Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

16.06 (sobota) Koncert Charytatywny „GRAMY DLA Małgosi”, na placu Bartosza Głowackiego

Czerwiec 13, 2018 11:20 AM

„Gramy Dla Małgosi” to koncert charytatywny połączony ze zbiórką, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. na Pl. B. Głowackiego w Tarnobrzegu. Podczas koncertu odbędzie się licytacja wielu cennych podarowanych na ten cel przedmiotów i voucherów.

Małgosia Wójcikowska miała trochę ponad 40 lat i problem z tym, by się schylić, wejść po schodach, podnieść coś, czy ubrać swojego kilkuletniego synka. Cierpienie fizyczne wywoływały najzwyklejsze, codzienne czynności. Jakby tego było mało, przeżywała także żałobę po najbliższej jej osobie. Wylew zabrał jej Krzysztofa, ojca jej jedynego synka Maksa.

- To był zupełnie normalny dzień, który na zawsze odmienił życie moje i syna. Krzysztof zmarł nagle, wyszedł z domu i nigdy już do niego nie wrócił – wspomina Małgosia. – Nie wiem jak udało mi się przetrwać ten okres. Było bardzo ciężko. Zwłaszcza ze względu na dziecko. Świat, który budowaliśmy z Krzysiem dla siebie i dla Maksa po prostu w jednej chwili runął. Rozpadł się na kawałki. Czułam się tak, jakbym znalazła się w jakiejś otchłani, pustce. Okropne uczucie. Od tamtej pory minęło już trochę czasu, ale my wciąż układamy nasz świat na nowo.

- Ból był coraz silniejszy, a wykonywanie codziennych czynności coraz trudniejsze. Jestem osobą z wysokim progiem wytrzymałości na ból, więc jakoś to wytrzymałam, ale były dni, że nie chciało mi się żyć… Niby przyzwyczaiłam się do codziennego bólu, ale kto kiedykolwiek zmagał się z przewlekłym bólem wie, że nie da się z nim po prostu iść przez życie krok w krok każdego dnia. Najgorsze są zresztą noce.

Małgosi ból towarzyszy siedem dni w tygodniu. 24 godziny na dobę. 365 dni w roku.

Choroby zwyrodnieniowej niby nie widać po chorym na zewnątrz, ale ból przenika każdy jego ruch.

Motorem napędowym życia tarnobrzeżanki stał się syn, motoryzacyjna i charytatywna pasja. Rok temu, napisaliśmy o Małgosi, że choć nie może podnieść swojego dziecka, dla innych przenosi góry. Małgosia w ciągu roku przewartościowała swoje życie, schudła 27 kg, obcięła włosy i współzałożyła Klub Miejscowej Motoryzacji. Organizuje samochodowe spoty i zbiórki charytatywne. Mimo prywatnych problemów, potrafi zarazić optymizmem innych, pociągnąć ich do działania i wydobywać z nich to co najlepsze. Inicjuje zbiórki dla potrzebujących dzieci z domu dziecka, wspiera uczniów tarnobrzeskich szkół i przedszkoli. Niektóre akcje są przez nią nagłaśniane, inne odbywają się po cichu, tak by wiedzieli o nich tylko darczyńcy i obdarowali. Ma charyzmę, której nie da się nauczyć, ani kupić. Niesie dobro i uczy tego dobra innych.

Wsparcie Małgosi Wójcikowskiej można okazać na pośrednictwem wpłat na konto Caritas 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem „darowizna dla Małgorzaty Wójcikowskiej”.

Szczegóły na plakacie

info: organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>