przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nie łapówka lecz pożyczka na kampanię? J.Kociuba: „Prezydent popełnił błąd, zaufał nie temu człowiekowi co trzeba”

Czerwiec 3, 2018 11:17 PM

- Prezydent rzeczywiście te pieniądze od niego przyjął, to jest prawda – mówi Jolanta Kociuba. Według domniemań jednej z najbliższych współpracownic prezydenta Grzegorza K, pieniądze które 21 lutego br wziął prezydent były nie łapówką, lecz pożyczką na kampanie.

„ NA DZIEŃ DZISIEJSZY MAM TROCHĘ SZERSZY OBRAZ SYTUACJI”

- Po wydarzeniach ostatnich dni zdecydowałam się powiedzieć trochę więcej na temat sprawy prezydenta Grzegorza Kiełba (…) Obserwując postępowanie sprawy, procedowanie nad zatrzymaneim prezydenta nasuwają mi się dodatkowe refleksje. Poza tym zostałam wezwana przez CBA i zeznawałam jako świadek. Po tym okresie spotykałam się też z wieloma ludzmi, rozmawialiśmy i na dzień dzisiejszy mam trochę szerszy obraz sytuacji i chciałabym ze swojej strony już teraz prywatnej, skomentować to co uważam na temat śledztwa, procedowania, tego co robi prokurautra, co robi sąd, tego co się wokół prezydenta Kiełba dzieje i tego co się dzieje w naszym mieście chyba również (…)

„SŁYSZAŁEŚ, ŻE BIERZE, JESTEM PEWIEN ŻE BIERZE, DAJ MU”

- Przychodził do mnie i do osób związanych z prezydentem radny Kołek, starając się wywołać obraz, że jest przyjacielem pana prezydenta. Kiedy prokurator powiedział o tym, że akcja CBA była przygotowywana przez trzy miesiące, chyba mieli na myśli akcję, którą prowadził sam pan Kołek. W listopadzie po sesji absolutoryjnej, to był pierwszy raz, kiedy pan Kołek do mnie przyszedł, z ofertą pomocy dla prezydenta. Wyraził ogromne oburzenie tym co się z prezydentem robi, że PiS go atakuje, że tak dłużej być nie może, i że on, PO i wszyscy którzy są przeciwko PiS pomogą prezydentowi i zaczną go od tej pory bronić (…) Później spotykał się z różnymi osobami z otoczenia prezydenta i samym prezydentem przekonując go, że jest jego przyjacielem i będzie chciał go wesprzeć w kampanii (…) Oferował mu pieniądze, wymieniał często kwotę 100 tysięcy zł (…) Wierzyłam, że intencje radnego były szczere (…)

- Zdumiało mnie to, (…) że po przesłuchaniach (przez CBA w sprawie aresztowanego prezydenta Grzegorza K – przyp.red) spotkaliśmy się z różnymi osobami, m.in. to byli radni, którzy opowiedzieli mi, co oni usłyszeli od radnego Kołka. Okazuje się, że w tym samym czasie radny Kołek rozmawiał z radnymi w zupełnie innej poetyce, a mianowicie namawiał konkretne osoby do dania łapówki prezydentowi. I to namawiał w sposób bardzo nachalny, potrafił zadawać pytania: „Słyszałeś, że bierze, jestem pewien że bierze, daj mu” (…) Jeżeli wiedział, że ktoś ma coś do załatwienia, to mówił „Słuchaj, załatwi ci to, tylko mu daj” „On bierze, słyszałem od wielu ludzi, że bierze” (…) Te osoby odganiały się od niego, mówiąc „Słuchaj, co Ty mi mówisz”, „Ja nie chcę tego słuchać”, „Nie dam”, „Prezydent by mnie wyrzucił za drzwi” (…)

„PREZYDENT POPEŁNIŁ BŁĄD, ZAUFAŁ NIE TEMU CZŁOWIEKOWI CO TRZEBA”

