Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prokuratura Krajowa wystosowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega, Grzegorzowi K. Drugie śledztwo w związku z nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem magistratu

Lipiec 9, 2018 4:20 PM

Dzisiaj Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K., który w areszcie tymczasowym w Warszawie – Białołęce przebywa od 23 lutego br.

- W dniu 9 lipca 2018 r. Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, nadzorujący śledztwo prowadzone przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie, skierował akt oskarżenia przeciwko Prezydentowi Miasta Tarnobrzega Grzegorzowi K. Grzegorz K. został oskarżony o popełnienie przestępstwa zakwalifikowanego z art. 228 §1 k.k., polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 20 000 złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz procedowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów i Centrum w Tarnobrzegu – informuje portal NadWisłą24.pl Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

- Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Za zarzucany czyn oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje.

W Prokuraturze Krajowej toczy się również postępowanie związane z funkcjonowaniem tarnobrzeskiego magistratu. – Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wyłączył z akt sprawy, zakończonej skierowanie aktu oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., materiał dowodowy do odrębnego prowadzenia. Materiał ten dotyczy nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem urzędu miasta Tarnobrzeg – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. -  Etap postępowania nie pozwala na udzielenie szerszej informacji o sprawie – dodaje.

21 Responses to Prokuratura Krajowa wystosowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega, Grzegorzowi K. Drugie śledztwo w związku z nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem magistratu

 1. mieszkaniec Odpowiedz

  9 lipca 2018 at 17:21

  Wytoczenie sprawy przed Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu to wreszcie jawność sprawy.Wiele osób będzie świadkami. Wreszcie usłyszymy kto jest kto w życiu publicznym naszego miasta . Niektórzy do dzisiaj udają ,ze nie maja z tym nic wspólnego. CZEKAMY.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   9 lipca 2018 at 18:49

   Sąd może wyłączyć jawność sprawy, więc różnie to może wyglądać, ale jeśli rozprawa będzie jawna, to fajnie by było by znalazł się z niej jakiś materiał wideo, może będzie możliwość porozmawiania z prezydentem choć przez chwilę.

   • mieszkaniec Odpowiedz

    9 lipca 2018 at 20:12

    Jak wyprowadzali Prezydenta z gabinetu to nie bylo tajne tylko w telewizji leciało na okrągło z danymi nieprawdziwymi ,ze sie przyznal.
    To dotyczy osoby publicznej to wszystko powinno byc jawne a nie polityczne. Tylko ,z e u nas wszystko jest mozliwe. Nawet powinien być jawny akt oskarżenia abyśmy wreszcie oficjalnie poznali sygnalistę. Ten sygnalista nie ma co się wstydzić przecież działał dla dobra wspolnego ?????

 2. Zanussi Odpowiedz

  9 lipca 2018 at 21:05

  DAJCIE MI CZŁOWIEKA A PARAGRAF ZNAJDZIEMY – tak działają „niezależne” sądy pod prawymi i jakże sprawiedliwymi rządami jaśnie panującej nam Partii. Na cóż jak za PRL-u. Jarcio tak był wychowany i czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość …cuchnie. Bo to niestety cuchnie. Dno i zgnilizna. Łapóweczka się im spieprzyła, jest problemik mały, że się prezio wywinie im z łapek, to trzeba drugie śledztwo wszcząć, pod jakże obiecującym zarzutem – nieprawidłowości w pracy urzędu, ajajaj toż to można rok i dwa szukać i prezydenta trzymać, żeby nie mataczył , a jakże.
  Przyjdzie kiedyś na was sprawiedliwość- tak, w to mocno wierzymy, wszyscy prawi i sprawiedliwi – a niemający NIC wspólnego z PIS-em. Wierzymy, że sprawiedliwość swoje żniwo w końcu w naszym mieście zbierze i uwolni nas za jednym zamachem od panów N.M. K.K. D.K. W.W.

  • Ariston Odpowiedz

   10 lipca 2018 at 12:11

   Czyli wg Ciebie, akt oskarżenia przeciwko łapówkarzowi, który dał się na braniu łapówki złapać w UM, to jest szukanie paragrafów na niewinnego, a sprawiedliwością będzie dopiero jak ktoś dobierze się do ludzi których wymieniłeś z inicjałów (a przeciw którym nie toczą się żadne postępowania). bardzo ciekawe pojmowanie sprawiedliwości. Tylko granatów nie bierz do sądu, żeby „sprawiedliwość było po Waszej stronie”…
   Ludzie, skąd ta Wasza wiara w Grzegorza K? Co musicie zobaczyć lub usłyszeć, żeby ta wiara została zachwiana? Przecież do niego z daleka czuć krętactwem! Też sobie wybraliście obiekt kultu…

   • antek Odpowiedz

    10 lipca 2018 at 15:28

    a Ty jesteś z ramienia pisu i wszystko wiesz najlepiej. Zaczynacie pisać w momencie kiedy dostaniecie wytyczne.

