Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Radny Dariusz Kołek: Nie namawiałem radnych, żeby wręczali prezydentowi jakieś pieniądze w zamian za przysługi (…) Nie proponowałem prezydentowi pożyczki na kampanię (audio)

Czerwiec 3, 2018 11:20 PM

W rozmowie z dziennikarzami radny Dariusz Kołek zaprzecza, jakoby namawiał radnych do wręczenia aresztowanemu prezydentowi Tarnobrzega pieniędzy w zamian za pewne przysługi, nie potwierdza również informacji o tym, że w dniu aresztowania wręczył Grzegorzowi K ratę pożyczki na kampanię wyborczą. O tych rzekomych działaniach radnego mówiła dzień wcześniej Jolanta Kociuba, osoba z bliskiego grona aresztowanego prezydenta.

Czy prawdą jest to że chadzał pan do niektórych radnych i zachęcał ich, żeby wręczyli prezydentowi jakieś pieniądze, w zamian oczywiście za pewne przysługi?

Dariusz Kołek: Są to pomówienia i po prostu dziwi mnie fakt że ludzie którzy funkcjonują w życiu publicznym wypowiadają takie słowa i w ten sposób wyrażają swoje poglądy

Czyli nie namawiał pan do takich rzeczy żadnych radnych?

DK: Nie

Czy to pan był tym radnym przedsiębiorcą, który wręczył prezydentowi 20 tys. zł łapówki?

DK: W tej chwili toczy się postępowanie i nie chciałbym się odnosić do postępowania sądowego, które się toczy

Czy to prawda, że 14 lutego zgłosił się pan do Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

DK: Powiem tak, toczy się postępowanie, dlatego ja nie mogę wypowiadać się w żadnej kwestii z nim związanej

Czy to prawda, że podczas spotkań z osobami z bliskiego kręgu prezydenta zaproponował pan wsparcie jego kampanii wyborczej poprzez pożyczkę w wysokości około 100 tysięcy zł?

DK: Nie jest to żadną prawdą, nic mi takiego nie wiadomo

Czy to prawda, choć trudno o to pytać bo pan nie potwierdza, że przekazał pan pieniądze prezydentowi, że te pieniądze mogły być ratą pożyczki na wybory?

DK: Toczy się postępowanie w tej sprawie, i nie mogę się w niej wypowiadać

Czy może pan powiedzieć, jeśli to nie jest tajemnicą, w jakim celu spotkał się wtedy pan z prezydentem (chodzi o spotkanie z dnia 21 lutego, po którym do gabinetu Grzegorza K wkroczyło CBA – przyp.red) ?

DK: Rozmawialiśmy o wielu sprawach, i o planie miejscowym i o sytuacji w mieście, to była tego typu rozmowa

Publicznie padały też takie wypowiedzi, że pan często, tak od października chodził do prezydenta, że chwalił pan ten plan zagospodarowania, że dobrze się panu z panem prezydentem dogadywało. Jest to prawdą?

DK: Ja całą kadencję spotykałem się z panem prezydentem

Pana wypowiedzi w kontekście ewentualnego pana udziału w sprawie związanej z prezydentem są bardzo emocjonalne. Czy pan się czuje pokrzywdzony?

DK: Jestem osobą publiczną, funkcjonuję w samorządzie i nie mam wpływu na pewne rzeczy, które się wydarzają w życiu i nie będę miał wpływu. Natomiast wszystkie rzeczy przyjmuję z pokorą. Jeżeli dana sytuacja zaistnieje, to trudno, nie ode mnie wiele rzeczy zależy

W ostrych słowach określiła pana osobę małżonka prezydenta ( nazwała Dariusza Kołka „kanalią” – przyp.red) Jak pan to przyjmuje?

DK: Jestem osobą publiczną, każdy może oceniać drugiego człowieka (…) Uważam jednak, że te słowa przekroczyły zasady i normy współżycia społecznego

ROZMOWA Z RADNYM DARIUSZEM KOŁKIEM – zapis audio

32 Responses to Radny Dariusz Kołek: Nie namawiałem radnych, żeby wręczali prezydentowi jakieś pieniądze w zamian za przysługi (…) Nie proponowałem prezydentowi pożyczki na kampanię (audio)

  1. ziemek Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:00

    po co on sie wypowiada , chyba tylko zeby dalej motac i mataczyc zeby odsunac od siebie wine i kare …

  2. kiepura Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:02

    panicz przemówił i jeszcze poucza o normach współżycia.tupeciarz.

    ludzie już doskonale zorientowali się kim pan jesteś.

  3. Gacek Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:45

    Chlopie nie osmieszaj sie. Idz na lekcje dykcji bo stekasz i sie jąkasz az ciezko sluchac. Poza tym zero merytoryki w Twoich wypowiedziach

  4. ojciec pio Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 08:49

    on ma jeszcze złudzenia,że ktoś mu uwierzy.
    niesamowity megaloman z niego.
    no ale to prosty chłopek,który liznął w życiu troszkę monety i chciał zostać elytą.

  5. persona Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:13

    słabe to było panie, żona Kiełba jest akurat w tym temacie kompetentna bo razem z dziećmi jest najbardziej pokrzywdzona i w emocjach nie będzie uprawiać dyplomacji jak ty…

  6. davey Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 09:16

    Ja jakoś Kołkowi nie wierzę…

  7. Stary niedźwiedź Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:04

    Darek co tam u żony ? Ponoć pogoniła Cię w podskokach bo znalazła w sejmiku nowego dostawcę gotówki hehe

    • Janusz Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 11:06

      też jestem zaintersowany

  8. owen Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:14

    panie kołku, postępowanie to się toczy prokuratorskie, a nie sądowe. A tak poza tym to z tego pańskiego bełkotu wynika, że pan jesteś po prosty święty.
    No i skoro w kółko powtarza pan o swoim statusie osoby publicznej to publiczność ma prawo pana oceniać. Apogeum tej oceny nastąpi jesienią przy urnach wyborczych, o ile ośmieli się pan jeszcze kandydować.