- Prezydent domyślam się, że chciał pożyczyć od Kołka pieniądze (…) My proponowaliśmy, że będziemy mu pożyczać pieniądze, bo to jeszcze nie był czas kampanii więc takiej pożyczki można udzielić prywatnie. Natomiast on nie chciał, myślę, że chciał to zrobić w jakiś formalny sposób, żeby od kogoś pożyczyć, zalegalizować to i mu oddać te pieniądze (…) Chciał po prostu tutaj sam to załatwić i tak domniemam, że to spotkanie tydzień wcześniej (w sztabie wyborczym – przyp.red) mogło w nim taką decyzję skorzystania z propozycji pożyczki od pana Kołka, który za nim chodził od listopada, wywołać (…)

- Prezydent popełnił błąd, zaufał nie temu człowiekowi co trzeba (…) Prezydent rzeczywiście te pieniądze od niego przyjął, to jest prawda (…) Jeżeli cała rozmowa która tam przebiegła, przebiegła prawidłowo zdaniem CBA, czyli była to łapówka, to zupełnie nie rozumiem czego szukają (…) Powinni postawić mu oskarżenie, i wydać wyrok (…) Czego szukają przez pięć miesięcy (…) Dlaczego próbują do tego dołożyć sferę obyczajową? Ja bym powiedziała, że sądy się tutaj zdradzają, że to jest jakiś pewnego rodzaju układ, bo tu chodzi o zniszczenie wizerunku prezydenta (…) Dla mnie na prezydenta w bezczelny sposób zastawiono pułapkę (…) Nie mamy dowodów na łapówkę, zróbmy obyczajówkę (…)

„TO JEST ZAPŁATA ZA DOKONANĄ PRZYSŁUGĘ”

- Tak jak mówiłam (podczas konferencji z dnia 22 lutego br.) prezydent nie miał za co wziąć łapówki. Powiedziałabym wręcz odwrotnie, łapówkę mieli by raczej za to wziąć Ci, którzy teraz radnemu Kołkowi idą cały czas na rękę (…) To jest zapłata za dokonaną przysługę (…)

„TAK NAPRAWDĘ STRACILIŚMY NAJLEPSZEGO KANDYDATA I CHYBA O TO PRZECIWNIKOM CHODZIŁO”

- Problem polega na tym, że może by to było tylko sprawą polityczną, gdyby nie chodziło o człowieka (…) Prezydent napisał list do przyjaciela (…) w którym podał, że schudł już 30 kg (…) Napisał mu szczerze, że czuje się źle i psychicznie i fizycznie (…) Najbardziej martwi mnie to, co go jeszcze spotka (…) Tak naprawdę straciliśmy najlepszego kandydata i chyba o to przeciwnikom chodziło (…)

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

64 Responses to Nie łapówka lecz pożyczka na kampanię? J.Kociuba: „Prezydent popełnił błąd, zaufał nie temu człowiekowi co trzeba”

  1. Kobi Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 06:25

    Niech ta Kociuba już się nie kompromituje i wypowiada . Co to jednak wziął kase Kiełb tylko miała być nie na dom a na wyjaz z Jolką na wakacje gdzie mieli ustalać kampanię prezydencka ? Gdyby Kociuba miała trochę honoru powinna schować się i milczeć a nie opowiadać publicznie brednie.

    • bertil Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 16:28

      Bo jak by mieli cokolwiek to już dawno by było po sprawie a tak to szukają jakichkolwiek dowodów by by tylko przetrzymać prezydenta do wyborów byle by nie startował. ” PiS jest u władzy, brak tolerancji niewiele trzeba siedzisz na sankcji”

  2. Janko Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 07:35

    Kobi, masz rację. Kompromitacja tej pani sięgają zenitu. To nie ona w TVL, oskarżyła wraz z panem Kosakowskim o lapowkach? Karma wraca,pani Kociuba. Ileż to pani mówiła o złym Mastalerzu i urzednikach. Jakim prawem,pani się wypowiada? Stoleczek odebrano? Wszyscy źli? Uderz w stół a nożyce się otworzą,biedna pani a przecież już pani pokazała w szkole co pani potrafi.

