Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Grzegorz Kiełb na wolności ale bez wypłaty

Lipiec 20, 2018 12:54 PM

Po wyjściu na wolność prezydent Grzegorz Kiełb nie będzie pobierał wypłaty z magistratu. Związane jest to z zastosowaniem przez Sąd Rejonowy wobec G. Kiełba środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w wykonywaniu funkcji prezydenta na czas trwania postępowania.

Do tej pory prezydent przebywając w areszcie pobierał 1/2 swojego wynagrodzenia.

- Prezydent Grzegorz Kiełb w momencie kiedy opuścił areszt i ten środek tymczasowego aresztowania został zmieniony na zakaz pełnienia funkcji służbowych utracił źródło finansowania – tłumaczyła dziś wiceprezydent Anna Pekar, powołując się na wyrok Sądu Najwyższego z dnia z dnia 24 stycznia 2014 r

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 24 stycznia 2014 r. III PK 51/13 orzekł, iż brak jest podstaw prawnych do nabycia przez pracownika samorządowego wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy z powodu zawieszenia w czynnościach służbowych, w związku z zastosowaniem wobec niego środka zapobiegawczego.

17 Responses to Prezydent Grzegorz Kiełb na wolności ale bez wypłaty

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 13:01

  Przecież od tego środka zapobiegawczego może się odwołać, a 7 dni od wydania postanowienia jeszcze nie minęło. Dlatego zakaz pełnienia funkcji publicznych (czy jak ten środek brzmi) nie jest jeszcze prawomocny i zarówno Prokuratura (co do uchylenia tymczasowego aresztowania), jak i obrońcy (co do środka zapobiegawczego) mogą wnieść zażalenie, które teoretycznie może zostać uwzględnione przez Sąd Okręgowy. Zaś w przypadku uchylenia środka zapobiegawczego, prezydent nie tylko pobierałby wynagrodzenie (i to w pełnej wysokości), ale i wrócił do Urzędu Miasta. Niech więc Pani Pekar wstrzyma się ze swoimi osądami, bo nie potrafi nawet zacytować prawidłowo artykułów będących podstawą prawną pełnienia przez nią funkcji.

 2. Lucjan Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 13:03

  Szkoda chłopa, na szczęście raczej brakuje rąk do pracy, więc pewnie szybko znajdzie jakieś zajęcie.

  • Jaan Odpowiedz

   20 lipca 2018 at 13:20

   W TSM

   • nieprawda Odpowiedz

    20 lipca 2018 at 13:34

    Panie prezydencie pan nie jest zawieszony w czynnoscich tylko srodek zapobiegawczy.Prawnicy urzedu musza to zweryfikowac.Do czadu wygasniecia mandatu nalezy sie Panu 1/2 wynadrodzenia.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     20 lipca 2018 at 14:13

     Autor: Krzysztof Eichstaedt
     Tytuł: Komentarz aktualizowany do art.276 Kodeksu postępowania karnego
     Stan prawny: 2018.01.01
     „(…” 8. W orzecznictwie podnosi się, że pracownik zawieszony w czynnościach służbowych na podstawie art. 276 k.p.k. nie ma prawa do wynagrodzenia przewidzianego w art. 81 § 1 k.p. (wyrok SN z 2.07.2012 r., I PK 46/12, LEX nr 1216838). (…)”.

     Prezydentowi został orzeczony zakaz właśnie w trybie art. 276 k.p.k., w związku z tym, jeśli postanowienie się uprawomocni, to nie będzie on pobierał wynagrodzenia.

     Jednak, jak już wspominałem, postanowienie to (obejmujące uchylenie tymczasowego aresztowanie oraz nałożenie środka zapobiegawczego) jest w tym momencie nieprawomocne, do wtorku Prezydent ma czas na złożenie zażalenia w trybie art. 252 k.p.k.:
     „Art. 252. § 1. Na postanowienie w przedmiocie środka zapobiegawczego przysługuje zażalenie na zasadach ogólnych, chyba że ustawa stanowi inaczej.
     § 2. Na postanowienie prokuratora w przedmiocie środka zapobiegawczego zażalenie przysługuje do sądu rejonowego, w którego okręgu prowadzi się postępowanie.
     § 3. Zażalenie na postanowienie w przedmiocie środka zapobiegawczego sąd rozpoznaje niezwłocznie, z tym że zażalenie na postanowienie w przedmiocie tymczasowego aresztowania nie później niż przed upływem 7 dni od przekazania sądowi zażalenia wraz z niezbędnymi aktami.”.

 3. Misia Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 13:45

  Sa Są inne orzeczenia powinien sie odwołać

 4. Gabana Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 17:28

  No i dobrze, najwyższa pora brać się za robotę !!!

