Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Transmisja LVII sesji Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 24, 2018 8:05 AM

Urząd Miasta w Tarnobrzegu zaprasza na transmisję video LVII sesji Rady Miasta Tarnobrzega, która odbędzie się dzisiaj, tj. w czwartek 24 maja br, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 9 ul. Kopernika 49. Początek godz.13.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Ślubowanie radnego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
5. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
6. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
7. Pomoc społeczna w mieście.
8. Rozpatrzenie projektów uchwał:

1) w sprawie uzupełnienia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
2) w sprawie powołania Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,
3) w sprawie uzupełnienia składu Komisji Zdrowia, Rodziny i Ochrony Środowiska,
4) w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych,
5) w sprawie przyjęcia Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Tarnobrzega,
6) w sprawie zamiany nieruchomości położonych w Tarnobrzegu pomiędzy Gminą Tarnobrzeg a osobą fizyczną,
7) w sprawie sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Dominikańskiej,
8 ) w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,
9) w sprawie zmian w budżecie na 2018 rok,
10) w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany nr 1 miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Miechocin w Tarnobrzegu,
11) w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany nr 1 miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Ocice w Tarnobrzegu,
12) w sprawie rozpatrzenia skargi,
13) zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok,
14) w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Tarnobrzega dotyczących budżetu Miasta Tarnobrzega na 2019 rok.

9. Sprawy bieżące.
10. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
11. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
12. Oświadczenia radnych.
13. Zamknięcie sesji.

 

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

CZĘŚĆ 4

CZĘŚĆ 5

37 Responses to Transmisja LVII sesji Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video HD)

  1. makabra Odpowiedz

    24 maja 2018 at 19:29

    Mo to idzie zgłupieć bo powstało jezioro które presperuje 5 lat czy w więcej ale nie można biwakować bo nie ma gdzie a turyści przybuwaja a gdzie mogą sie przespac nie ma iwestyci nie ma zarobku, ma powstać zrudło wód i relaksu kiedy to jest smieszne i nikt niechce ogladac twarzy beznadziejnych polityków w tv czy w necie a niech omuwia ustawe czemu ludzie uciekaja i nie ma odpowiedniego rynku pracy a co do dni miasta to lepiej milcie bo wstyd a z tym lcd troche zapozno ale lepiej pozniej nisz wcale.

  2. wilk Odpowiedz

    24 maja 2018 at 19:37

    Fiuuuu, a to się nauczyciele doczekali – Norbert Mastalerz przewodniczącym Komisji Oświaty . Niezła jazda – poparł go PIS i… Bożek, co za koalicja???
    Gratulacje dla Pana Bożka sprzymierzeńca Mastalerza :0

    • Ala Odpowiedz

      24 maja 2018 at 20:29

      To Bozek chce wygrać wybory na radnego i prezydenta
      Już widać że związał się z każdym.

    • Caryca Odpowiedz

      25 maja 2018 at 11:15

      Jeszcze chyba ktoś głosował, bo PIS ma 7 radnych:-)

  3. marcin Odpowiedz

    25 maja 2018 at 07:05

    A ja wierzę, że Norbert Mastalerz przewodniczący Komisji Oświaty szybko sprawi aby z Tarnobrzeskich szkół powyganiać wszystkich Ukraińców. Dlaczego dzieci z Tarnobrzega idą do Rzeszowa i do szkól prywatnych ? – DLATEGO, ŻE RODZICE KATEGORYCZNIE SOBIE NIE ŻYCZĄ aby ich dzieci uczyły się razem z Ukraińcami, którzy nic nie umieją, mają na wszystko taryfę ulgową, oceny bez podstaw, frekwencja zawsze usprawiedliwiona, półdarmowe jedzenie w internacie a nade wszytko są bez szczepień i przywożą choroby, które nasi pediatrzy nie są w stanie leczyć – bo do lat 50 w Polsce na to się nie choruje. A winny jest niejaki dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, który po „sukcesach” w Nisku przybył zniszczyć Tarnobrzeską oświatę !!!

  4. rak Odpowiedz

    25 maja 2018 at 08:26

    kabaret dzibinski lansuje mastalerza … gdzie jakas logika i zasady ???

    no i ten komiczny Mirosław Bożek …

  5. rasizm Odpowiedz

    25 maja 2018 at 08:38

    nie ocenia się człowieka po wyglądzie lub po kolorze skóry polski na rud jest głupi i w niektórych sprawach zacofany więc jak się nie przekonałeś to się nie wypowiadaj bo ludzie rzucają się na promocje tak jak w ciuchlandzie bo niestać .