  3. yacullo Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:18

    Nie widzicie jednego. Jesli Kociuba zdecydowała sie tak powiedzieć tzn ze rzeczywiscie Kolek okazal sie dziadem najgorszym i kretaczem. Nie mowila by tego wprost gdyby nie byla pewna bo narazilaby sie na proces ze strony kolka.

  4. Alicja Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:32

    yacullo,tez uwazam ze cos w tym jest racji. Proponowal 100tysi a dal 20,dlaczego? Bo lepiej sracic 20 niz 100 jak juz sie idzie w takie akcje. Druga sprawa….jednak kase wzial,trzeba bylo tak od razu ale jasno jak teraz powiedziec na co a nke ze na domek z ogrodkiem.

  5. Jaś Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:35

    Bardzo ciekawy materiał.
    Społeczeństwo ma prawo wiedzieć co się dzieje.

  6. Alicja Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:39

    Jeszcze jedno,zona mowila ze jej maz owszem schodl ale trzyma sie jednak psychicznie mimo tego co go i gdzie spotkalo,taki obraz twardego faceta ktory wie o co mu chodzi podoba mi sie,wiec po co pani Kociuba go niszczy. Zalecam odpisanie w liscie,zeby jednak sie podniósl prezydent nasz wybrany zaczal jesc ile wlezie i robil pompki a potem sama postura bedzie przeganial malych i chudych,dla ktorych byc moze tez przyjda lata chude.

  7. persona Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:27

    no to mamy medialny dialog: reakcja kołka była natychmiastowa, też się wypowiedział w mediach, cos tam nabełkotał, schował się do szafy i udaje że go nie ma, trzy miesiące szykował zasadzkę i teraz opowiada, że to nie on…

    • Mac Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 09:35

      Nie komentujcie i nie rozstrzygajcie czy wziął czy nie, od tego są inne organy !
      A kociuba już też niech się nie wypowiada bo niedługo jej wersji braknie !

  8. a Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:48

    Aleś Jola wymyśliła! pękam ze śmiechu :)

  9. anna Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:53

    No i wiadomo, czemu JK wymyśla wersje na potęgę.
    Ale… Błąd taktyczny. Gdyby pani później ogłosiła start GK w kampanii, nikt by nie powiązał faktów. A tak to znowu mu pani podłożyła nogę. Sam fakt, ze będzie pani jej “twarzą”, teź wtopa.

    http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/a/aresztowany-prezydent-tarnobrzega-bedzie-jesienia-startowal-w-wyborach,13228798/?utm_source=facebook.com&utm_medium=echopod&utm_campaign=tarnobrzeg

    • psycholog Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 11:31

      anno, to jest twoje prywatne zdanie, Kociuba też wypowiedziała swoje prywatne zdania, i każdy kto oglądał ten materiał też ma swoje prywatne zdanie na ten temat, na ten moment nie w tym taktyki tylko emocje

  10. Sauron Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:58

    Zabronili z siłowni korzystać!

  11. Sauron Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:58

    Skandal!

  12. Maniek Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:03

    Niech się ona zastanow co mówi- najpierw nie wziął , teraz wziął. Ha, ha, śmiechu warte !

    • Janusz Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 11:01

      pewne jest jedynie, że wziął ją i to podobno nie raz

    • Zuzia Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 19:19

      Zamilcz Adaś i Wiesiu
      Po wyborach będziecie się tłumaczyć z przemysłu pogardy i nienawisci

  13. inwestor Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:19

    niedawno pełniący obowiązki wspomniał, ze sprawa budowy galerii przy Sikorskiego to nie taka prosta sprawa bo są właściciele sąsiadujących działek, którzy poczynili jakies tam inwestycje/działania/roboty i nie mozna ich zignorować… teraz wiadomo kto jest głównym zainteresowanym aby galeria nie powstała.. i skąd pomysł konserwatora aby koniecznie ograniczyć się tam do zabudowy niskiej… takiej jak planował inwestor.. same “przypadki”, Kociuba ma odwagę, że podaje takie informacje publicznie, albo jest wk.. ze zdjęli ją ze stanowiska

  14. widmo Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 12:53

    To jest przejaw ciężkiej choroby, którą wyleczyć będzie ciężko u tej pani.

