Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

J.Kociuba: Zostałam przesunięta na jakieś bardzo dziwne, enigmatyczno-egzotyczne dla mnie stanowisko (…) Trudno nie mieć wrażenia, że polityka tutaj wkracza nie tylko drzwiami ale i oknem (video HD)

Maj 30, 2018 10:52 AM

Wczoraj wiceprezydent Anna Pekar odwołała ze stanowiska Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Jolantę Kociubę. Była już pani naczelnik została przesunięta na inne stanowisko.

- Powód formalny był taki, że wydział jest za duży i został podzielony. Ja uparcie domagałam się od pani prezydent (wiceprezydent Anny Pekar – przyp.red) żeby mi odpowiedziała, jakie mają konkretnie zarzuty merytoryczne, dlatego że pani prezydent trzy razy proponowała mi zmianę stanowiska, przekonując mnie, że jestem osobą wysoce niekompetentną (…) Niestety, po długich namysłach pani prezydent nie była w stanie mi jakby sprecyzować zakresu mojej niekompetencji – opowiada w rozmowie z dziennikarzami J.Kociuba.

- Podała mi jeden powód: Że nie zapewniłam ciągłości zadań na niektórych stanowiskach (…) Ta ciągłość w wydziale jest rzeczywiście zachwiana, ale to nie ja jestem pracodawcą (…) Ja o tym pełniącemu obowiązki mówiłam na pierwszej operatywce jaką mam sytuacje w wydziale i prosząc o wsparcie kadrowe i zapewnienie tej ciągłości. Doczekałam się tego tak częściowo – dodała.

J.Kociubie zaproponowano inne stanowisko pracy. – Zostałam przesunięta na jakieś bardzo dziwne, enigmatyczno-egzotyczne dla mnie stanowisko, głównego specjalisty do spraw pozyskiwania, inicjowania bodajże jakiś projektów edukacyjnych. Nie bardzo wiem, jakie projekty mam inicjować przez trzy miesiące, kiedy wszyscy pójdą na wakacje (…) podejrzewam, że po trzech miesiącach usłyszę zarzut, że się nie wykazałam – dodaje.

BRAK MIEJSCA W WYDZIALE

J.Kociuba nie będzie już „fizycznie” pracować w wydziale edukacji. – Zaproponowano mi abym się ze swoim krzesełkiem przeniosła do wydziału informatyki – tłumaczy była naczelnik.

Zmiana ta wynikać ma z braku miejsc w wydziale edukacji. – Ja to odczytuję troszeczkę inaczej, że nie bardzo pani prezydent chce oglądać moją osobę w wydziale edukacji i żebym udzielała wsparcia wydziałowi. Raczej żebym była odcięta od pracowników (…) – dodaje.

REORGANIZACJA

Jolanta Kociuba to kolejna osoba odwołana ze stanowiska przez p.o. Prezydenta Kamila Kalinke. Wcześniej radcą prawnym przestała być Bogusława Boyen, ze stanowiskiem likwidatora kopalni Machów S.A. pożegnał się adwokat prezydenta Grzegorza K Damian Bogdański, na inne stanowisko przesunięty również został sekretarz miasta, Przemysław Rękas.

- P.o. prezydenta oraz pani prezydent głównie reorganizują jak widać świadków w sprawie wybranego prezydenta ( Grzegorza K – przyp.red), i tak to chyba wygląda. Oczywiście mówią że to jest merytoryczne ale trudno nie mieć wrażenia, że polityka tutaj wkracza nie tylko drzwiami ale i oknem – reasumuje J. Kociuba.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Agnieszka Nycz

72 Responses to J.Kociuba: Zostałam przesunięta na jakieś bardzo dziwne, enigmatyczno-egzotyczne dla mnie stanowisko (…) Trudno nie mieć wrażenia, że polityka tutaj wkracza nie tylko drzwiami ale i oknem (video HD)

  1. Bratek Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:04

    Ojojoj, jaka pokrzywdzona !

    • Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 08:37

      Ale powiedziała kilka konkretów, a w Twojej „Bartek” wypowiedzi nic, tylko pustka.