  6. annahamera Odpowiedz

    25 maja 2018 at 08:51

    czy nie szkoda naszych pieniedzy na te narcystyczne popisy tłustej jajecznicy ??? chłop gada o niczym i upaja sie włąsnym głosem /// BYŁO MINEŁO OBY NIGDY WIECEJ

  7. davey Odpowiedz

    25 maja 2018 at 10:03

    Polityczna prostytucja.Nie sądziłem,że takie coś będzie miało miejsce w naszym mieście…

  8. Obserwator Odpowiedz

    25 maja 2018 at 10:46

    Z przykrością stwierdzam, iż oglądając retransmisję wczorajszej sesji dostałem odruchu wymiotnego patrząc na tę samorządową polityczną prosytyucję.Kto zgłasza na przewodniczącego komisji oświaty radnego Mastalerza – Jan Dziubiński, którego Mastalerz na zasadzie odwiecznego wroga zwalczał i ośmieszał, PiS D. Bożek i J. Dziubiński głosują za jego kandydaturą, Kołek stał się bardziej PiS-owski chyba niż sam PiS. Ludzie czy to co się dzieje jest poważne??? P.O prezydenta Kalinka uprawia procesje wyborcze po osiedlach i opowiada jak to nie będzie obiecywał ja G. Kiełb i jak to jest cięzko bo nie ma pieniędzy a na Błonie znajduje milipn złotych. Panie Kalinka kłaniają się Panu himalaje hipokryzji. Pani Mudrecka trafnie zauważa, że prezydent G. Kiełb siedzi za jakąś decyzję w sprawie planu Mokrzyszowa, plan niby taki zły a taki wychwalany i głosami Radnych PiS (jako większości głosujących) został uchwalony. Czas najwyższy to bagno tarnobrzeskie pogonić, gdyż przykro patrzeć na to jak się grupa karierowiczó bawi za nasze ciężko zapracowane pieniądze.

  9. Obserwator sesji Odpowiedz

    25 maja 2018 at 11:42

    To co wczoraj pokazali radni trzeba pokazywać do dnia wyboru aby już nikt x tej rady nie został na druga kadencję
    Ci radni Dziubiński Mastalerz Kółek. Nowak Pekar i niestety Bozek nie mają na celu dobro miasta tylko swoje.Jak ta rada mogła wybrać Mastalerza na przewodniczącego komisji oświaty tylko dlatego że obiecał za nich atakować człowiek A prezydenta który nie może się bronić.wyxej wymienieni razem z guru pisu uxnali że wygrają wybory jak będą chcieli krytykować Kielba. Takie myślenie pisu który cały czas twierdzi że złu do urn Tusk.Panie Dziubiński i Panie Kalinka co z waszymi zasadami Wg Mastalerza jestescie nieudscznikami ale po to aby wpisać się na listę PiS robicie mieszkańcom takie rzeczy OŚWIATA DLA MASTERZA RAZEM Ż PEKAR CZY TA RADA JUŻ OSZALAŁ W CZY CO GORZEJ WIE ŻE UJAWNIONE zostaną niedługo kwiatki ale nie do kożucha tylko do celów wyborczych.

  10. Obserwator sesji Odpowiedz

    25 maja 2018 at 11:50

    Co się dzieje Dzubinski Kółek cały PiS i Bozek dla celów politycznych oddają Madtalerzowi kierowanie oświata bo i mówili się że On będzie atakował Kielba PiS ich umieści na liście PiS to sukces murowany bo po tym pluciu na Kielba jego zwolennicy oddadzą na nich głos.Bardzo tandetna UKLADANKA. Widocznie wiedzą że może być trudno wygrać a tu kasa ucieknie. OKROPNOSC