  15. Ironia Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 13:23

    Kociuba raczej ironizuje i z lekka szydzi ze swojego odwołania.Nie przypomina to kwiku świnki oderwanej od koryta. A teraz widać że nie po to zrobiła “tamtą” koferencję, bo to chyba fragment tej konferencji. a tu cel…, chm no chyba jest zupełnie inny i ma inną wagę raczej…

  16. Wiki Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 13:34

    Teraz sama się ewidentnie przyznała że wziął kasę, więc nawet nie ma o czym dyskutować !

    • Tarnobrzezanin Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 19:25

      Czytaj i że zrozumieniem
      Chyba że nie dasz rady
      Dla Ciebie to najlepiej żeby nie wyszedł z więzienia bo.nigdy nie pogodziles się że wygrał prezydenturę.To co zrobiono KIELBOWI to jest najgorsze z możliwych świństwa politycznych. Ale polityka stała się taka jak.klasa polityczna czyli chińska i wredna.

  17. Gacek Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 14:26

    Ludzie pomyslcie choc troche. Tu nie chodzi o sama Kociube i jej zwalenie ze stolka. Chodzi o to ze kobieta pokazuje czarno na bialym jakie przewały robi sie w naszym miescie i to za zgodą obecnie rządzących. W bialych rekawiczkach rada przeglosowuje projekt za projektem wspierana przez innych radnych ktorych nazwiska padly w materiale. I co? Jakos nikt tego nie widzi? Tylko ze Kociuba to albo tamto. Popatrzcie szerzej a zobaczycie jak “dojna zmiana” doi miasto byle sie nachapac. Prezydent siedzi w areszcie nie moze sie bronic a ci robia co chca. A ciemny lud zamiast widziec co sie dzieje to tylko ze Kociuba. Puknijcie sie w glowe i popatrzie jak miasto tonie za rzadów PiS-u zreszta wiele miast i miasteczek jest w podobnej sytuacji. O dziwo zawsze w takich miastach sa skoki na kase tam gdzie PiS rzadzi byle sie nachapac jak najszybciej bo wybory niedaleko. Mam nadzieje ze co niektorzy dostrzega glebie problemu i nie pojda glosowac jak bezwolne i bezmózgie barany na PiS w listopadzie.

    • ojciec pio Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 14:43

      ludzie mają to w dupie bo tonęło tak samo za grześka,za jajecznicy czy za jana.
      a grześkowa ekipa to takie same jak poprzednicy,zakłamanie,opowieści z krypty a tak naprawdę skok na kasę.nic więcej.

  18. owen Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 14:31

    To jest “ratowanie” sytuacji. Oczywiście “ratowanie” w przekonaniu tej pani ale tak naprawdę raczej walka o utrzymanie się na powierzchni.

  19. jasnowidz Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 14:42

    Wierze że mówi prawdę. Opinia Pana Kołka jest tragiczna wystarczy popytać środowisko radnych.

    • Wiki Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 15:01

      Ile ty chłopie masz lat ,że taki naiwny jesteś….bo tak mniemam ze koło 10 !!!

  20. Sauron Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 15:23

    A naród czyta, słucha i nadal nie wyciąga wniosków!

  21. Sauron Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 15:32

    Niestety zamknelismy się, w kamiennym kręgu. A to Janek, jajecznica, a to Kiełb aż tak nas mało? Żeby wybrać alternatywę!? Strach czy brak własnej inicjatywy? Bo skoro tak to nie narzekać!

  22. Sauron Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 15:38

    Do Jolanty, trzeba rozróżnić obyczajowosc od obyczajnosci

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 17:44

      Wszystko co jest na korzyść Kilelba trzeba według Ciebie opluć i zmniejszyć WYDAJE SIĘ ŻE TAK POSZA I MYŚLĄ CI KTÓRZY CHCĄ SUKCESJI PO Kielbie.A gdzie wasze wartości prawdy i miłości do człowieka Te wartości to tylko w przemowach p
      O.Kalinki

      • Wiki Odpowiedz

        4 czerwca 2018 at 19:49

        Poczekaj, poczekaj, niedługo cała prawda wyjdzie na jaw i będzie wiadomo jaka była naprawdę wartość byłego rządzącego….

