OKS Mokrzyszów walczy o utrzymanie w okręgówce (fotoreportaż oraz video HD)

O ligowy byt na szczeblu klasy okręgowej walczy OKS Mokrzyszów. W minionej kolejce podopieczni trenera Michała Złotka zainkasowali cenny komplet punktów, wygrywając z Pogonią Leżajsk 2:0.

Bramki dla zespołu z Mokrzyszowa strzelili w 10 minucie z rzutu karnego Kamil Guściora oraz w 22 minucie Adrian Stadnik.

Po 32 kolejkach OKS Mokrzyszów z dorobkiem 32 punktów zajmuje 14 miejsce w tabeli, wyprzedzając cztery drużyny: Spartę Jeżowo – 30 pkt i Górnovię Górno 27 pkt (obie drużyny mają do rozegrania dodatkowo jeszcze jedną, zaległą kolejkę) oraz KP Zarzecze i Unię Skowierzyn.

Do A klasy spadają dwie ostatnie drużyny, chyba że z IV ligi podkarpackiej spadnie Unia Nowa Sarzyna, wtedy z klasą okręgową pożegnają się trzy zespoły, zaś trzy kolejne grają o utrzymanie w barażach. Do bezpiecznego 12 miejsca zajmowanego przez Rotundę Krzeszów, OKS traci trzy punkty.
W ostatnich meczach w sezonie OKS zmierzy się kolejno na wyjeździe z Sanem Kłyżów, u siebie ze Stalą Nowa Dęba oraz w Gorzycach z liderem rozgrywek, miejscową Stalą.

foto&video: Piotr Morawski