek Wasika Tyle w temacie.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    11 maja 2018 at 16:06

    Tzn. ja jej nie znam, z artykułu wynika, że ma świetne przygotowanie naukowe i zawodowe, poza tym to co się dzieje w Tarnobrzegu wygląda mi na przepychanki i szukanie okazji do obsadzania swoich.
    A tak z ciekawości – co pokazała wcześniej? Bo dla mnie ta pani jest póki co kompletnie nieznana.

    • Jola Odpowiedz

     11 maja 2018 at 16:55

     Ta Pani nie jest PRAWNIKIEM tylko doktorem prawa administracyjnego
     PRACUJE w szpitalu na porządnym stanowisku .Wygrała ten konkurs z poparcia pisu zi nie należy zaklinac rzeczywistości

     • Tarnobrzeżanin

      11 maja 2018 at 17:30

      Szanowna Pani,
      Nie istnieje stopień naukowy „doktor prawa administracyjnego”. Można być jedynie doktorem nauk – prawnych, humanistycznych, matematycznych, medycznych, ekonomicznych itd.
      Pytanie, które mi się nasuwa, to czy ta Pani uzyskała tytuł magistra prawa, czy też magistra administracji. Jednak byłbym daleki od stwierdzania, iż nie jest ona prawnikiem. Nawet administratywiści uważają się za prawników, poza tym ta pani posiada stopień doktora nauk prawnych, więc w mojej ocenie posiada wykształcenie prawnicze i to bardzo wysokie, niezależnie od tego jakie studia magisterskie ukończyła.
      Inna sprawa to stosowanie wiedzy w praktyce, ale nie posiadam dostatecznej wiedzy na ten temat.

     • Bliższy obserwator

      14 maja 2018 at 10:42

      Ja rozumiem, że można pytać, albo mieć wątpliwości, ale żeby tak bezczelnie obwieszczać nieprawdę? Wyjaśniam:
      Pani Majchrzak jest doktorem nauk prawnych, a wcześniej zdobyła tytuł magistra prawa (nie magistra administracji).

   • Bliższy obserwator Odpowiedz

    14 maja 2018 at 10:37

    Łatwo jest anonimowo i bez podstaw obrażać innych, co? W szpitalu jedynymi osobami, które mogą Pani Majchrzak nie lubić to te, które z lenistwa próbowały na nią spychać swoją robotę, ale im się nie udało, albo te, które ostrzyły sobie zęby na jej stanowisko, kiedy jeszcze była kierownikiem.
    Doktorat to nie wszystko? Oczywiście. Można być profesorem czy chociaż się habilitować. Zanim zaczniesz tak gadać, to najpierw zrób uczciwie i samodzielnie doktorat (tak jak Pani Majchrzak). Samo zdobycie stopnia naukowego doktora wymaga udowodnienia, że ma się wysokie kompetencje i potrafi stosować prawo. Publikacje w periodykach branżowych też są wymagane i jak napiszesz bzdury, to żadne niezależne czasopismo prawnicze Ci tego nie wydrukuje. To nie jest takie łatwe jak obrona pracy magisterskiej czy licencjatu (kojarzysz?).
    A co do W. Wąsika, to on chyba nie jest za bardzo szczęśliwy z powodu tego, że Pani Majchrzak została sekretarzem. Spytajcie go bezpośrednio. Ciekawe czy jej pogratulował…
    I co to w ogóle znaczy „czyjś człowiek”? To, że ktoś ją kiedyś zatrudnił, nie znaczy, że jest „jego człowiekiem” (chociaż on może by tego chciał). Zatrudniał ją też obecny dyrektor szpitala, prezes Zakładów Chemicznych i kilka innych instytucji. Czy to znaczy, że jest też ich? Trochę dużo miałaby tych „panów”, czyż nie?
    Każdy pracuje i żyje na swój rachunek. Po owocach ją poznacie. Tylko wiedzy na temat tych owoców nie czerpcie z forum, a z bardziej oficjalnych źródeł. Można czytać dokumenty tworzone przez sekretarza (obecnego i byłego dla porównania) i – jeśli się je zrozumie – oceniać poziom kompetencji.
    W ogóle to teraz bardzo popularne w tym kraju, że profesorów oceniają magistrowie, a doktorów – nie wiadomo właściwie kto…

  • Super Odpowiedz

   11 maja 2018 at 19:35

   Tak wysokie kwalifikacje jak Beata Kępa która jako wiceminister sprawiedliwości pokazała loty po administracji
   Pan Majchrzak jak była sekretarzem to cały czas podkreśla że jest dr nauk prawnych i wie wszystko najlepiej Nadaje się jak nic do pisu. Sam tytuł doktora nauk.nie daje rękojmi na rzetelnosc pracy.