 5. misza Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 19:37

  Grzegorz.W poniedziałek masz konferencję i powiedz prawdę nawet jeśli będzie bolesna dla Ciebie i Twojej kariery.Jeśli Cię wrobili,uknuli to wszystko to wrócisz na urząd i dostaiesz odszkodowanie.Jeżeli wziąłeś kase od Kołka na własne uciechy to niestety jesteś spalony.Myślę że nie jesteś dzieciakiem i dowiemy się prawdy,a to co PiSS robi to przechodzi ludzkie pojęcie,kazdy garnie do siebie ale te kanalie pisowskie stosują ubeckie metody siłowe.Pozdrawiamy Cię Grzegorzu i czekamy do poniedziałku.

  • Grzegorz Odpowiedz

   21 lipca 2018 at 09:11

   Misza zrobię jak radzisz, będę szedł w zapartę do upadłego.

 6. Zanussi Odpowiedz

  20 lipca 2018 at 21:59

  Obawiam się , że adwokaci nie pozwolą się prezydentowi wypowiadać. Nie wiem czy w jego przypadku teraz przed procesem jest to wskazane. Znów mu ktoś coś zarzuci, czepią się każdego słowa i każdej interpretacji, żeby mu zaszkodzić. Ja bym sobie darował. W rękach PiSu są różne służby, kpią sobie z prawa, jadą po bandzie na każdym kroku, nie mają wstydu i hamulców, zrobią wszystko, żeby na siłę przejąć władzę. Sprężmy się przed nami dwa lata wyborcze. Tych ludzi trzeba odsunąć od władzy. Jest gorzej niż za PRL-u :( ((

  • misza Odpowiedz

   20 lipca 2018 at 22:58

   Niestety ale tak jest.My jesteśmy poza granicami Polski i widzę,słyszę ,co ludzie mówią,piszą.Niestety Pis zrobi wszystko aby nadal rządzic.To samo robi opozycja żeby za wszelką cenę pis od władzy usunąć.NOMENOMEN Pis swym chamstwem zamiata wszystkich i na tym polu nie ma sobie równych.Kupili ludzi za 500-

   • artysta-pływak Odpowiedz

    23 lipca 2018 at 17:31

    Głosisz Misza hasła populistyczne…

    Ci, którzy pobierają 500+ w większości nie głosowali i nie zagłosują na PIS.
    Dla tych, którzy posiadają rodzinę 3+ i którzy wydają znacznie więcej na utrzymanie rodziny itd. te 500+ to kropla w morzu potrzeb.
    Większe rodziny płacą też większe wartościowo podatki i na każdym kroku oddają więcej pieniędzy do państwowej kasy…

    i żeby łatwo było liczyć:
    Zakładając, że utrzymanie 1 osoby miesięcznie kosztuje 1000 zł, to rodzina 3 osobowa ponosi koszty na poziomie 3000 zł
    ale rodzina 5 osobowa już ponad 65% więcej.

    Zakładając teraz, że nawet 1500 zł „wraca do 3+” – mamy sytuację, w której bez wątpienia rodziny 3+ ponoszą większe koszty.

    A teraz będę naprawdę brutalny.
    Rodzina 3 osobowa „wyprodukuje” 1 pracownika…
    Rodzina 3+ wyprodukuje 3 pracowników…

    „Zwrot” z rodziny 3+ będzie więc większy dla Państwa ale też rodzina 3+ więcej odda do budżetu niż rodziny mniejsze…

    Cała prawda o 500+ jest zupełnie odwrotna niż się powszechnie sądzi.

    Jestem przekonany, że większość trzeźwo myślących wolałaby obniżenia podatków – dla rodzin z dziećmi byłoby to realne wsparcie i wówczas moglibyśmy mówić o argumencie dot. głosowania na tą czy inną partię.


    Jeszcze jedna sprawa.
    Patologia występuje po jednej i po drugiej stronie 500+
    - ale stanowi margines, więc należy ją pominąć i przyjąć medianę.

    Podsumowując:
    Obniżenie podatków byłoby najkorzystniejszym z punktu widzenia Państwa rozwiązaniem i ta partia, która to zrobi… wygra wszystko.

 7. Maria Odpowiedz

  21 lipca 2018 at 09:08

  Te kloaczne bełkoty i lizanie dupska łapownikowi, dowodzą, że w Tarnobrzegu patologia stała się normą, a dawna norma jest uważana za patologię, aż przykro czytać… Czy ktoś to w końcu zatrzyma?

 8. Daris1697 Odpowiedz

  21 lipca 2018 at 15:43

  ŻENADA…. NIE MOGĘ NA NIEGO PATRZEĆ……….

 9. Prawda Odpowiedz

  21 lipca 2018 at 22:20

  „Wilcze oczy”

 10. Ślimak Odpowiedz

  21 lipca 2018 at 22:28

  Bez wypłaty…o jaki biedny. Na pewno ma jakieś zaskórniaki :)

 11. Wyrocznia Odpowiedz

  23 lipca 2018 at 21:54

  Mam nadzieję że posiedzi jeszcze 8 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>