  23. gość Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 15:58

    Kim ty jesteś kobito? w tym mieście? Na jakiej podstawie, z upoważnienia kogo się wypowiadasz? Mamy nadzieję ze KK wyleje cię dyscyplinarką. Do TVL spadaj, jak cię tam przyjmą? Może i wypyszczona jesteś ale i tak skończysz w bibliotece.

  24. gość Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 16:01

    Kim ty jesteś żeby słuchać twoich domniemań? wracaj do biblioteki mierna nauczycielko… tam twoje miejsce

  25. gość Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 16:15

    A my rozumiemy twój strach o sferę obyczajową kobieto

  26. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 16:15

    Pani Jola zmienia wersję. Może czas zająć się pracą – za to jest pani wynagradzana. Obronę proszę pozostawić adwokatom p. Kiełba. Im więcej słów, tym większa kompromitacja.

    • Też Tarnobrzezanin Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 17:50

      A ja nie chce Twojej wersji bo czekasz aby wybory wygrał PiS a Ty za pisanie na tym forum zostaniesz kierowca Kalinkna co innego brak kwalifikacji.

      • tarnobrzeżanin Odpowiedz

        5 czerwca 2018 at 14:56

        Piszesz tak bo pewnie sam straciłeś intratną posadkę w związku z zaistniałą sytuacją a może strach zagląda już w oczy?

  27. gość Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 17:03

    Kim ty jesteś kobieto żeby konferencje organizować? Marsz do biblioteki

  28. gość Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 17:06

    Kim ty jesteś żeby konferencje organizować?

  29. Zuzu Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 19:49

    Ma Pani rację, musiał pożyczać, bo jak tu żyć, jak kredyt ok. 4000, a za pozostałe 4000 rodzinę utrzymać? No przecież tak się nie da i nie godzi. Toż to żona prawie nic nie zarabiała. Trzeba było pożyczyć, a że nie od ” Swojego”, no cóż o “Swoich” trzeba dbać, bo im też pewnie ciężko.

  30. Helllll Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 20:46

    Pani Kociuba podobno pracowała w szkole. Chyba specjalnej jako kotłowy, bo po polsku nijak sobie nie radzi.”Tak domniemam”,” “zapłata za DOKONANĄ USŁUGĘ” w jskjm tk jęzuku. Kobito zacznij czytać a nie latasz po mediach,montujesz jakieś kółka wzajemnej adoracji. Razem z Grzesiem nadajecie się do szopki a nie na polityków.

  31. ania Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 21:38

    teraz jaka ją zdegradowali to nie ma nic do stracenia, może mówić wszystko

  32. gosc Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 00:38

    ja jestem ciemny w prawie ale jak prokurator ma nagrania odciski na banknotach szum taki to sprawa się konczy miesiąc do sadu wyrok i siedzi

    • Pan to nie ja Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 06:25

      Bo jak by mieli cokolwiek to już dawno by było po sprawie a tak to szukają jakich kolwiek dowodów by by tylko przetrzymac prezydenta do wyborów byle by nie startował. ” PiS jest u władzy, brak tolerancji niewiele trzeba siedzisz na sankcji” śp. Chada

  33. cleo Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 13:55

    21-go lipca będzie wam wszystkim bardzo głupio nic nie wiecie a oskarżacie już nie tylko prezydenta ale ludzi z którymi współpracował do tego czasu zamknijcie mordy to sąd a nie wy decydujecie czy jest winny czy nie dodam iż weryfikowanie i stawianie zarzutów po swojemu prokuratorskiemu dochodzeniu i na łamach gazet forum i innych jest karalne nie mając na to dowodów trochę oleju we łbie

  34. Tancerz Wyborowy Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 14:17

    Jazem tez tak mysle ze nie wziol. ja być na targu i mowily tam ze nie winny. Ja ni wim nic jazem przyjezdny. Chocta lepiej na dni tbg bendo graly dysko polo