  9. psycholog Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:44

    szkoda, że nie ma video z tej rozmowy, mowa ciała tego człowieka mówi więcej niż on sam

  10. owen Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 10:56

    Moim zdaniem sama facjata też dużo mówi:)

  11. Zdziwiony Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 17:30

    Jak.mozna tak kręcić i dalej udawać świętego.Zadnego zażenowania i poczucia winy co zrobiło się drugiemu człowiekowi który nic jemu nie zrobił złego.A wiekszosc radnych boi się odciąć od Kolka bo za Kolkieem cały PiS.Drodzy Tarnobrzezanie popatrzmy na te zasadzkę uczciwie Niech każdy będzie w opinią dla Kielba w zgodzie z własnym sumieniem z poczuciem ZWYKŁEJ PRzyzwoitosci.

  12. Zuzu Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 19:45

    Gadacie o przyzwoitości. Ludzie, jak wziął, a w konferencji p. Kociuby padło, że to zrobił, to jakie pretensje do p. Kołka, że dał? To od Swoich nie chciał pożyczki, a od innego wziął. Nie róbcie nagonki na nikogo. Pożyczki to się w banku bierze lub od zaufanych znajomych spisując umowę, a nie w Urzędzie w roku wyborczym. Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie. Jeden biedny bo rękę wyciągnął, a drugiego zlinczować bo dał. Umiesz liczyć licz na siebie, a nie po cudze łapę wyciągać. Ojjj faktycznie biedni Ci co na siebie liczą.

    • Gabana Odpowiedz

      4 czerwca 2018 at 20:24

      Dokładnie, sama kociuba przyznała ze wziął, więc o czym tu więcej gadać !??
      A kiełb żeby być w zgodzie z własnym sumieniem- jak to napisał ,,zdziwiony” nie powinien brać pełniąc taką funkcję !

    • jara750 Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 00:07

      Pretensje takie że dawał jak kapuś

    • psycholog Odpowiedz

      6 czerwca 2018 at 08:37

      jak Kiełb mógł wziąć skoro Kołek twierdzi, że nie dawał? Nawet nie proponował? tak ta sprawa kuleje

  13. alina Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 21:31

    niech lepiej powie co CBA ma na niego, że tak się wystawił?

  14. ania Odpowiedz

    4 czerwca 2018 at 21:36

    coś mu mecenas na poradzie prawnej powiedział o zasadach współżycia społecznego ale nie bardzo zapamiętał haha

  15. jara750 Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 00:05

    przedsiębiorca myśli że CBA odpuści mu sweterki tureckie kiedy nas skubał. Wspólnik jeden . Oddaj kasę za różowe i niebieskie swetry chciwcu

  16. gosc Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 00:48

    trojca swieta zalatwila chłopaka wstyd każdy wie o co chodzi a oni się bawia

  17. Pan to nie ja Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 06:04

    Z oczu bije fałszem. Weź się człowieku nie osmieszaj.

  18. cleo Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 13:20

    No w Tarnobrzegu jest pan skończony niektórzy radni mówią po cichu że nie chcą z nim mieć coś wspólnego nawet grilla!

  19. Adam Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 15:39

    Panie Kołek trzeba być (nomen omen) rzeczywiście kołkiem, żeby mieć czelność publicznie wypowiadać się na temat podłości, którą wyrządził Pan Prezydentowi G.Kiełbowi. Podziwiam żonę Prezydenta, że użyła tak łagodnego określenia na Pana temat. Nawet Judasz miał sumienie, bo po tym co zrobił nie mógł unieść ciężaru swojej podłości …..Pan nie ma sumienia.

  20. Poliklinikier Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 16:43

    To się porobiło. Teraz Wszyscy będą temu Wać Panowi kołki na głowie ciosać :)
    Pozdrawiam Wszystkich „Polytyków” tarnobrzeskich :)

    • Tarnobrzezanin Odpowiedz

      5 czerwca 2018 at 22:10

      No widzisz tylko Ty solidaryzujesz się z tzw sygnalizatorem Widać że Ciebie to rajcuje jak radny wsadza do więzienia prezydenta.ciekawe jakie ugrupowanie reprezentujesz ?

  21. ania Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 22:17

    Hasło wyborcze Kołka to będzie : ” Jestem sygnalistą,wsadzam niewygodnych do aresztu”

  22. jara750 Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 22:53

    jestem kołkiem publicznym i sygnalizuję ,że toczy się postępowanie publiczne , które się toczy i dlatego norma współżycia z żoną jest publiczna, która się toczy.

  23. Wojciech Cejrowski Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 23:42

    Panie radny Kołku, proszę aby pan nie kłamał w żywe oczy i nie robił z ludzi debili! Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z pana szemranych i niedwuznacznych propozycji, które składał pan sz. p. Prezydentowi, który musiał udać się na przymusowe wczasy, aby w ten sposób beknąć za pana grzechy. Pan nie zapomina, że oliwa zawsze sprawiedliwa i na wierzch wypływa. Miejmy nadzieję, że już niedługo pan też będzie K…

  24. Miras Odpowiedz

    8 czerwca 2018 at 06:20

    Biznesmenie na swetrach tureckich żal Cię słuchać.

  25. tom Odpowiedz

    22 sierpnia 2018 at 11:04

    Kołek oddaj mandat radnego dość twoich kłamstw.

  26. gość Odpowiedz

    28 sierpnia 2018 at 10:26

    Ale kłamca.

  27. Slawomir Odpowiedz