Gole, karne i popis Krystiana Krupy. Rezerwy Siarki z pucharem Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola (fotoreportaż oraz video HD)

Emocjonujące spotkanie rozegrały rezerwy Siarki Tarnobrzeg oraz Olimpia SOLO Pysznica w finale PP na szczeblu podokręgu Stalowa Wola. Po 120 minutach było 3:3, do rozstrzygnięcia potrzebne były więc rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi Siarkowcy.

Spotkanie rozgrywane na stadionie w Gorzycach świetnie rozpoczęło się dla Olimpii, która od 24 minuty, po strzale Przemysława Bąka wyszła na prowadzenie. Tuż po przerwie, w 53 minucie gola zdobywa Piotr Młynarczyk i drużyna z Pysznicy prowadzi już 2:0.

Ambitni młodzi Siarkowcy, których z pierwszego składu wspierali jedynie bramkarz Krystian Krupa oraz Cezary Kabała, nie odpuścili, raz po raz dążąc do zmiany niekorzystnego wyniku. Zaangażowanie Siarkowców przyniosło rezultat w 68 minucie, kiedy to kontaktową bramkę strzela Szymon Majcher. Cztery minuty później Cezary Kabała wykorzystuje podyktowany rzut karny, i Siarka doprowadza do remisu 2:2.

W 78 minucie Kabała ponownie wpisuje się na listę strzelców i rezerwy prowadzą 3:2. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo tarnobrzeska drużyna ma już w kieszeni, w ostatniej akcji meczu Piotr Młynarczyk pokonuje Krystiana Krupę, doprowadzając tym samym do dogrywki.

W doliczonym czasie gry bramek nie było i o wyniku spotkania zadecydowały rzuty karne. Do pierwszego podszedł Kabała, który trafił w poprzeczkę. Nie pomylił się zaś Młynarczyk i po pierwszej kolejce Olimpia prowadziła 1:0. Po drugiej serii, w której trafiła Siarka i Olimpia było 1:2 dla zespołu z Pysznicy. W trzeciej kolejce, przy stanie 2:2 dla Siarki świetną interwencją popisuje się Krupa, i zabawa rozpoczyna się od nowa. W czwartej kolejce nie myli się Majcher z Siarki, zaś ponownie skutecznie interweniuje Krupa i rezerwy przed piątą kolejką prowadzą 3:2. Do piątej kolejki podchodzi sam bramkarz Siarki, który pewnym strzałem pakuje piłkę do bramki Olimpii i to rezerwy wygrywając w karnych 4:2 zdobywają puchar.

Świetna postawa bramkarza Siarki została doceniona, został on bowiem wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Po zwycięstwie w podokręgu, rezerwy będą walczyć o pucharową wygraną na szczeblu województwa. W półfinale nasza drużyna zmierzy się z Karpatami Krosno, w drugiej zaś parze zagrają Sokół Sieniawa z Resovią. Oba spotkania odbędą się w środę 23 maja.

SIARKA II TARNOBRZEG – OLIMPIA SOLO PYSZNICA 3;3, KARNE: 4:2

0:1 – Przemysław BĄK 24′
0:2 – Piotr MŁYNARCZYK 53′
1:2 – Szymon MAJCHER 68′
2:2 – Cezary KABAŁA 72”
3:2 – Cezary KABAŁA 78′
3:3 – Piotr MŁYNARCZYK 90+