  11. Zuzu Odpowiedz

    25 maja 2018 at 13:04

    Brawo dla P. Bożka za ANIELSKĄ CIERPLIWOŚĆ, szacun, bo rolą Przewodniczącego Rady jest prowadzić rzetelnie obrady.
    Mastalerz ( nie moja bajka) ale, przez całą kadencję obnażył
    bezradność Rady, jedynie korzystając z prawa głosu. Głosu który dali mu wyborcy, a który niejednokrotnie Rada chciała mu odebrać. Nie mając zbyt dużo konkretnych wypowiedzi, nie spotkał się z godnym sobie rywalem, który stawił by czoło jego monologom poprzez konkretne i mocne kontrargumenty. Nie rozumiem, dlaczego inni Radni nie korzystają z prawa głosu na rzecz miasta, tylko osiedlowych chodniczków ( też są ważne).
    Rada się uaktywnia, bo kampania na starcie, ile pomysłów, ile zarzutów, ile chęci i to wszystko „ w imię” ludu, „dla” ludu, „ po” ludu głosy, na kolejne 3 ( przepraszam 4) lata spokoju, a później znów powtórka z rozrywki. Zamiast od pierwszego dnia pracować rzetelnie i sumiennie, a nie głównie zasiadać.
    Rządzenie ( bo to RADA rządzi, a nie PREZYDENT) to też podejmowanie trudnych decyzji.
    Szanowni komentujący, popatrzcie realnie, nikt nic nie zrobił dla rozwoju miasta ( nowe chodniki?, droga obwodowa?), to nie rozwój,
    a bieżące utrzymanie.
    Jezioro ? Zabawa, wakacje dla mniej zamożnych ( dobrze, ze jest). Igrzyska, chleba brak – „ ino okruchy”.
    To miasto umiera i umrze z ostatnią falą emerytów ( przepraszam Was Seniorzy), ale ile Waszych dzieci tu zostało, a Ci co zostali, czy mają szansę na rozwój i godną pracę. Dalej będziecie widzieć wnuki przy okazji świąt i podczas ferii, wmawiając sobie, że tak musi być, bo gdzie są tam im lepiej. Czy jesteście pewie, że wrócą do utrzymywanych przez wyrzeczenia ( większe lub mniejsze) Waszych mieszkań, domów, działalności gospodarczych? Nie sądzę. Fakt jak będzie kupiec ( o ile będzie) to najwyżej Wasz dorobek sprzedadzą, zawsze to jakiś grosz.
    Zastanówmy się wszyscy, czy tego chcemy, bo to Nas czeka z TAKIMI Radnymi.

  12. Hej Odpowiedz

    25 maja 2018 at 13:08

    Dzubinski gdzie honor i etyka Za miejsce na liście PiS zrobi Pan wszystko co poleci Kalinka. A Kalinka zlecił.Mastalerzowi plucie Kielba.Tsk wygląda Pana polityka Panie Dziubiński

    • Rada Odpowiedz

      25 maja 2018 at 15:08

      Dziubiński już nie startuj w wyborach. Odpocznij sobie chłopie bo głupoty wyczyniasz na sesjach.

  13. Sauron Odpowiedz

    25 maja 2018 at 20:46

    Wygrani jesteście wszyscy. Wszystkich na listach skreśle.

  14. Sauron Odpowiedz

    25 maja 2018 at 20:53

    Oczywiście i aktywnych, i biernych, i wiernych, i posłusznych, i mierych. Wszyscy zostaniecie wepchani do jednego wora.
    Ps I oby Wasze dzieci nie miały pretensji do Was, że nie potrafiliście zadbać o ich i miasta przyszłość. Do zobaczenia w Hospicjum.

  15. Gacek Odpowiedz

    25 maja 2018 at 21:26

    Nie do wiary jak mozna sie tak sprzedac jak dziubek i bozek. Zeby mastalerza promowac to im chyba na mozg padlo. Ten gosc powinien byc odsuwany od wszystkiego bo gdzie nie pojdzie to wszystko spierd****li a ci go dwaj promuja. Wszystko zeszlo na psy. Panie bozek mialem pana za powaznego goscia ale chyba demencja pana dopadla lub alzheimer i niech pan do hospicjum idzie a nie startuje do wyborow . Dwa dziadki jak w Muppet show ktorzy na balkonie siedzieli i pierdzielili od rzeczy jak Mis Fazi wystepowal

  16. Zaskoczony Odpowiedz

    25 maja 2018 at 23:23

    Żal tego oglądać
    Czy Bozek i Dzubinski plus Kółek zwariowałi. To mają być radni którzy nad reprezentują. Po co robią zamieszanie dla własnych interesów i diety radnego
    .Tym Panom trzeba podziękować. Gdzie honor gdzie zasady a w końcu gdzie dobro miasta

  17. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    26 maja 2018 at 00:11

    Jedyną osobą, która ma honor to Pan dr Witold Zych, który autentycznie pracuje dla miasta, angażuje się i ma ambicje. I ma wizję, która mogłaby zmniejszyć dystans Tarnobrzega do innych miast, gdyż jest wizją przyszłościową, a nie nastawioną na tu i teraz. Nie każdy to rozumie, ale cóż. W czasach, gdy wierzono, że Ziemia jest płaska tak samo wyśmiewano tych, którzy dowodzili, że jednak jest kulą.

