Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W piątek 8 czerwca – Wielkie Urodziny Tarnobrzega

Czerwiec 5, 2018 2:11 PM

425 litrów Przysmaku Tarnowskiego, 425 mydlanych baniek zrobionych przez dzieci, polonez na 425 par i 425 najpiękniejszych fotografii Tarnobrzega. Już 8 czerwca na Zamku Dzikowskim odbędą się Wielkie Urodziny Miasta Tarnobrzega, który w 2018 roku kończy 425 lat.

- 425 lat to kawał pięknej historii, , której częścią jesteśmy my wszyscy. Jest okazja do wspomnień, świętowania, ale i do pochwalenia się tym, co Tarnobrzeg ma najcenniejszego, a są to przede wszystkim sami jego mieszkańcy. Ludzie, którzy tu mieszkają i przez swoją pracę lub pasję tworzą nasze piękne miasto – mówi Monika Zając, prezes Stowarzyszenia Dolina Smaku. – To właśnie z udziałem tarnobrzeżan i dla tarnobrzeżan przygotowaliśmy urodziny, które mamy nadzieję, że na długo zapadną w pamięć jego uczestników.

Wydarzenia na terenie Parku Dzikowskiego rozpoczną się o godz. 16.

- O godz. 16 zaczynamy gotować na gigantycznej patelni Przysmak Tarnowskiego, czyli gulasz myśliwski – mówi Małgorzata Rokoszewska – Ćwiękała ze Stowarzyszenia Dolina Smaku. Wtedy też rozpoczną się animacje dla dzieci przygotowane w oparciu o zabawy z dawnych lat. Finałem animacji będzie zrobienie przez najmłodszych tarnobrzeżan 425 baniek mydlanych. Maszynki do baniek należy przynieść ze sobą. O godzinie 18.30 ruszamy z polonezem na 425 par do melodii z filmu „Pan Tadeusz”. Nie bez powodu wybraliśmy akurat ten utwór. Rodzina Tarnowskich była w końcu przez wiele lat w posiadaniu rękopisu dzieła Adama Mickiewicza. Do poloneza zapraszamy wszystkich, w strojach służbowych, strojach firmowych i w strojach z epoki. Zachęcamy do tego, aby się przebrać, bo dzięki temu, pokażemy koloryt i fantazję naszego miasta. Miejsce specjalne w polonezie zarezerwowaliśmy dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Po polonezie, na ustawionej w plenerze scenie zaprezentują się młodzi tarnobrzescy artyści. A gdy zrobi się ciemno, organizatorzy zaplanowali prezentację multimedialną 425 najpiękniejszych fotografii Tarnobrzega.

- Tuż po niej, na Zamku Dzikowskim powinien pojawić się ktoś specjalny. Zaproszenie na Wielkie Urodziny Miasta przyjęła bowiem Tajemnicza Zjawa – zapowiada Monika Zając. – Więcej szczegółów na razie nie zdradzamy, dość powiedzieć, że jej historię i namiary na nią pomógł nam odnaleźć Radosław Pawłoszek, kustosz Zamku Dzikowskiego.

Finałem imprezy będzie koncert zespołu Heaven.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Tarnobrzega.

2 Responses to W piątek 8 czerwca – Wielkie Urodziny Tarnobrzega

  1. serbinow Odpowiedz

    5 czerwca 2018 at 20:35

    Śmiać się z tego „programu” czy płakać nad nim ?

  2. zniesmaczony Odpowiedz

    6 czerwca 2018 at 20:24

    Powinni 425 razy przepisać : Nigdy więcej nie wydrukujemy takiego paskudnego plakatu !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>