      • tbg Odpowiedz

        1 czerwca 2018 at 19:15

        Poziom tego konkretu to niestety margines. Nie pluj-nie bedziesz opluty, pani naczelnik po przyspieszonym kursie zarzadzania oświatą zdziwiona, że pada od strzału z własnej broni?

      • Mac Odpowiedz

        2 czerwca 2018 at 19:38

        A coja niby takiego konkretnego według Ciebie powiedziała ??? Bo jak dla mnie to ta kobita powinna zejść w pierwszej kolejności ze stanowiska naczelnika !
        I jeszcze twierdzisz ,że miasto jest biedne bo ludzie są głupi…może i tak , bo jeszcze tak jak Ty nie umiesz czytać- bo nie ,,Bartek” tylko Bratek !

  2. janek Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:07

    To nie koniec już za parę dni kolejne ustawki p.o.prezydenta ale no cóż najlepiej wsadzić swoich i pochlebców nie dbając o miasto!

    • robinhood Odpowiedz

      30 maja 2018 at 20:04

      podaj szczegóły kogo i gdzie zamierza obsadzić????

      • brodacz Odpowiedz

        2 czerwca 2018 at 07:45

        poczekajmy coś tam w sanepidzie planuje, konkursy w szkołach się szykują

  3. irena Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:11

    Jaka niekompetencja pani J.K ??? – ależ proszę bardzo – zmiana systemu dzienników elektronicznych w szkołach w Tarnobrzegu z Vulcana na znacznie gorszy i niespójny z Vulcanem system.

  4. nikos Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:34

    Jestem zdziwiona tym że Pani Kociuba domaga się wyjaśnienia o braku swoich kompetencji. Wystarczy przypomnieć utworzoną przez tę Panią sieć szkół podstawowych. Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 biegają do gimnazjum nr 2.
    Z dniem 1 września szkoły podstawowe nie były przygotowane do realizacji podstawy programowej – brak kasy na nowe pracownie.
    Pozyskiwanie projektów nie polega na czasie tylko na umiejętności, których pani nie ma patrz reorganizacja z Vulkanem.

  5. adakta Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:37

    Za co tej pani płacą jak w czasie pracy może i ma czas na organizowanie konferencji. Śmiechu warte. Albo pracujesz albo się lansujesz.

  6. Wiki Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:49

    To pani nazywa to polityką, a jak Pani stołek objęła za rządów Kiełba to jak by to należało nazwać ???

  7. Gosia Odpowiedz

    30 maja 2018 at 11:57

    Kwik świń odrywanych od koryta coraz głośniejszy.

    • greg Odpowiedz

      31 maja 2018 at 02:24

      dokładnie

    • Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 08:34

      Kwik świń, które dorywają się teraz do koryta też coraz większy……

      • tbg Odpowiedz

        1 czerwca 2018 at 19:17

        Idąc Twoim tokiem myślenia: świnia świni koryto zabrała. W sumie prawda.

  8. Rysiek Odpowiedz

    30 maja 2018 at 12:00

    Co się martwsz, co się smucisz – z biblioteki wypełzłaś, do biblioteki wrócisz! ;)

  9. Tbg Odpowiedz

    30 maja 2018 at 12:24

    Do Rysiek. Mam nadzieję że mówisz tez o tym po. On przecie też z biblioteki.

  10. ziom Odpowiedz

    30 maja 2018 at 12:42

    każdy orze jak bronuje :D

  11. Mhm Odpowiedz

    30 maja 2018 at 12:51

    Kompromitacja ex naczelniczko. Jak dobrze że nie masz już nic do gadania, nie dzielisz i nie rządzisz. Boli, no nie?

  12. wayne Odpowiedz

    30 maja 2018 at 13:07

    Brak kompetencji arogancje nazywa pani polityką ?? masz tupet

    • Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 08:41

      Zgadam się, to co robi PIS to jedynie unowocześniony skok na kasę – kasę nie ukradzioną (to zbyt ryzykowne) a zagarniętą zgodnie z prawem „Prawa i Sprawiedliwości” (na ile się da bez ryzyka).