  35. z boku Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 17:54

    Brawo p. Jolu! Niewielu publicznie, odważnie i przekonywująco staje w obronie p. prezydenta. Nie znam bliżej człowieka, tyle co z opowieści medialnych i znajomych, bo polityką się nie interesuję. Ale przyglądam się z daleka od pierwszych wzmianek o jego aresztowaniu, tj. czytam i słucham to co na portalu Nad Wisłą. W komentarzach wyraźnie przeważa hejt PiSowski. Wypowiedzi p. Joli wskazują b.dobrą znajomość tematu i w ogóle spraw w Magistracie. Nawet gdyby wziął pożyczkę od p. K-ka, na kampanię wyborczą, to uczynił to w dobrej wierze, że jest to pożyczka, w dodatku wzięta od osoby, która w ostatnich miesiącach starała się wzbudzić zaufanie u p. prezydenta. Tymczasem, jeśli wierzyć p. Joli p. K-k wkradłszy się w łaski p. prezydenta i Rady Miasta: 1) dopiął w końcu sprawy z działką na Mokrzyszowie; 2) dopiął sprawy z działkami na Dominikańskiej; 3) dopiął sprawy z ABW pakując p. prezydenta do aresztu i być może przymykając oczy ABW na jego sprawy; 4) dopiął sprawy z PiSwm uzyskując przychylność partii (zdyskredytowanie kontrkandydata PIS) teraz i w ewentualnie następnej kadencji na jego sprawy biznesowe. Mamy więc motyw dla działania.

    Sądzę, że musiało coś póść nie tak w scenariuszu nagrywanej rozmowy, albo coś nie tak ze sprzętem, albo nic więcej oprócz nagrania nie mają – przesłuchania świadków nic więcej nie dały, w sensie dowodów na branie innych łapówek. Nie chcą go wypuścić, by się nie odbudował – psychicznie, fizycznie, a przede wszystkim wizerunkowo. Więc przedłużają AT, pod pretekstem dodatkowych czynności i mataczenia sprawy (co tu można zamataczyć po 3 m-cach, gdy dowody pozbierane). Sprawa dla mnie ewidentnie polityczna, trzeba cokolwiek znaleźć teraz na niego by wyjść z twarzą, a jemu niemożliwić szybki powrót na wolność. Nie wiem czy to wyjątkowa sprawa przed wyborami, czy też element jakiejś serii, bo od dłuższego już czasu nie śledzę polityki.

    P. K-k. Pana wypowiedź medialna w ogóle mnie nie przekonuje. Zasłania się Pan słusznie dobrem śledztwa kiedy tylko może. No ale to wcześniej czy później wyjdzie, kto podrzucił kasę, a wcześniej kto był w CBA by dopiąć interes. No chyba nie CBA ani nie krasnoludki. Jeśli to będzie Pan, szczerze nie zazdroszczę i współczuję zarazem. Jak Pan spojrzy radnym w oczy, mieszkańcom Tarnobrzega, rodzinie p. prezydenta i jemu samemu? A sobie, stojąc przed lustrem? Być może sumienie można zagłuszyć, ponoć politycy maja grubą skórę. Ale pamięć – tej nie da się wyeliminować, choć represja w jakimś sensie pomoże. Ale pamięć poszkodowanych i tak zostanie. Oby to była tylko pamięć.