 3. Osiedlanin Odpowiedz

  9 lipca 2018 at 21:05

  Muszę przyznać, że trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Na początku prokuratura twierdziła, że z aktem oskarżenia wyrobią się „w drugiej połowie roku”. Potem (jakieś dwa tygodnie minęły) przekonywano nas, że „sprawa jest rozwojowa” i prokuratura twierdziła, że „trudno prognozować kiedy zakończy się śledztwo”. Po dwóch miesiącach okazuje się, że jednak „dali radę”. Zastanawiam się nad tym, w jaki sposób generowane są te wypowiedzi? Prokuratura rzuca kostką? Mają coś w rodzaju Koła Fortuny i ktoś tym kręci przed spotkaniem z dziennikarzami?

  • To_nie_takie_trudne Odpowiedz

   10 lipca 2018 at 12:33

   Na początku była sprawa o łapówkę (powiedzieli, że się wyrobią w 2 połowie roku). Potem znaleźli jakieś dodatkowe brudy i pomyśleli że dorzucą do pierwszego śledztwa (powiedzieli, że sprawa rozwojowa). A potem brudów znalazło się pewnie tyle, że trzeba było zrobić z tego oddzielne duże śledztwo, żeby nie blokować sprawy łapówki, która jest pewnie dość dobrze udokumentowana (no i masz akt oskarżenia w 2 połowie roku jak obiecano). Teraz rozwojowa już jest ta 2 sprawa. A może w dodatkowym śledztwie jest więcej potencjalnych podejrzanych? Kto wie – czas pokaże. Przecież tydzień po aresztowaniu prokuratura nie mogła wiedzieć co znajdą w toku śledztwa przez kilka miesięcy. A widocznie znaleźli dużo…

   • Osiedlanin Odpowiedz

    10 lipca 2018 at 21:44

    Z niecierpliwością czekam, na rozwój wypadków. Cisza, która zapadła w prokuraturze i CBA (które najpierw się tak chętnie dzieliły z mediami wszystkimi pikantnymi szczególikami) sugeruje, że sprawa, faktycznie może być rozwojowa, ale, ekhm, nie w te mańkę co trza. Bo, na ten przykład, w sprawie Piniora sam Zerminator nawijał o tym, że jego zdaniem materiał dowodowy wskazuje jednoznacznie na winę podejrzanego. A u nas? Dobro śledztwa łamane przez dobro śledztwa + Sygnalista, który wychodzi przed kamery i mówi o tym, że nic nie powie, bo postępowanie się toczy.

    Co się zaś tyczy samego Aktu Oskarżenia, który w opinii wielu ZE STUPROCENTOWĄ PEWNOŚCIĄ ŚWIADCZY O TYM, ŻE PREZIO WINNY, to proponuję poguglać za sprawą Jacka Karnowskiego, który najpierw miał 8 zarzutów, potem pojawił się Akt Oskarżenia o 6 czynów, potem sąd odesłał AO, do prokuratury celem uzupełnienia i po jakimś czasie AO wrócił, ale już z 4 czynami. A na końcu postępowania zostały umorzone (acz sprawa ciągnęła się do 2016).

    Ciekaw jestem ciągu dalszego tej sprawy.

 4. Zdumiony Odpowiedz

  9 lipca 2018 at 21:54

  takie mieli niezbite dowodyna lapowke a tu sprawa druga z nadgorliwosci .Plan sie sypie i to szybciej niz sie spodziewali.I jak tu przyjdzie zyc w naszym miescie jak wladze zdobywa sie na krzywdzie.Ale jak widze wszyscy maja sie dobrze usmiechnnieci pachnacy w bialych koszulach na sesji i pod reke z Kolkiem.Xadnej refleksji tylko zemsta Wina Kielba polega na tym ze ufal .Poczekamy na rozwoj wypadkow Moze Kielb przed wyborami przemowi.