  13. Koleżanka Odpowiedz

    30 maja 2018 at 13:09

    Bo krzywdy wyrządzone innym wracają jak bumerang. Dobrze jej tak. W szkole też jej nikt nie chce

  14. jolunia aj law ju again Odpowiedz

    30 maja 2018 at 14:00

    Jaka bidula poszkodowana, aż się coś robi. W takich sytuacjach pasowałoby mieć trochę klasy, co nie ? Jednakże dla osób tego pokroju to pojęcie nieosiągalne. Życzę dalszego pogrążania we własnej rzeczywistości (chrum, kwik) gdyż korytko się rozpadło i teraz trzeba będzie uczciwie zapracować na żarełko (chrum, chrum). A Tarnobrzeżanie cieszą się i radują bo nikogo gorszego na tym stanowisku nigdy nie było i już nigdy nie będzie. Wieczne odpoczywanie od korytka racz naszej byłej naczelniczce dać Panie. Niech odpoczywa w pokoju i przemyśli wyrządzone krzywdy.

    • aj law ju tuuuu Odpowiedz

      30 maja 2018 at 14:15

      Bomba! w punkt

  15. ziom Odpowiedz

    30 maja 2018 at 14:31

    w tym roku na Madere już nie pojedziesz

    • Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 08:31

      … i to cieszy najbardziej prawda?

      Miasto już prawie sięgnęło dna a Ty „ziom” nadal nic nie rozumiesz….

  16. wow Odpowiedz

    30 maja 2018 at 14:40

    Czas był na tą panią, bardzo dobre posunięcie.

  17. Opryk Odpowiedz

    30 maja 2018 at 15:23

    Rumpf a co to jest rumpf? Nie pytaj mi się

  18. romek Odpowiedz

    30 maja 2018 at 15:39

    Jola da sobie radę – na nowym stanowisku zatrudni firmę doradczą, która za nią zrobi wszystko… a ona spróbuje zrozumieć co zostało zrobione

  19. yhy Odpowiedz

    30 maja 2018 at 16:02

    To jeszcze nie koniec czystek pełniących obowiązki prezydentów= wezmą się za inne np MOSiR

    • Socjal Odpowiedz

      31 maja 2018 at 09:32

      Mam nadzieję że MOPR

  20. antoni Odpowiedz

    30 maja 2018 at 16:05

    Już zapomnieliscie o pani naczelnik za czasów rządów NM jeśli to porównać to chyba straty w oświacie były większe niepamięć wsteczna?

    • adela Odpowiedz

      30 maja 2018 at 16:07

      Nie, poprzednia naczelniczka sama pracowała, nie wyręczała się firmami zewnętrznymi za kasę – miejską

      • szpak Odpowiedz

        31 maja 2018 at 15:19

        I pluła na nauczycieli gdzie się dało zgodnie z wytycznymi Mastalerza,że nauczyciele to darmozjady.Teraz bez wstydu wróciła do tych darmozjadów,niestety…

  21. Wasyl Odpowiedz

    30 maja 2018 at 16:14

    Jak odejście skomentuje tatko L ,który lansował i popierał tamten stan rzeczy ? Chyba znajdzie miejsce u siebie bo przeważnie tam trafiają zbłąkane owieczki z jego nadania

  22. Mac Odpowiedz

    30 maja 2018 at 17:25

    Myślała że zrobi konferencje i ktoś ją wesprze, a tu niestety jeszcze fala krytyki…..uuuu!!!
    Taka właśnie była lubiana i chyba zapomniała ,że te dobre czasy już się dla niej skończyły !!!
    Najwyższa pora brać się za robotę !!!!

  23. Bicz Odpowiedz

    30 maja 2018 at 18:43

    Jescze trzeba zrobić porządek z jej synalkiem.Dostał zatrudnienie za Kiełba w Mosir gdzie nie robi nic a kase ma większą niż starzy pracownicy.Może o tym powinna powiedzieć na konferencji była psudonaczelnik?

  24. Boco Odpowiedz

    30 maja 2018 at 18:47

    Tak na dobrą sprawę to kim jest ta pani żeby zwoływać konferencję. Z czyjego upoupoważnienia robi cyrk cały czas, na jej miejscu to byłby zadowolony że nie została zwolniona dyscyplinarnie choć po tej konferencji to nic innego nie zostaje. Chyba jej dalej hierarchia ważności się pomieszała a szaleństwo rozum odebrało.