  36. ontheside Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 19:30

    Brawo p. Jolu! Niewielu publicznie, odważnie i przekonywująco staje w obronie p. prezydenta. Nie znam bliżej człowieka, tyle co z opowieści medialnych i znajomych, bo polityką się nie interesuję. Ale przyglądam się z daleka od pierwszych wzmianek o jego aresztowaniu, tj. czytam i słucham to co na portalu Nad Wisłą. W komentarzach wyraźnie przeważa hejt PiSowski. Wypowiedzi p. Joli wskazują b.dobrą znajomość tematu i w ogóle spraw w Magistracie. Nawet gdyby wziął pożyczkę od p. K-ka, na kampanię wyborczą, to uczynił to w dobrej wierze, że jest to pożyczka, w dodatku wzięta od osoby, która w ostatnich miesiącach starała się wzbudzić zaufanie u p. prezydenta. Tymczasem, jeśli wierzyć p. Joli p. K-k wkradłszy się w łaski p. prezydenta i Rady Miasta: 1) dopiął w końcu sprawy z działką na Mokrzyszowie; 2) dopiął sprawy z działkami na Dominikańskiej; 3) dopiął sprawy z ABW pakując p. prezydenta do aresztu i być może przymykając oczy ABW na jego sprawy; 4) dopiął sprawy z PiSwm uzyskując przychylność partii (zdyskredytowanie kontrkandydata PIS) teraz i w ewentualnie następnej kadencji na jego sprawy biznesowe. Mamy więc motyw dla działania.

    Sądzę, że musiało coś póść nie tak w scenariuszu nagrywanej rozmowy, albo coś nie tak ze sprzętem, albo nic więcej oprócz nagrania nie mają – przesłuchania świadków nic więcej nie dały, w sensie dowodów na branie innych łapówek. Nie chcą go wypuścić, by się nie odbudował – psychicznie, fizycznie, a przede wszystkim wizerunkowo. Więc przedłużają AT, pod pretekstem dodatkowych czynności i mataczenia sprawy (co tu można zamataczyć po 3 m-cach, gdy dowody pozbierane). Sprawa dla mnie ewidentnie polityczna, trzeba cokolwiek znaleźć teraz na niego by wyjść z twarzą, a jemu niemożliwić szybki powrót na wolność. Nie wiem czy to wyjątkowa sprawa przed wyborami, czy też element jakiejś serii, bo od dłuższego już czasu nie śledzę polityki.

    P. K-k. Pana wypowiedź medialna w ogóle mnie nie przekonuje. Zasłania się Pan słusznie dobrem śledztwa kiedy tylko może. No ale to wcześniej czy później wyjdzie, kto podrzucił kasę, a wcześniej kto był w CBA by dopiąć interes. No chyba nie CBA ani nie krasnoludki. Jeśli to będzie Pan, szczerze nie zazdroszczę i współczuję zarazem. Jak Pan spojrzy radnym w oczy, mieszkańcom Tarnobrzega, rodzinie p. prezydenta i jemu samemu? A sobie, stojąc przed lustrem? Być może sumienie można zagłuszyć, ponoć politycy maja grubą skórę. Ale pamięć – tej nie da się wyeliminować, choć represja w jakimś sensie pomoże. Ale pamięć poszkodowanych i tak zostanie. Oby to była tylko pamięć.

  37. wilk Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 21:20

    Może dwa, trzy merytoryczne rozsądne wpisy. Reszta to bełkot miernot, które nic nie mają do powiedzenia. Wystąpcie publicznie, startujcie na radnych,pokażcie się z imienia i nazwiska. Tu anonimowo pokazujecie swój prymitywizm, chamstwo, brak zorientowania.

    • Gabana Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 22:05

      Odezwał się ten najmądrzejszy !!!

    • ontheside Odpowiedz

      6 czerwca 2018 at 08:04

      Ktoś odpowiedzialny za portal celowo eliminuje rozsądne wpisy (nie zamieszcza ich) i dba o to, by to co pojawia się, sprowadzało się do chamstwa lub groteski. Stąd przewaga hejtu i mowy nienawiści

  38. UM Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 22:39

    Jeżeli kochanka Grzegorza K. ujada i broni łapówkarza to ma powód lub ich kilka:

    - była nr 1 w urzędzie
    - dostawała największe nagrody po 10 tys
    - została naczelnikiem bez żadnych kompetencji a za kurs z zarządzania oświatą, niezbędny do sprawowana funkcji zapłacił jej kochaś z pieniędzy podatnika
    - pomiatała ludźmi a teraz ich unika bo się ich boi
    Nie dziwcie się teraz jej pierdoleniu, bo jest skończona i brzytwy się chwyta.