 5. halinka Odpowiedz

  10 lipca 2018 at 07:57

  nikt przyzwoity na takie szemrane indywidua jak NM czy DK nie powinien oddac głosu , ludzie miejcie troche przyzwoitosci , przeciez nie wszystko da sie zalac wódą i zagryzc kiełbaska z grila i udawac ze mnie to nie dotyczy , wstyd dla całego miasta ze takie rzeczy sie u nas dzieją …co by zrobił ksiądz Michał ??/ Na pewno by nie wygłaszał bałwochalczych pochwał dla kalinki na sumie … wstyd

 6. prafianka serbinowa Odpowiedz

  10 lipca 2018 at 09:55

  Ja jako parafianka Serbinowa jestem oburzona zachowaniem proboszcza. Widać ,ze przyszedl z cieplutkich pokoi i jest oderwany od rzeczywistości. Kalinka zaraz po objęciu rządów pierwsze co zrobil to wydał korzystna decyzje dla proboszcza . Sprawa jawna bo publiczna i sam Kalinka tym sie chwalił na sesji. A witanie p.o. Kalinki na zwykłej mszy bez uroczystości jest nie tylko niestosowne ale też bulwerujące. Jakże inaczej zachował się ksiądz wygłaszajacy homilie z okazji dni Tarnobrzega. Tak sobie myślę ,że obecni władcy mają ludzi z Tarnobrzegu za ułomnych. Krzywda wyrządzona miastu jest ogromna .Dlatego musimy poznać autorów tej reklamy Miasta . Myślę,że się doczekamy.

 7. Bartłomiej Odpowiedz

  10 lipca 2018 at 12:55

  Nie wiem jak i nie wiem ile ale to było typowe fabrykowanie podstawianie człowieka aby go zniszczyć ten co to uczynił powinien siedzieć w pierdlu! tak się nie postępuje z ludzmi honoru teraz wiem że nie będę głosowal na pis i jego pochodne spółki

  • Bartosz Odpowiedz

   10 lipca 2018 at 13:07

   Nie wiem jak i nie wiem za ile… ukończyłeś jakąkolwiek szkołę z tak formułowanymi wypowiedziami.
   Poza tym:
   1. Jeśli wiesz o fabrykowaniu dowodów, to powinieneś złożyć zawiadomienie do prokuratury, aby mogła się tym zająć i skazać winnych. Zatajając to, sam narażasz się na odpowiedzialność karną. (Jak mnie wnerwia takie mielenie ozorem na darmo…).
   2. G.K. człowiekiem honoru? bbuuuuaaahahahahhhahhhaahaahahahha :D Bo się uduszę ze śmiechu…

   A głosuj sobie na kogo chcesz.

   • Bartłomiej Odpowiedz

    10 lipca 2018 at 17:24

    Jak chcesz wiedzieć jestem socjologiem od ponad dwudziestu lat i pewnie sie już udusiłes z woli własnej bądź z kontrataku ktory cię nie zaskoczy bo ludzie z twoim podejściem do życia wymownie wymawiają pewne słowa o których nic nie wiedza to wasza domena oczernić prostymi słowami i bycie zadowolonym ciekaw jestem czy na spotkaniu w żywe oczy z ludzmi polityki i problemów nie tylko miasta ale Polski byłbyś taki dowcipny!co do zarzutów ty będziesz widzę wyrocznią więc się nie odzywam!

 8. PRZY Odpowiedz

  10 lipca 2018 at 14:04

  No w końcu niech ktoś się weźmie za tą hołotę z urzędu, tam się poprzyglądać to niejeden ma za uszami.

 9. dres Odpowiedz

  10 lipca 2018 at 14:12

  Nie wierzę że ktoś normalnie myślący wierzy w niewinność prezydenta i doszukuje się teorii spiskowych. Wszystkie te komentarze w obronie prezydenta to muszą pisać posadzeni na stołkach przez GK ( i to jeszcze w godzinach pracy bo po pracy szkoda marnować czasu)

  • lato Odpowiedz

   10 lipca 2018 at 15:34

   A mnie sie wydaj e,ze wszystkie wpisy przeciwko prezydentowi Kiełbowi pisze Pan Maciej z urzędu miasta i to w godzinach pracy. Inna sprawa ,że treść tych wpisów to nie jest głębia intelektu .

   • Obserwator Odpowiedz

    10 lipca 2018 at 16:18

    tak tego godtka powinna sprawdzic komisja rewizyjna rady miasta sksd prxyszedl jakie dostal zadanie i za ile i kto jest jego protektorem

 10. dres Odpowiedz

  11 lipca 2018 at 09:53

  Uderz w stół…..

  • garniturl Odpowiedz

   15 lipca 2018 at 14:03

   dres czy nie wiesz o co chodzi czy udajesz? Byle do jesieni
   wtedy pogadamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>