   • Bliższy obserwator Odpowiedz

    14 maja 2018 at 10:53

    Wykaż chociaż jeden przypadek niekompetencji albo braku rzetelności Pani Majchrzak z poprzedniego okresu „sekretarzowania” albo zamilknij. Tylko wykaż, czyli przedstaw tezę i poprzyj ją dokumentami, a nie „bo mi się nie podoba jak trzyma długopis. Porozmawiaj z osobami, które z nią pracowały (np. z innych urzędów, z którymi kontaktowała się w sprawach miasta), byle nie z tymi paniusiami, które próbowały ją wygryźć z UM (i w końcu im się to udało bo były bliżej ucha tego pana, który teraz występuje w mediach z zasłoniętymi oczami). Może trzeba popytać o kompetencje sekretarza, który właśnie ustąpił. Czy to nie on powinien jako „odpowiedzialny za organizację pracy UM” dopilnować, żeby „szefu” miał zastępcę, albo wystawił stosowne pełnomocnictwa? Urzędnicy i inni pracownicy miejskiej budżetówki są im obu na pewno bardzo wdzięczni za kilkutygodniowe opóźnienie w wypłatach wynagrodzeń.

 2. Tbg Odpowiedz

  11 maja 2018 at 15:15

  Kiedy drugi transfer że szpitala.U Stasiaka kuźnia kadr
  Czekamy

 3. smiech na sali Odpowiedz

  11 maja 2018 at 17:12

  Brakuje 5 mil na obwodnice ale na wypłaty mają powyżej 6 tyś a ludzie muszą wyżyć za najniszą krajową bo nawet poniosąo 113 to coś innego pójdzie w górę

  • Porazka Odpowiedz

   11 maja 2018 at 17:17

   I ten p.o.Kalinka uważa że wynagrodzenia rzędu 8 do 10 tysięcy to małe wynagrodzenia w urzędzie miasta. To się popisał a 6 tyś by nie wystarczyło Ale swoi musza się nakarmić I ogłasza to jako swój sukces Porażka i tyle

 4. Rozsądnie myślący Odpowiedz

  11 maja 2018 at 17:52

  Hipokrytą jest ten, który krytykuje p.Kalinkę a zupełnie nie przeszkadzały mu pensje urzędnicze za G. Kiełba. Przypomnę pobory sekretarza(byłego) miasta. Chory z nienawiści????

 5. Gacek Odpowiedz

  11 maja 2018 at 17:52

  No oczywiscie ze to czlowiek Pana Wasika. obecny p.o. musi splacic dlug wdziecznosci wiec pozwolil by p. Majchrzak wygrala konkurs

  • Bliższy obserwator Odpowiedz

   14 maja 2018 at 10:58

   I myślisz, że W. Wąsik wspaniałomyślnie wysłał Panią Majchrzak z „misją”, sam nie mając z tego korzyści? To nie ojciec chrzestny. Widziałeś, żeby pracował gdzieś ostatnio dla miasta? A myślisz, że by nie chciał? Trochę logiki. Wydaje Ci się, że coś wiesz, ale…. tylko Ci się wydaje.

 6. Stefan Odpowiedz

  11 maja 2018 at 19:14

  Wygrała, bo nie było konkurencji, i o co tu drzeć togi?

  • Tbg Odpowiedz

   11 maja 2018 at 19:38

   Nikt nie jest kamikadze spoza pisu.Lawka w opisie krótka to i jeden kandydat.Czy tak trudno to ogarnąć

   • Bliższy obserwator Odpowiedz

    14 maja 2018 at 11:16

    Przede wszystkim sekretarz nie może należeć do żadnej partii, bo zabrania mu tego prawo. Pani Majchrzak nie należy i nigdy nie należała do żadnej partii.
    Konkurs był publicznie ogłoszony – trzeba było się zgłaszać. No chyba, że brakuje kwalifikacji, bo tu prawo też stawia dość wysokie wymagania.

 7. wilk Odpowiedz

  11 maja 2018 at 19:18

  Spłata długów panu WW . Deal Kalinek – Wąsikowaty – wszystko jasne. Wąsaty twórca wszelkich miejskich intryg – będziemy to oglądać jak serial – cholera tylko musimy w nim brać udział. WW soją zemstę dopełnił.

