Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W niedzielę V Dzikowski Festiwal Nalewek

Maj 31, 2018 9:52 AM

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, Urząd Miasta Tarnobrzega i Starostwo w Tarnobrzegu zapraszają na V Dzikowski Festiwal Nalewek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca b.r. w godzinach od 12.00 do 18.00 w parku przy zamku hr. Tarnowskich w Dzikowie -Tarnobrzegu.

Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce i Europie trunki.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej Wytwórni oraz „Najlepszy Nalewkowicz Tarnobrzega”. Zwycięzca wybierany jest przez kapitułę konkursową spośród mieszkańców Tarnobrzega lub powiatu tarnobrzeskiego, które zgłosiły akces do konkursów głównych w kategoriach „dereń” i „ogólna”.

Do udziału zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Wszelkie szczegółowe informację znajdą Państwo w Regulaminie Festiwalu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły.
Wejście na Konkurs Publiczności im. Burnatowicza jest płatny. Cena biletu wynosi 20 zł (do nabycia w kasie Muzeum). Uprawnia do degustacji wszystkich konkursowych nalewek oraz prawo do oddania głosu na wybraną nalewkę.

Bezpłatne wejście przysługuje wystawcom V Dzikowskiego Festiwalu Nalewek oraz wszystkim uczestnikom konkursów. Konkurs odbędzie się w Sali Czerwonej w zamku dzikowskim, w godzinach 15.00-17.00

W programie Festiwalu znajdują się także wykłady związane z tematyką festiwalu.

Festiwalowi tradycyjnie już towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi.

Zakończenie festiwalu odbędzie się o godzinie 18.00 ogłoszeniem listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem Objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl

info: MHmT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>