    • konor Odpowiedz

      26 maja 2018 at 11:06

      Za słuchanie mgr. Zycha to powinni płacić szkodliwe na radzie miasta :D

  18. Max Odpowiedz

    26 maja 2018 at 16:11

    Ostatnia sesja pokazała podział sceny politycznej w Radzie Miasta. Nie dziwi Państwa pewien fakt, iż pewien tarnobrzeski przedsiębiorca i zarazem radny otrzymuje od radnych plan zagospodarowania dla swojej działki na Mokrzyszowie, który miał powstać w drodze korupcji a głosami radnych PiS-u został przegłosowany. Panowie Radni z PiS-u tak w Polsce zwalczacie korupcję, że nie przeszkadzało wam zagłosować za takim planem??? Przecież taki dokument powinien być zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy a nie procedowany, co więcej zatwierdzony przez Radę Miasta. Nie brzydzicie się taką postawą? Dodatkowo m.in. Radni z PiS-u przegłosowują 1,5 ara w trybie bezprzetargowym dla tegoż przedsiębiorcy i radnego a z planem zagospodarowania działek w centrum cichosza. Dużo do myślenia daje cała ta sprawa.

  19. Sauron Odpowiedz

    26 maja 2018 at 18:41

    Ścierka od podłogi że Ścierka od butów zszyly się i udają obrus!

  20. owen Odpowiedz

    26 maja 2018 at 22:05

    Piszecie o politycznej prostytucji? Otóż układanki na zasadzie „ty mi zrobisz to a ja ci za to dam tamto, tu zrobimy front a tamtego wysadzimy, a temu za to damy komisję” – to się nazywa trochę inaczej niż prostytucja. To raczej robota (pilna!) dla CBA. I to Kiełb siedzi za korupcję? Za 20 tysięcy, przypomnę. A tu co się wyprawia za znacznie większe pieniądze podatników?! No kur…! W biały dzień się kundlą mając mieszkańców za idiotów.
    Kwestia oportunizmu i wstydu to już inna rzecz.
    Mastalerz – wyśmiewający pogardliwie PiS w dosadnych słowach, obrażał
    wielokrotnie Dziubińskiego, poniżał Kalinkę i szydził z Bożka.
    Kalinka – odwieczny wróg Mastalerza.
    Bożek – okrakiem na barykadzie zerkający gdzie przechyla się szala
    zwycięstwa (czyt. korzyści).
    Pan biznesmen „Sztacheta” – pluł na Kalinkę ile wlezie.
    I nagle zawiązują Towarzystwo Wzajemnej Adoracji….aby do koryta. Chryste!

    • Lokalni politycy w Tarnobrzegu Odpowiedz

      26 maja 2018 at 22:44

      Co ten PiS wyprawia. Nie wygrał wyborów uczciwie ale ma stołek.Wdxystkich którzy mogą krytykować Kalinke należy zneutralizowac.Zadtrasxuc ponosić i najlepiej sąd posady
      .ciekawe co PiS obiecał Dziubinskiemu.co Madtalerzowi co Bozkowi ale co sygnaliscie Kolkowi. Czekamy na info KALINKI Nie jesteśmy głupi Tarnobrzezanie

      • Wyborca Odpowiedz

        27 maja 2018 at 08:13

        A co obiecał innym radnym z pisu.Stasiak też głosował za Mastalerzem.I to ciekawe.Nie jednak to nie jest ciekawe.To było do przewidzenia.Ciekawsze to że kupili Bożka tylko za ile.

    • Popieram Odpowiedz

      27 maja 2018 at 08:18

      W pełni popieram wywód poprzedni.Tak było a tak jest.Pelna zgoda.

  21. owen Odpowiedz

    26 maja 2018 at 22:16

    P.S.
    Zdjęcie nr 36 hitem kadencji!!! Rzadko zdarza się bowiem żeby twarz człowieka tak wiele mówiła o nim samym.

  22. Obserwator Odpowiedz

    27 maja 2018 at 08:16

    Zadziwiające że na tym forum cisza zwolenników Kalinki.Jakos nie doczytałem aby PiS zachwycił się pomysłem Kalinki.Drodzy mieszkańcy młody niedoświadczony i pewny zwycięstwa i zaczyna od błędów.To nie jest moja bajka to powiem że to dobrze Gorzej dla wyborców.

