Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nagrzewnice wodne – wszystko, co warto wiedzieć?

Czerwiec 29, 2018 4:16 PM

Co to jest nagrzewnica wodna?

Nagrzewnica wodna to technologia, która wykorzystuje do ogrzewania powietrza gorącą wodę z systemu centralnego ogrzewania z każdym źródłem ciepła. Może nim być:

- kocioł gazowy,

- kocioł olejowy,

- kocioł na paliwo stałe,

- kocioł elektryczny,

- węzeł ciepłowniczy.

Jak są zbudowane nagrzewnice wodne?

Trzy podstawowe elementy, z jakich składają się nagrzewnice wodne, to:

- wymiennik ciepła,

- wentylator nawiewny,

- obudowa.

Jakie są zalety nawiewnic wodnych?

Przede wszystkim nawiewnice wodne mają niewielkie wymiary. Ma to bardzo duże znaczenie, jeśli w danym pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca na montaż takich urządzeń. Musisz też wiedzieć, że przy stosunkowo niedużych wymiarach, nawiewnice te mają bardzo dużą moc grzewczą. Z tego też powodu możesz je z powodzeniem stosować w obiektach o dużej powierzchni.

Poza tym urządzenia te potrzebują niewielkiej ilości wody do tego, by mogły optymalnie funkcjonować. Jest to więc wybór niezwykle ekonomiczny, ponieważ można zmniejszyć ilość wody w instalacji.

Warto również podkreślić, że wentylatory zużywają niewiele energii elektrycznej, co również ma znaczenie, zwłaszcza, jeśli dmuchawy te pracują non stop. Niskie zużycie energii pozwala poczynić znaczne oszczędności, a także przekłada się na większą dbałość o środowisko naturalne.

Bezsprzecznie ważną zaletą nagrzewnic wodnych jest ich daleki zasięg nadmuchu. Dzięki niemu urządzenia te nie muszą być instalowane na środku pomieszczenia, byś w całym mógł odczuć napływające ciepłe powietrze. Ten parametr więc daje ci dużą swobodę w doborze miejsca instalacji dmuchawy tego typu, co przemawia na jej korzyść.

Niewątpliwie warto zauważyć, że te nagrzewnice mogą uzyskać dużą wydajność grzewczą. Co w połączeniu z niewysoką ceną za tego typu urządzenie sprawia, że warto się w nie zaopatrzyć. Jest to bowiem nie zakup, ale inwestycja w doskonałą dmuchawę. Moc tego urządzenia możesz regulować, by ocieplić wnętrze do pożądanej temperatury w danym pomieszczeniu.

Z pewnością do zalet warto jeszcze zaliczyć stosunkowo nieduży ciężar nagrzewnicy wodnej. Ta właściwość sprawia, że łatwo przyjdzie ci ją przetransportować w inne miejsce, czy przenieść gdzieś indziej na terenie danego obiektu.

Jak dobrać moc nagrzewnicy wodnej?

Jest wiele czynników, które wpływają na to, jak dobierzesz moc dmuchawy wodnej. Musisz przede wszystkim ustalić, jakie jest zapotrzebowanie na ciepło w konkretnym pomieszczeniu. Uwzględnić musisz tutaj takie czynniki, jak kubatura obiektu, jego ocieplenie, temperaturę zewnętrzną i pożądaną temperaturę wewnątrz budynku. Warto jeszcze mieć na względzie intensywność, z jaką będziesz wentylować powietrze, korzystając z powietrza zewnętrznego w okresie jesienno-zimowym.

Nagrzewnice wodne – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić najlepsze nagrzewnice wodne, wybierz http://reventongroup.eu/. Jest to światowy producent, który zapewnia najwyższą jakość produktów cechujących się także niezawodnością i funkcjonalnością. Przekonasz się o doskonałych parametrach technicznych tychże nawiewnic, dostępnych w stosunkowo dobrej cenie.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>