  25. vip persona Odpowiedz

    30 maja 2018 at 20:55

    publiczne użalanie się nad straconą posadą, ile ma racji to nie jest ważne, musiała w mediach opisać swoja krzywdę

  26. poraszka Odpowiedz

    30 maja 2018 at 21:32

    Nie wiem po co taki dział skoro dzieci jest mniej niż szkół a młodzież nie ma doświadczenia a ci co mają powinni iść na emerytury.

  27. Grażyna z Serbinowa Odpowiedz

    30 maja 2018 at 22:09

    Panie Prezydencie proszę nie bać się odważnych decyzji. Miasto i mieszkańcy pokładają w Panu wiele nadziei.

    Serbinów jak i moja rodzina jest mocno za Panem !

    • Też Grazyna Odpowiedz

      31 maja 2018 at 14:05

      Grazynko co Ci Kalinka obiecał A trza za te bzdury ile ci płaci.Od pewnego razu obserwuje Twoje wpisu i są podobne w stylu jednego małego urzędnika urzędu miasta. TRZEBA TO SPRAWDZIĆ CZY NIE PISZE W GODZINACH PRACY

  28. Antoni Odpowiedz

    30 maja 2018 at 22:12

    Czy kiedykolwiek w historii miasta jaki kolwiek naczelnik zwolywal konferencje i robil taki cyrk.

    Prosze zobaczyc ile w tej Pani pewnosci siebie ze ona i tylko ona potrafi kierowac dana placowka. Czy to czegos nie przypomina.

    Brawo Panie Prezydencie za odwazne decyzje !

  29. owen Odpowiedz

    30 maja 2018 at 23:09

    A mnie to się podoba, że za pośrednictwem mediów wiele osób może zobaczyć jej smutny koniec.

  30. Szpak Odpowiedz

    30 maja 2018 at 23:50

    Padają tu,zapewne do Kalinki,słowa „panie prezydencie”.A ja chciałbym powiedzieć,że na razie to on jest p.o. a na prezydenta trzeba zasłużyć.Ponadto należy być wybranym w wyborach a tego p.o.brakuje.Dobrze to pojmuje radny Zych strofując co poniektórych porywczych radnych.

  31. Paolo Odpowiedz

    31 maja 2018 at 01:11

    Czy jest ktoś w mieście kto nie ma wyrobionego zdania na temat prawdomówności i sposobu działania tej kobiety?

    • Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 08:27

      A czy jest ktoś w mieście kto ma wyrobione zdanie na temat prawdomówności i sposobu działania prezydent A.Pekar?

      Może coś wiadomo o jej dobrej polszczyźnie, efektywnych decyzjach, kompetencjach do zarządzania miastem ?

      Bo bezmyślnie realizować wymiany personalne nakazane przez kolektyw partyjny każdy głupi potrafi…..

  32. greg Odpowiedz

    31 maja 2018 at 02:19

    a może babo ciężko ci się po prostu pogodzić z odciągnięciem od koryta?

  33. greg Odpowiedz

    31 maja 2018 at 02:21

    i jeszcze dodam; jakąś Twą konfę kiedyś oglądałem – podczas której dostałem niestrawności – jak słyszałem NIEGRAMOTNOŚĆ BUDOWANYCH ZDAŃ – massakra!!

  34. urzędnik Odpowiedz

    31 maja 2018 at 08:53

    A kiedy taki manewr w kryzysowym?

  35. człowiek Odpowiedz

    31 maja 2018 at 10:35

    Żenujące wystąpienie Pani JK. do głowy jej nie przyjdzie że ktoś może mieć o niej inne zdanie niż ona sama. To się nazywa próżność. Naczelnik z niej żaden a ekspertem nie jest w żadnej dziedzinie…. no prawie żadnej??? nawet nie może wymyślić w jakiej mogła by być. Pani już dziękujemy, co wypowiedź to głupsza.

    • Nie czlowiek Odpowiedz

      31 maja 2018 at 14:01

      Do człowieka Porządny kulturalny człowiek nigdy tak się nie będzie zachowywał Tylko zakompleksiony łyk z MOKRZYSZOWA

  36. Zdumiony Odpowiedz

    31 maja 2018 at 13:55

    Jednak nauczyciela to najgorsza grupa zawodową Zawiść w stosunku do koleżanki która awansowała jest straszna Tak się zachowują wobec Kociuby i tak było w stosunku do Czaplinkskiej Aż wstyd takich obelg używać Oprócz nauczycieli ukatywinili się Wiesio i Adaś A panowie to skąd wrócili.Czy zdrowi?

  37. Kacek Odpowiedz

    31 maja 2018 at 15:04

    Coz, mogę to tak skomentowac. Można Jolki nie lubic ale wierzcie mi ze ona naprawde wie co mowi. Kalinki braki kadrowe nie obchodza. Trzeba było zrobic czystki żeby Pekarowa miala komfort wchodzenia do wydzialu edukacji.
    Tylko ze pisiory nie wziely pod uwage jednej rzeczy. Ze jak powyrzucaja wszystkich ludzi kielba i pozatrudniaja swoich to troche wody uplynie zanim nowe osoby wdroza się w nowe obowiazki. Wiec projekty rozpoczete w poszczegolnych wydzialach będą kulec. A odbije się to nie tylko na kalince ale i wspolrzadzacych miastem.
    Brawo panie kalinek oby tak dalej. Jeszcze masz pan wiele osob do wyrzucenia z ekipy kielba a potem w listopadzie przyjdzie kataklizm. Tarnobrzezanie az tak glupi nie sa żeby wybrac „dojna zmiane” do kierowania miastem, bo bylby to armagedon. Nie pomyslal pan dlaczego dostales pan tak malo glosow podczas kandydowania na posla? Bo ludzie nie lubia klanow. Klany były dobre ale w czasach dynastii albo w Szkocji.
    Te nedzne glosy ktores pan dostal podczas wyborow nie wystarczylyby nawet na bycie prezydentem miasta Tarnobrzega. A potrzebujesz pan ponad 8 tys. Szczerze watpie abys pan tyle dostal.
    Tyle pisiorow w tbg nie ma, co widac nawet w panskiej partii. Nie było specjalnie nawet kogo obsadzic na stanowisku wiceprezydenta. Laweczka krotka, prawda?

    • maria Odpowiedz

      31 maja 2018 at 16:34

      Panią zdetronizowaną naczelnik to należy jeszcze gruntownie rozliczyć za platformę LIBRUS, którą zakupiła do tarnobrzeskich szkół. Ona naprawdę nie wie co zrobiła i co kupiła!!! W dawnym MOZE wiedzieli i tam został Vulcan – a w szkołach…, cóż zamordyzm pani naczelniczki i ma być tak jak powiedziałam, a że źle to nic – bo przecież ten nowy program „taki ładny”. Po wakacjach we wszystkich szkołach w mieście będzie niesamowita zadyma ze zmianą elektronicznych dzienników z Vulcana na Librusa. Odczują to nauczyciele, rodzice, uczniowie i tym samym Urząd Miasta. Liczę, ze nowy naczelnik posłucha dyrektorów i nauczycieli i wycofa się z tej decyzji zmiany programu.

  38. Batman Odpowiedz

    31 maja 2018 at 16:10

    z tego co mi wiadomo to w Gorzycach potrzebują fachowców więc może warto spróbować?

  39. Sąsiadka Odpowiedz

    31 maja 2018 at 16:34

    Może wystarczy zapytać ludzi – dlaczego odeszli z Wydziału EPK.P.S.Pozdrowienia dla tych z EPK,którzy przez trzy lata razem z JK „pomagali” odchodzić ludziom z pracy-szczególnie Pani, która dba o zdrowie.

    • Terenowy myśliciel Odpowiedz

      31 maja 2018 at 19:12

      Czyżby Zenobię miała Pani na myśli?

  40. Stanisław Anioł Odpowiedz

    31 maja 2018 at 19:29

    jest z niej laska jak z obrazka więc ktoś ją na pewno za chwilę przytuli i zaoferuje dobrą posadę.

  41. Obserwator Odpowiedz

    31 maja 2018 at 23:27

    Żal odchodzić, praca w urzędzie sama „przyjemność”

  42. AlkoHolik Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 06:55

    Hahaha idą dobre zmiany…Nic tylko się trza napić!!!Kiedyś było ściernisko teraz będzie San Francisco!!!Zdrowie!

  43. Nadzieja Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 07:40

    Nadzieja umiera ostatnia, trzeba myśleć pozytywnie.

  44. Miasto_jest_biedne_bo_ludzie_są_głupi Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 08:13

    A niby co świadczy o tym, że:
    1) A.Pekar pracuje efektywniej dla miasta niż J.Kociuba?
    2) A.Pekar ma większe sukcesy zawodowe niż J.Kocuba?
    3) A.Pekar nadaje się lepiej do zarządzania miastem niż J.Kociuba do zarządzania oświatą?
    Moim zdaniem każdy kto nie umie konkretnie odpowiedzieć na te pytania (nie ważne czy pozytywnie czy negatywnie dla A.Pekar) jest tylko „ciemnym ludem”, który jest nieszczęściem tego miasta.

  45. Nie nauczyciel Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 12:01

    Nie można zapomnieć jak na sesjach Pani Pekar zachowywała się To PiS wprowadził reformę Czy Kociuba czy Pekar musiały się z tym zmierzyć.Oczywiscie którzy trafili na reformie np stanowiska dyrektorów natychmiast przytulił się do Kalinki i Pekar Jak pliki na Kociube i Kielba to trzeba odtworzyć w kampanii Ja rozumiem że bycie w pisie nie jest wymagane kultura o bycie intelekt wystarczy sam szyld i przy na całe miasto jak PiS przyjdzie do władzy to będzie pełnia szczęścia.Przyszedl Kalinka i co.Wynagradza tych co pomagali w pluciu na Kielba bo to jakich używali słów i metod to nie był a krytyka tylko zemsta za to że prezydent wystawił PiS na korytarz I doczekała Pani Pekar stanowiska i gościło się marzenie aby jej dokopać I na tym forum piszecie że to prawidłowość i trzeba w takim stylu A ja się pytam nie można poczekać do wyborów i w cywilizowany sposób orzekać władze. Można np w Mielcu tam po.przezydenta nie msci się na ludziach którzy byli z poprzednim prezydentem Pewnie to zrobi po wyborach No ale co porównywać obu panów.U nad brak klasy i o tym już się mówi w samym pisie.

    • adela Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 12:24

      Matko jedyna, Jolu, naucz się składni!

  46. Też nie nauczyciel Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 12:12

    Zgoda Kalinka i Pekar zachowywali się strasznie obrazali i zagluszali wszystkich innych radnych Właściwie to oni uważali sie za jedynych którzy się na wszystkim znają a reszta radnych i prezydent to nie wiedza o co chodzi.zTeraz mają władze i radni wszyscy ich się boją a jeden były prezydent to tak chce się zasłużyć pisowi że stał się po prostu żałosny