  23. Obserwator sesji Odpowiedz

    27 maja 2018 at 08:32

    Dziubiński w swojej karierze nie jeden raz dopuścił się niegodziwości politycznej.Np w stosunku do swojego zastępcy A.Wojtowicza s wcześniej jako zastępcą Zwiruka w stosunku do niego.Zamiast odkupić winy i być przyzwoitym to za cenę stołka lub miejsca na liście pisu głosuje za facetem który go od lat poniza. Czas na emryturke i do wnusiow

  24. tom Odpowiedz

    27 maja 2018 at 11:28

    Prezydent G Kiełb jest więźniem politycznym jak Wałęsa w Arłamowie. Kiełb do sejmu.

    • Mac Odpowiedz

      27 maja 2018 at 19:40

      Weź się chłopie nie ośmieszaj !

  25. Gacek Odpowiedz

    27 maja 2018 at 15:13

    Mnie zastanawia tylko 1 fakt. Ile musialo PiS obiecac co niektorym ze poparli mastalerza. W zyciu bym nie glosowal za kims kto ze mnie szydzil i obrazal mnie. A dziubek jednak zaglosowal. Zalosne. Gosc ktory nie musial ale chcial. Kolejnym jest bozek. Zalosna kreatura. Tak samo beznadziejny polityk jak i dyrektor liceum. Mam nadzieje ze ludziom spadnie bielmo z oczu i nie beda glosowac na lesnych dziadow. Marzy mi sie madra kobieta na stolku prezydenta ale czy stare dziadygi dopuszcza jakas i nie beda sie bali puscic stolkow tego nie wiem.

    • Zuzu Odpowiedz

      27 maja 2018 at 21:38

      Bo kobietę macie już przygotowaną jak chodzą słuchy.
      Cała Rada do wymiany. Nikt z urzędów!!!

  26. wilk Odpowiedz

    27 maja 2018 at 22:15

    Do Maksa – bystry jesteś obserwator :)
    Polecam jego wpis wszystkim i dorzucę słówko – pan Inwestor ma pan zagospodarowania pod galerię na działeczkach w centrum, dlatego tak o ten klinek walczy (obejrzyjcie część 2 – 32,2 minuta). Jak ślicznie mu pomagają radni PIS-u to jest część układanki i kolejna transza „zapłaty” za sprzedanie Kiełba. Inwestorowi klinek jest potrzebny, bo tam trzeba galeryjkę wystawić
    (podobno już ma nazwę „U Judasza” tak ją ładnie mieszkańcy Tbg nazwali- fajnie ;) w końcu zaczynamy myśleć) i teraz wystarczy popatrzeć jak mu wszyscy PISowcy pomagają a gościowi nerwy puszczają ;0
    Inna rzecz, że się można zrzygać jak się słucha tego bezczelnego wywodu o prawości i walce o dobro miasta. Jeśli jest sprawiedliwość to tego gościa ona dopadnie. Nie mówiąc już o tym, że po drugiej stronie sam Belzebub go przywita i zaprosi do tańca ;P

    • obserwator III Odpowiedz

      28 maja 2018 at 11:04

      I Wilk i Maks ujęli sedno sprawy. Problem jednak w tym że niewielu mieszkańców interesuje sie tym co sie dzieje na sesjach. Kandydaci na prezydentów oprócz z Pisu powinni juz nagłaśniać sprawy. Tymczasem widac po obradach sesji tylko jeden kandydat W. Zych nie boi się pisu. Bożek pożal sie Boże .Zagłosował za Mastalerzem ze strachu przed pisem.
      A dlaczego ze strachu ? bo nie jest merytoryczny i nie umie odpowiedzieć Kalince. Tak samo drżał Dziubiński przed Mastalerzem bo zero wiedzy i też nie umial odpowiedzieć merytorycznie .
      A koalicja pisu z Dziubińkim, Bozkiem ,Kolkiem winna zostać ogłoszona z ambon. Tylko który ksiądz to ogłosi .Tez po prostu boja się Pisu. W proboszcz na Serbinowie to na zwykłej mszy bez uroczystości wita Pana Prezydenta Kalinke .Tego nie było za żadnej poprzedniej kadencji. I to taka demokracja tarnobrzeska.

  27. Caryca Odpowiedz

    28 maja 2018 at 11:55

    JOLKA DAJ JUŻ SPOKÓJ WRACAJ DO SZKOŁY!