Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: O koncepcji Turnickiego Parku Narodowego podczas VII edycji Akademii Przyrodniczej (video HD)

Czerwiec 7, 2018 9:05 AM

Piotr Klub z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze był gościem minionej, siódmej już edycji Akademii Przyrodniczej. Wykłady AP odbywają się cyklicznie, w Centrum Natura 2000.

Projektowany Turnicki Park Narodowy to obszar w południowo – wschodniej Polsce, który obejmuje najdalej na zachód wysunięte pasmo lesistych Karpat Wschodnich. Geograficznie jest to obszar Pogórza Przemyskiego i Gór Turczańsko – Sanockich. Kraina jeszcze dzika, o nieprzecenionych walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Na terenie projektowanego parku w reliktowej puszczy z tysiącami pomnikowych jodeł, buków i klonów żyją niedźwiedzie, wilki rysie oraz żbiki.

Postulaty o utworzenie parku i ochronę tego unikatowego lasu podnoszone są już od lat 80-tych. Warto pamiętać, że w Polsce mamy obecnie 23 parki narodowe, jednak ich powierzchnia w skali kraju zajmuje zaledwie 1% terytorium. Ostatni park narodowy został powołany ponad 17 lat temu i był to Park Narodowy Ujście Warty utworzony w 2001 r.

Szczegóły w materiale video (2 część wykładu). Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>