Wisła walczy o utrzymanie! Motor pokonany

Wisła Sandomierz zwyciężyła 1-0 (0-0) na wyjeździe drużynę wicelidera – Motor Lublin. Bardzo cenne punkty zapewniła bramka Jarosława Piątkowskiego.

Gospodarze z animuszem rozpoczęli mecz. W 9. minucie Julien Tadrowski miał bardzo dobrą okazję po rzucie rożnym, ale uderzył nieczysto. Kilka minut później Patryk Drzymała świetnie obronił groźny strzał Dmytro Kożbana. W 31. minucie ponownie w bramce spisał się Drzymała, broniąc strzał Dawida Dzięgielewskiego. Cztery minuty później w sytuacji sam na sam mógł wyjść Jarosław Piątkowski, jednak minimalnie szybszy był Tadrowski. W ostatniej minucie pierwszej części wiślacy obronili się przed utratą gola wybiciem z linii bramkowej. Do przerwy 0-0.

W 49. minucie z dystansu uderzył Michał Mokrzycki, jednak bez rezultatu. W końcu przyszła 64. minuta. Wiślacy wywalczyli rzut wolny przy linii bocznej na wysokości jedenastego metra. Piątkowski mocnym strzałem w stronę dalszego słupka trafił do siatki, zaskakując golkipera Motoru. W 80. minucie Piotr Ferens będąc w dogodnej sytuacji spudłował. Lublinianie próbowali doprowadzić do remisu, jednak przy defensywie Wisły, robili to nieudolnie. Nawet doliczone sześć minut nie pomogło. Cenny komplet punktów trafi do Sandomierza.

Po tej porażce, sytuacja Motoru w kontekście awansu do II ligi mocno się skomplikowała, na pięć kolejek przed końcem sezonu lubelska drużyna traci do lidera – Resovi cztery punkty (w minionej kolejce Resovia bezbramkowo zremisowała z Chełmianką). Podczas pomeczowej konferencji prasowej do dymisji podał się prezes Motoru, Leszek Bartnicki. Rada Nadzorcza klubu Motor Lublin S.A. zobowiązała jednak prezesa Leszka Bartnickiego do pełnienia swojej funkcji do końca rozgrywek sezonu piłkarskiego 2017/2018.

W ramach 30 kolejki III ligi, w grupie 4 Wisła podejmie Karpaty Krosno. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 26 maja, początek godz.17.

MOTOR LUBLIN – WISŁA SANDOMIERZ 0:1 (0:0)

0:1 – Jarosław PIĄTKOWSKI 64′

MOTOR: Andrzej Sobieszczyk – Konrad Kasolik, Artur Gieraga (22 Radosław Kursa), Julien Tadrowski, Przemysław Szkatuła (62 Patryk Słotwiński) – Paweł Kaczmarek (68 Kamil Majkowski), Jakub Buczek (59 Igor Korczakowski), Szymon Zgarda, Marcin Burkhardt (72 Kamil Oziemczuk), Dawid Dzięgielewski – Dmytro Koźban

WISŁA: Patryk Drzymała – Dawid Korona, Daniel Beszczyński, Patryk Wilk, Paweł Bażant (79 Marcin Sudy) – Jarosław Piątkowski, Kacper Górski, Michał Mokrzycki, Kacper Piechniak (86 Piotr Poński), Damian Juda (90 Jakub Łata) – Patryk Róg (68 Piotr Ferens). żółte kartki: Kursa – Róg, Ferens, Piątkowski, Mokrzycki

sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków)