Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wiceprezydent Anna Pekar przejęła zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Lipiec 18, 2018 7:02 PM

Wiceprezydent Anna Pekar przejęła zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Na stanowisko zastępcy włodarza miasta Annę Pekar powołał 30 kwietnia br. Kamil Kalinka, pełniący wówczas obowiązki prezydenta miasta.

Treść komunikatu z tarnobrzeskiego magistratu:

„W związku z uchyleniem przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu II Wydział Karny zastosowanego wobec Prezydenta Miasta Tarnobrzega środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania oraz jednoczesnym zastosowaniem środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych z dniem 18 lipca 2018 roku, na podstawie art. 28 g ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1999 r. o Samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r., poz. 994 z późn. zm.), zastępca Prezydenta Anna Pekar przejęła zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega”.

Zgodnie z informacją, którą uzyskaliśmy w Urzędzie Wojewódzkim: zastępca Prezydenta w ramach kompetencji organu wykonawczego gminy może powołać zastępcę prezydenta i upoważnić do wykonywania wskazanych czynności.

43 Responses to Wiceprezydent Anna Pekar przejęła zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega

 1. panie Boze Odpowiedz

  18 lipca 2018 at 20:15

  Panie Boze czy ten Tarnobrzeg zasluzyl sobie na Takiego wlodarza.Mirszkancy mieli mozliwosc zobaczyc potencjal tej Pani jako radnej.Zero wiedzy zarozumialosc niechec do ludzi Pyskata i bez gustu kobieta. Matko Boska Dzikowska miej nas w swej opiece.

  • Maria Odpowiedz

   18 lipca 2018 at 21:23

   O! Ciało pedagogiczne się odezwało. Najgorsze, to że nie ma gustu – tzn. nie ma takiego „gustu”, jak twój – prawda?

   • Stasiu Odpowiedz

    18 lipca 2018 at 21:46

    Na to się patrzeć nie da…

 2. Zmora Odpowiedz

  18 lipca 2018 at 20:35

  Pyskata jędza bez polotu, intelektualne dno. Ani nie da się jej słuchać, ani na nia patrzeć.

 3. przestroga Odpowiedz

  18 lipca 2018 at 20:36

  Tylko niech Pelar nie powoluje na zadtepce Kalinki.Tego ludzie nie kupia.Kslinka powiedzial ze ws ystko zabezpieczyl upowaznienia dal.A ja przypomne ze poprzednio tez byly tylko z nieznanych powodow nie zostaly wykorzystane.Moze dowiemy sie od Kielba na konfetencji.

  • Memento Mori Odpowiedz

   18 lipca 2018 at 21:53

   Człowieku, pisz po polsku!

 4. Stasiu Odpowiedz

  18 lipca 2018 at 21:45

  Ja pierd…ludzie, takiego…nie powiem co.

 5. u-rzendnik Odpowiedz

  18 lipca 2018 at 21:54

  W urzyndzie cyrk na kółkach. Teraz wychodzi kto jest za kim przykro patrzeć jak taka Łżeszutka biega i cieszy się że GK wróci, dopiero mówiła co innego. Zgroza panie normalnie !!!!

  • Skandal Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 08:00

   Pani Rzeszut skarbnik jeszcze przed arrsztowaniemzdradzila Kielba.Czt was nie dziwilo ze jeszcze nie pracowal a wychwalal pod niebiosy.Teraz wsxystko wyjdzie.A co do urzednikow to widac kto sie zachowywal byle jak i nie etycznie.Za wsxystko w zyciu sie placi pani Malgosiu Joasiu Krysiu Danusiu oraz Maciusiu Piotrusiu i cale bioro rady Co ostatni byli szczegolnie aktywni w zwalczaniu kolegow.Tak wiec spoko Prpar juz krzywdy nikomu nie zrobi przez 3 miesiace.A jeszcze jedno teraz ci wymienieni kochaja Kileba To dopiero himalaje hipokryzji.

 6. Basia Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 00:00

  Zawsze jest tak że obstaje się za tymi w których czuje się interes, takie właśnie mamy miasto z burdelem na kółkach w urzędzie, dlatego w urzędzie zamieszanie
  I ktoś powie że taki cudowny był pan GK skoro taki bałagan nam zafundował. Ja tej pani nie krytykuje, zero inteligencji piszecie,. No chyba jednak nie skoro jest tam gdzie jest, najlepiej opluć, obrazić a za chwilę jak się okaże że pani nam pomogła latać po urzędzie i całować w d…. ową właśnie panią

  • Stasiu Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 00:23

   Z tego co wiadomo tam zawsze był burdel i sprzedajni ludzie.

   • Stasiu do kwadratu Odpowiedz

    19 lipca 2018 at 22:21

    Bo to pijak – panie. Pijak i złodziej, bo każden pijak to złodziej – panie.-

 7. owen Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 00:46

  Lawina krytyki i zero merytorycznych uzasadnień. Tak najłatwiej. Czy tutaj naprawdę są sami frustraci, którzy w ten sposób odreagowują swoje życiowe niepowodzenia i ogólną niechęć do ludzi? Bo z tego co tu można wyczytać to: Pekar beznadziejna, Kalinka okropny, Kiełb żałosny, Bożek tragiczny, Pluta jeszcze gorszy, a radny Zych to już ” w ogóle”. Naprawdę wszyscy są źli ?

  • katolik Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 08:02

   nie wszyscy tylko ci ktorzy okazali sie msciwoscia pazernoscia i pycha i niszcza ludzi

 8. Tbg Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 08:46

  Ludzie szukają tanich sensacji i się nimi dokarmiają. Przeczytajcie wszystkie wpisy i zastanówcie się jakich mieszkańców ma Tarnobrzeg i czy nadal jesteście dumni z siebie, że tu mieszkacie… Niewątpliwie dajecie powód do wstydu normalnym mieszkańcom tego miasta. Ciągłą krytyką do wszystkich robicie się tacy „Januszowi” „Cebulakowi” i „Polscy”.
  Żal mi Was ludziska …

 9. Stach Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 09:06

  Merytoryczne:elokwencja-zero, inteligencja-0,5; błyskotliwość-zero, ubiór-zero, pomysł na oświatę- zero a przypomnę że żaden nauczyciel na Kiełba nie został zwolniony, budżet obywatelski-ksero, pomysł na miasto-zero, wystąpienia na RM-dno. Nauczycielka 1-3 prezydentem miasta…

  • Staszku... Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 09:37

   …najwyraźniej nie rozumiesz znaczenia słowa merytorycznie…

   • Do Pani Pekar Odpowiedz

    19 lipca 2018 at 10:35

    prosze zalawic sprawe smiecii nic wiecej od Pani przez 3 miesiace nie oczekujemy.Zero zwolnien i zmian w radach nadzorczych.Nie pozwolic aby sekretarz rzadzila.Nie sluchac donosow.Nie prowadzic kampani za pieniadze miasta.Nie zmuszac urzednikow do skladania aktow poddanstwa.Nie fawac powyzek swoim zasluzonym w tepieniu Kielba POCZEKAC DO WYBOROW.

    • ania Odpowiedz

     19 lipca 2018 at 10:38

     Do tych poraf dadam jeszcze taka.Na sesjach troche skromnosci bez fanfar i prosze mowic ludzkim glosem a nie glosem rodem z Mokrzyszowa.

    • nie takie proste Odpowiedz

     19 lipca 2018 at 18:39

     Śmieci to nie taka prosta sprawa. W ogóle cały bałagan zafundował nam „szanowny” zawieszony prezydent wraz ze swoją świtą (przy niewielkim udziale zbiegu okoliczności). Przetarg na wywóz na początku roku wygrało FCC. W międzyczasie FCC straciło pozwolenie na wywóz śmieci do Machowa (czy gdzie tam jest to składowisko). Prawo nakazywało im jednak i tak podpisać umowę z miastem, bo inaczej płaciliby kary umowne. I jakby podpisali, to za cene, jaką zaoferowali musieliby wozic śmieci gdzie indziej (np. do S.W. – drożej dla nich). A że kiełb poszedł na wczasy i nie zostawił zastępcy ani pełnomocnictw, nie miał kto umowy podpisać ze strony miasta i firma po upływie jakiegoś czasu była zwolniona z obowiązku podpisania umowy. Więc wycofała się, żeby nie dokładać do interesu. Firma ze S.W. dostała awaryjnie zamówienie z wolnej ręki, żebyśmy wszyscy nie utonęli w śmieciach (w między czasie sytuację ratowały spółdzielnie). Potem był przetarg, ale chyba nikt się nie zmieścił w zakładanej cenie, więc jest pat. I proszę powiedzieć teraz gdzie tu jest wina Kalinki w tej sytuacji. I co kiełb zrobiłby lepiej na jego miejscu. Proszę o merytoryczne wypowiedzi, a nie wylewanie pomyj na tego czy tamtego.

     A co do sekretarza – taka jego (jej) rola, żeby rządzić w UM. Po to to stanowisko jest. Co ma robić? Patrzeć na ścianę i pić kawę?
     Zmiany w RN były dlatego, że radom kończyły się kadencje – trzeba było powołać nowe. Czy komuś z nowych członków rad brakuje kompetencji (kto z nich jest gorszy od swojego poprzednika – konkretne przypadki proszę zamiany lepszego na gorszego).

     • Ponosi Cię

      19 lipca 2018 at 22:26

      Myślisz, że ktoś zrozumie twoje tłumaczenie? Przecież większość tutaj, ma intelekt, którego kresem jest umiejętność przybicia pieczątki i przeliczenia raz w miesiącu wypłaty z urzędu. Wszystko ponadto to kosmos ;)

 10. asia Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 10:39

  Dosyc Kalinogrodu i Pekarowszczyzny.

  • Oczywistosc Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 10:50

   Miedzkancy czekaja na madrego nieprzekupnego ptzezydenta ktory umie zarzadzac i w stosunku do urzednikow stosuje jedno kryterium kompetencje i lojalnosc Wierze ze takiego wybierzemy.Kslinka odpada bo nie mial pokory wobec sytuacji ktora mu wpadla w rece.To ze zial nienawiscia do Kielba to taki juz charakter Ale to ze zrobil skok na kase to juz przechyl Przyklad Majchrzak za duza kade sekretarz i przewodniczaca rady nadzorczej wodociagow za duza kase.W innych radach madxorczych smi pisowscy mecenasi bo.aktywisci nie maja uprawnien.Tak zaczal Kalinka Koryto dla swoich.

   • tak bylo Odpowiedz

    19 lipca 2018 at 11:12

    Wszystkie rady nadzorcze wymienione Szczytem bylo dac synekure Majchrzak ktora dostala stanowisko i kase.I jeszcze bylo malo.Po co Kalinka wymienial urzednikow i rady nadzorcze.Bo byl pewny ze juz ma wladze na 5 lat.A ci ktorzy obejmowali stolki byli pewni wygranej .Przyslowie mowi „nie mow hop dopoki nie przreskoczysz”.W pisie jest inne myslenie Nasza wladza naszr wszystko.Tylko prezes nie wie co pis tarnobrzeski wyprawia.Trzeba to opisac. prezesowi.

    • Nie tak było Odpowiedz

     19 lipca 2018 at 12:09

     A wiesz może ile zarabia JM, a ile zarabiał wcześniejszy sekretarz? To dopiero był skok na kasę. Miał najwyższą możliwą stawkę. Może odpalał dolę szefowi, który całkiem przypadkiem poprosił go na chrzestnego swego dziecka. To jest transparentność i uczciwość?
     Obecne kierownictwo UM ma znacznie niższe pensje niż za kiełba. Popytaj też ile zarabiały i jakie nagrody dostawały ulubione naczelniczki kiełba (JK i AB). Może Ci się oczy otworzą na to, kto naprawdę robił skok na kasę. JK swego czasu za nagrodę (te pieniądze się jej po prostu należały) kupiła sobie „piękne” okulary za 4 czy 5 tys. złotych. Stać Cię na takie? Mnie nie. I za co taka nagroda (wtedy najwyższa w UM)? Czym się pani naczelnik wykazała?

     • Ciekawy

      19 lipca 2018 at 12:43

      A skarbnik tez ma obnizone czy nafal zarabia krocie

     • to ile

      19 lipca 2018 at 12:46

      to ile zarabia sekretarz i przewodniczaca rady nadzorczej Miej odwage .To sa jawne informacje Chyba ze wystapie o te informacje na pismie.
      Zapytam w kampanii wyborczej aby poinformowac wyborcow o misiewiczach.

     • to spytaj

      19 lipca 2018 at 13:28

      Nie wiem dokładnie ile, ale jak chcesz, to możesz te informacje zdobyć – na pewno znacznie mniej niż Rękas. Tylko nie zapomnij zapytać także o poprzedników, żeby było sprawiedliwie. Pani skarbnik nie zmieniała stanowiska, więc być może ma starą pensję – nie wiem ile zarabiała/zarabia.
      A w ogóle, do RN nie można wysłać byle kogo, bo są wymagania ustawowe dotyczące wykształcenia/doświadczenia. Miasto ma udziały w spółkach, więc musi mieć swoich przedstawicieli w ich RN. A jedna osoba może zasiadać tylko w 1, więc osób trzeba tyle ile jest RN. Proste. Jak się kończy kadencja rady, to trzeba powołać nową. Chyba logiczne, że wysyła się do rad ludzi, którzy będą dobrze reprezentować interesy miasta i bez zgrzytów współpracować z kierownictwem UM. Przecież wiadomo, ze Kalinka nie mógł tam wysłać Rękasa, czy np. Kociuby (o ile mają uprawnienia) – to byłby strzał w kolano. Pracuje się z ludźmi, którym się ufa. Obecna sytuacja w UM, gdzie zwolennicy kiełba uprzykrzają życie kierownictwa UM na każdym kroku, pokazuje, że to dobra zasada.

 11. Rada Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 11:23

  Prosze aby pani wiceprezydent uwazala na emocje na sesjach.Podczas gwaltownych przemowien moge sie wydarzyc incydent w postaci odklejenia drobnego elementu.

  • Normalna Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 11:29

   to sie moze zdarzyc przy sprawozdaniu z uslug toalet.Moze zakres zostanie poszrzony o wczesniejszy postulat pani Pekar z podcie—-’xxz.

 12. psycholog Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 13:10

  prosze wymienic zdjecia Pani Pekar na takie ktore jest przyjemne i normalne.

 13. do "to spytaj " Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 14:10

  Ciekawy jestem czy tak samo brdziesz tlumaczyl jak po wyborach beda zmiany i twoja sekretarz straci robote.Czy nadal bedziesz tlumaczyl to koniecznoscia zmiany dla osob zaufanych ale niekompeyentnch.Poczekamy 3 miesiace to niewiele.

  • to spytaj Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 14:34

   Zauważ, że w UM większość ludzi została tam, gdzie byli. Polecieli Rękas, Kociuba i Bojenowa (czy Boyenowa – nie wiem) – wszyscy za niekompetencję. Rękas odpowiada za cały cyrk po aresztowaniu i niedopatrzył wielu innych codziennych spraw, które nie są tak znane powszechnie, bo związane sa z szarą rzeczywistością urzędu (niedostosowanie do zmian prawa w terminie itp.). Kociuba – chyba nie trzeba tłumaczyć – specjalistka od zlecania na zewnątrz za grubą kasę roboty, którą powinien robić jej wydział. Poza tym miała propozycję przeniesienia na inne stanowisko przy niewielkiej stracie finansowej, to poleciała chlapać jęzorem w mediach, czego Kalinka nie mógł już odpuścić. Bojenowa to relikt dawnych czasów – ewidentne braki wiedzy (chyba bazowała na tej ze studiów, jakby prawo się nie zmieniało), przykrywała podniesionym głosem.
   To jest czystka? W radach kończyły się kadencje, to były zmiany – po co od nowa pchać tam ludzi, którym się nie ufa?

   • Boyen Boguslawa Odpowiedz

    19 lipca 2018 at 15:50

    Informuję ze wykonuję zawod zaufania publicznego który podlega ochronie prawnej i nikt publicznie nie jest uprawniony do oceny moich kompetencji i uprawnień z iminia i nszwiska .To ze nie zgadzasz się z moimi opiniami to Twój prywatny pogląd .Do zobaczenia Radca Prawny Boguslawa Boyen

    • prawnik Odpowiedz

     19 lipca 2018 at 16:48

     to będzie heca jak negatywną opinie o pracy radcy prawnego wydał drugi radca np z urzędu miasta bo informacje raczej pochodzą z urzędu.Jako prawnik przypominam o etyce a znam się bo wiele lat wykonuję zawód mecenasa.

    • Czarna Mafia Odpowiedz

     19 lipca 2018 at 22:29

     Boguś z ferajny i kto go ruszy.
     Ubierze się w groteskową czarną sukienkę z kolorowym kołnierzem i motłoch w zachwycie zamilknie…

 14. Ironia Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 14:24

  Oj, oj, a którzysz to pracownicy śmią uprzykrzać trudne i tak życie jaśnie nam panującym namiestnikom PiS-owskim ??? Groza i oburzenie. Ale wieści z UM są zgoła inne; że ścielą niektórzy różane dywany pod nóżki jaśnie panującym ;) ))

  Tchórze i tyle:Z

  • nie ironia, tylko życie Odpowiedz

   19 lipca 2018 at 14:43

   Są tacy i tacy. Niektórzy będą uśmiechać się (szczerze lub fałszywie) do wszystkich, żeby tylko mieć spokój. A inni (wierni żołnierze kiełba, którzy wciąż mają nadzieję na jego powrót do UM), utrudniają pracę jak tylko mogą (przetrzymują dokumenty, wymyślają sztuczne problemy, nie wykonują poleceń itp.). Pewnie, że najłatwiej byłoby wypieprzyć tych drugich z UM i wziąć nowych, ale wtedy dopiero podniósłby się krzyk, że czystka…

   • Ania Odpowiedz

    19 lipca 2018 at 22:31

    …czystka? Ja tam lubię czystość.

 15. owen Odpowiedz

  19 lipca 2018 at 23:09

  Jadę sobie rowerem ulicami Tarnobrzega i w pewnym momencie przez chwilę zagapienia, zajeżdżam drogę jakiemuś innemu rowerzyście. Otwieram usta żeby przeprosić ale facet jest szybszy, krzyczy ” ty debilu, tu k….poje….cu popier….ny!!!” i szybko odjechał. W innym, znacznie większym mieście też mi się zdarzyło kiedyś popełnić błąd podczas jazdy rowerem. Otwieram usta ale gość (nie na rowerze) też jest szybszy i mówi „spokojnie, nic się nie stało”, uśmiecha się i dodaje ” najważniejsze, że udało nam się uniknąć bardziej bezpośredniego kontaktu”. Oczywiście przepraszam go i oddalamy się z uśmiechem. Ot, taka refleksja : większe miasto – większa kultura? Rzecz jasna nie dotyczy tylko kolizji w ruchu drogowym…

  • Zuzu Odpowiedz

   20 lipca 2018 at 07:02

   W tym mieście kultura,wyrażanie własnych odmiennych poglądów nie jest pożądane ewen. Tu ludzi interesuje napierdala…..nią, a kto nie znami to przeciwko nam, tu już nie ma konstruktywnego dialogu, a jak zachowujesz się z klasą, szanujesz innych, ich poglądy, prowadzisz spokojnie dyskusję to jesteś mięczak i można Ci dowalić. W takiej rzeczywistości teraz żyjemy.
   Ewen życzę Ci wytrwałości w normalności.

  • future Odpowiedz

   20 lipca 2018 at 09:30

   Idac twoim tokiem rozumowania na miejscu tego pierwszego zrobiłbys to samo bo jestes mieszkancem tego samego miasta a wg ciebie wszyscy w nim zachowuja sie tak samo. Jesli zas zachowałbys sie tak jak tez drugiego przypadku to wtedy nasze misto nagle by awansowało do rangi wiekszego miasta bo tylko w nich wg ciebie ludzie sie tak zachowuja. mowiac w skrocie chciałes czyms błysnac i błysnałes głupotą.

 16. owen Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 22:27

  Dałem tylko jeden przykład ale naprawdę jest ich wiele. Ci na czterech kółkach biją rekordy w pokazywaniu środkowego palca, waleniu się w czoło albo trąbieniu na przyciśniętym przez kilkanaście sekund klaksonie – bo inny kierowca popełnił jakiś błąd. A któż ich nie popełnia? Przecież idealnych ludzi nie ma. No chyba, że są a ja ich nie znam:) Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>