    • adela Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 12:25

      Jolu, poproś o odcięcie od neta

  47. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 15:55

    Pani Jolanto Szanowna,
    ale do kogo właściwie ma Pani te pretensje? To, że Kalinka i jego ekipa robią teraz co chcą jest skutkiem Waszych zaniedbań. Gdyby Prezydent Grzegorz K. powołał choćby jednego zastępcę, to ten wiceprezydent sprawowałby teraz władzę, a Wam by się nic nie stało. Mówił o tym Panu Prezydentowi wielokrotnie Pan Radny dr n. hum., mgr inż. Witold Zych, zwracali na to uwagę prawnicy. Obowiązkiem Prezydenta Tarnobrzega było powołanie 2 zastępców, a tego nie uczynił. Nadal pamiętam, jak na zarzuty dziennikarzy odparł butnie, że ma kilkunastu zastępców (naczelników wydziałów) i nie będzie powoływał wiceprezydentów. Już wtedy dziwiono się, że osoba mająca wykształcenie prawnicze postępuje w ten sposób.
    Sami się wystawiliście Pisowi, najpierw zadarliście, a potem nie potrafiliście się odpowiednio zabezpieczyć i zostaliście łatwo rozegrani. Jak już się zaczyna wojnę z partią rządzącą to trzeba się do niej przygotować, a Wy się potknęliście na pierwszej przeszkodzie. Mówi Pani, że to sprawa polityczna? A jaka ma być – sami weszliście do polityki, bez żadnego przygotowania, a przypominam, że PiS poparł Grzegorza K. w drugiej turze.
    I nie, nie jestem zwolennikiem Kalinki, wg mnie ten człowiek kompletnie się nie nadaje do funkcji, którą pełni, a Pani Pekar to ta sama liga co Pani – czyli liga okręgowa. Zaryzykuję stwierdzenie, że PiS strzelił sobie w kolano wystawiając Pana Kalinkę do wyborów w tym roku, ale oczywiście życie wszystko zweryfikuje.
    Proszę więc się nie użalać nad sobą, bo jak Pani obejmowała stanowisko po Pani Czaplińskiej to jakoś polityka oknem nie wchodziła? Dla mnie Pani zachowanie to hipokryzja i brak jakiegokolwiek honoru, proszę też pamiętać, że słowa wypowiedziane na tej konferencji mogą być przyczyną do dyscyplinarnego zwolnienia Pani z pracy, jeśli prawnicy P. Kalinki się odpowiednio postarają – jak więc Pani widzi, zawsze może być gorzej.
    Osobiście uważam, że jedynym sensownym kandydatem na prezydenta jest nie Kalinka, nie Mastalerz, nie Bożek, i nie obecny prezydent, mimo że współczuję mu tej zasadzki na niego (ale tak jak mówię, sam zawalił nie powołując zastępców – i to jeszcze jako prawnik z wykształcenia). Jest nim Witold Zych – apolityczny, pracowity, wykształcony, pomysłowy i starający się zmieniać miasto na lepsze, mimo tego betonu w Radzie Miasta i Urzędzie.

    • tbg Odpowiedz

      1 czerwca 2018 at 19:12

      Zgadzam się w 100%. Spektakl żałosny był od początku, od momentu nieczystej gry wobec NM w TV tsm. Kto mieczem wojuje…dziwię się tylko skąd tyle arogancji, buty, pewności siebie. Ktoś mądry kiedyś napisał, że ten ktoremu się wydaje że wszystko wie, jest głupcem. Ale – Tarnobrzeżaninie- upadek lokalnego PiS u też będzie głośny. Tak jak ty wierze w p.W Zycha.

  48. Zuzia Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 18:12

    Oczywiście.Błąd Kielba że nie miał zastępcy Teraz Kalinka by był.daleko od pieniędzy i władzy.Zgadzam się że nie zostanie wybrany bo jest butny i mało kompetentny. Jedyny kandydat który powinien wygrać to niezależny Zych Witold Reszta to będzie rozdawać stołki a Pan Zych będzie zatrudniał po wiedzy i kompetencji.To że PiS rozdaje stołki to fakt powołania Pekar i drugi raz Majchrzak która się nie sprawdziła. Ale zobaczymy Miasto powinno mieć prezydenta z wiedzą bez kompleksów i asertywnego a tak będzie Pan Witold Zych

  49. orest Odpowiedz

    1 czerwca 2018 at 21:58

    Panie Witoldzie, please – niech się pan nie ośmiesza, jest pan tylko i wyłącznie zakochanym w sobie demagogiem, niepoprawnym mitomanem, który nie potrafi grać zespołowo.

    Nie nadaje się pan nawet na kierownika domu kultury w Zaklikowie…

    • Nic nowego Odpowiedz

      2 czerwca 2018 at 05:45

      Dla pisu Każdy kto ma chociaż trochę inne zdanie to wróg.Dlatego nie wygranie tych wyborów.Za pewnie się czujecie. A Pan Witold Zych pokazał wam że to wy nie potraficie uszanować zdania innych bo wasza partia jest wodzowska TYLE tylko że Kalinka to uzurpator a nie żaden wódz. Pokazał.juz swoje umiejętności prowadząc klub radnych PiS Wrzask pisk i obrażanie innych