 8. Ovzywistosc Odpowiedz

  14 maja 2018 at 15:25

  I wszystko jasne Jeszcze przed aresztem nastąpił podział łupów.Dlaczeho p.o. Kalinka zaatakował sekretarza Rekasa bo chodziło o zwolnienie stanowiska dla Majchrzak Człowiek Wasika.Pis dobrze wie że sam w Tarnobrzegu nie wygra wyborów a Wąsik jest jak czołg.Nakgorsze w tym wszystkim że Kalinka na zlecenie Wasika przypisał Rekasowi winę za brak zastępcy i upoważnień co jest nieprawdą.Zs brak upoważnień finansowych ODPOWIADA skarbnik.Za brak zastępcy już nikt.Przeciez w Stalowej woli i Mielcu nie było nie ma zastępcy bo taka jest wola prezydenta
  Kalinka próbuje w sposób nieudolny wskazać że to prawo nakłada obowiązek powołania zastępcy. TAK TLUMACZYL PEKAR.
  Jednego nie rozumiem.Skoro Rekas winien że nie było zastępcy to powinien otrzymać od Kalinki order a nie kopniaka.Przeciez nie byłoby Kalinki gdyby był zastępca Tak trudno w tym pisie to ogarnąć
  Mieszkańcy musimy to widzieć. g

  • Oczywista...bzdura Odpowiedz

   15 maja 2018 at 12:41

   No, wszystko jasne – bierzesz się za komentowanie spraw, których najwyraźniej nie ogarniasz.
   Rękas poleciał, bo był żenująco słabym sekretarzem, co Kalinka zobaczył zapewne w dokumentach po objęciu stanowiska. Poleciał, rozpisano konkurs, wygrała J.Majchrzak. J. Majchrzak czyli człowiek samej siebie, a nie żadnego Wąsika. Widziałeś go gdzieś w pobliżu UM albo w towarzystwie Kalinki ostatnio?

   Dalej:

   Rozdział 2, par.4, Regulaminu organizacyjnego UM w Tarnobrzegu (wydany jeszcze za Kiełba):

   pkt 3 Prezydenta w razie nieobecności lub niemożności pełnienia przez niego obowiązków, zastępuje go upoważniona osoba.

   pkt 5 Sekretarz – organizuje pracę Urzędu, zapewnia jego sprawne funkcjonowanie i odpowiednie warunki działania oraz – w zakresie ustalonym przez Prezydenta – prowadzi sprawy Miasta.

   Czyli powinien być zastępca, a sekretarza głowa w tym, żeby UM działał sprawnie i w zgodzie z regulaminem. Skoro UM nie mógł działać sprawnie po aresztowaniu Kiełba, to odpowiedzialność za to ponosi zgodnie z regulaminem sekretarz. W kilku gminach RIO w Gdańsku i Białymstoku już nakazały powołanie zastępców, uznając, że ich brak to naruszenie ustawy o samorządzie. A skutki takiego braku widzieliśmy po aresztowaniu naszego lokalnego aferzysty. Jeżeli sekretarz nie potrafił przekonać Kiełba do powołania zastępcy, sam powinien odejść ze stanowiska ze względu na brak możliwości wypełniania swoich obowiązków. Ale kto odejdzie z fuchy za maksymalną możliwą stawkę dopuszczalną przepisami?

   Poza tym, jak skarbnik może ODPOWIADAĆ za brak pełnomocnictw finansowych, jak to jemu najczęściej udzielane jest to pełnomocnictwo? Miała Pani skarbnik wydrzeć pełnomocnictwo dla siebie od Kiełba siłą? Kiełb ich nie wystawiał, bo bał się nie wiadomo czego i pewnie nie rozumiał w ogóle po co są.

   I ostatnie: Pewnie Pan Kalinka w duchu jest wdzięczny duetowi Kiełb-Rękas, że tak się sam wyłożył o własne nogi, ale w UM powinny liczyć się kompetencje, więc…sorry, orderu nie będzie.

 9. Apel Odpowiedz

  14 maja 2018 at 15:49

  Apel do Stasiaka. Oddałeś Miastu Majchrzak to oddaj mecenas Sudoł Kaczmarek wraz z germkiem. PO co przyjaciel ma schudnąć z rozpaczy że traci kasę.Umowa w Pisie to rzecz święta. Tarnobrzeg nie może się doczekać mecenaski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>