    • Gabana Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 23:17

      A tak nawiasem mówiąc, to za te nagrody po 10 tyś. to też powinni mu się dobrać do d..y !

  39. Antek Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 02:59

    Pani Kociuba mandat radnego ma w kieszeni.A moze wiecej?

  40. ontheside Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 08:28

    Moje dwa wpisy dokonane w dwóch różnych okresach czasu – jeden wczoraj, jeden kilka tygodni temu – nie zostały opublikowane, bo wykazałem motywy działania p. K-ka (tzn. jak dopiął swoje 4 sprawy) i stanąłem w obronie p. Joli – pomimo tego co wiem o niej, i co zostało tu już o niej napisane. Może to wydawać się śmieszne, nierealne ale na antenie portalu Nad Wisłą prezentuje się ona jako dobry kandydat na prezydenta – jest odważna, opanowana, przedstawia logiczną wiarygodną argumentację, bardzo dobrze posługuje się językiem polskim, zna sprawy magistratu i Tarnobrzega. Jest osobą silną charakterem i zrównoważoną, wykazuje cechy przywódcze. Jako jedyna publicznie otwarcie broni prezydenta i przedstawia przy tym przekonywujące argumentacje. Jest osobą spoza układów partyjnych. O niej teraz bardzo dużo się mówi, jest popularna. Warto to wszystko wykorzystać i stanąć do boju. Czasami jawnie okazywana niechęć do jakiegoś kandydata działa wprost przeciwnie na wyborców. Warto o tym wiedzieć.

    • NW24 Odpowiedz

      6 czerwca 2018 at 15:50

      W miarę naszych możliwości kasujemy komentarze zawierające wulgaryzmy. Jeżeli ktoś zbyt często pisze komentarz lub dodaje link to filtr antyspamowy z automatu czasem kieruje te wpisy do spamu, z którego ręcznie musimy je wyszukać i zatwierdzać. Przed chwilą kilka komentarzy zostało przywróconych ze spamu.

    • Gabana Odpowiedz

      6 czerwca 2018 at 16:03

      Chyba tylko tobie ta osoba pasuje, bo na pewno na taką funkcję się nie naddaje !

  41. orest Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 10:37

    Posługuje się bardzo dobrze językiem polskim? Błagam, jest nieporadna do bólu, że takie lapsusy jak “dzień dzisiejszy” wspomnę.

  42. ontheside Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 15:32

    Lapsusy każdemu się zdarzają, zwłaszcza przed kamerą. Ogólnie jednak w mediach wypada co najmniej dobrze. Mikrofon czy kamera nie paraliżuje jej wypowiedzi, chyba to widać wyraźnie. Mówi płynnie, rzeczowo, sprawy czasem zawiłe przedstawia klarownie i wyraźnie. Powiem więcej mowa ciała koresponduje z treścią wypowiedzi, a to już jest bardzo dużo dla odbiorcy. Nie bądźmy totalnie krytyczni, bo w każdym jest coś dobrego.

    • Jestuś Odpowiedz

      6 czerwca 2018 at 22:56

      Od filologa polskiego należy wymagać więcej!

  43. Gacek Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 15:55

    Najbardziej plynnie polszczyzna posluguje sie pekarowa pozal sie Boze wiceprezydentowa prawda orest? do jolki to sie nawet nie umywa bo raz ze tepa a dwa wiedzy zero

  44. wilk Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 17:48

    Dziwne jest tłumaczenie administratora NT24, że usuwane są wpisy zawierające wulgaryzmy. W tych wpisach broniących Kociuby nie ma ani jednego wulgaryzmu. Po drugie są merytoryczne i na poziomie. Po trzecie łączy je to, że bronią tej konkretnej osoby. Czyżby spam był ustawiony – co pozytywne o Kociubie to do kosza? Co się dzieje z obiektywizmem tego portalu? A miałem o nim takie dobre zdanie.

  45. owen Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 23:38

    Do @ orest: mylisz się. Kociuba nie mówi “dzień dzisiejszy” tylko “na dzień dzisie-ń-szy”. Wsłuchaj się dobrze. To dopiero jest wyczyn polonistki!