Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Fiasko mediacji w szpitalu w Tarnobrzegu. Będzie strajk pielęgniarek i położnych? (video HD)

Sierpień 1, 2018 1:00 PM

Nie doszło do porozumienia pomiędzy pielęgniarkami i położnymi pracującymi w tarnobrzeskim szpitalu a dyrekcją placówki. Wczorajsze mediacje nie przyniosły efektów, strony podpisały więc protokół rozbieżności, upoważniający pielęgniarki i położne do podjęcia strajku. Na chwilę obecną decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Druga tura mediacji nie rozstrzygnęła najważniejszej kwestii, czyli podwyżki wynagrodzenia zasadniczego.

- Strona związkowa zeszła znacznie ze swoich żądań, dla pielęgniarki z 30 – letnim i wyższym stażem pracy domaga się w bieżącym roku wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 500 zł, przy  30 i 20 latach pracy to ok. 300 zł brutto,  zaś przy stażu pracy do 10 lat podwyżka w 2018 roku miałaby wynieść 200 zł brutto – tłumaczy Ewa Wronikowska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

- Nasze propozycje to podział w zależności od stażu pracy, przy czym średnia na pielęgniarkę czy położną wynosiłaby 300 zł, natomiast w tych grupach stażowych te średnie byłyby zróżnicowane, od najniższej 120 zł do najwyższej, czyli 415 zł – mówi z kolei Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

 Jest szansa, że strony wrócą jeszcze do rozmów.

Obecnie szpital pracuje w normalnym trybie.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

 

22 Responses to Fiasko mediacji w szpitalu w Tarnobrzegu. Będzie strajk pielęgniarek i położnych? (video HD)

  1. Wyborca Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 13:15

    Wyborcy, pamiętajcie – Wiktor Stasiak to człowiek z PiS.

    Jak tak PiS zarządza szpitalem to jak wyglądało by miasto pod rządami innego człowieka z PiSu?

  2. kk Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 13:34

    Właśnie dlatego protestują, bo u Niego coś wynegocjują, a przy poprzednich Dyrektorach z innych opcji nie dostali podwyżek od wielu lat

    • WS Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 15:38

      Aleś wymyślił Czy już wszyscy zapomnieli że Stasiak przed poprzednimi wyborami odpisał porozumienie którego od nie miał zamiaru wykonać.Czyli zachował się tak aby wygrać wybory.Wybory przegrał.Pielęgniarli oszukał a teraz znowóż sxykuje sie z pisu do wyborow.Koniec pisu w Tarnobrzegu.

  3. kiełbasiany frustrat Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 18:17

    ZWOLNIĆ, ZWOLNIĆ, ZWOLNIĆ dyscyplinarnie panie pielęgniarki, w. na bruk, do Biedronki won jak źle w szpitalu !

    • cleo Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 20:53

      nie pij debilu jak coś piszesz jeszcze poprosisz kiedys o pomoc więc powiem krotko gówniarzu zamknij pysk! jesteś typowym trolem ktory nie wie co to rozum i dobre zachowanie z takimi dennymi ludzmi nie chce sie rozmawiać na zaden temat ekscytujesz sie wpisami życzę odjechanego orazmu ktory przywróci ci rozum bądź pozbawi wszelkich cech człowieka!

      • maniek Odpowiedz

        1 sierpnia 2018 at 21:09

        ale o co ten płacz – jak płaca i praca nie pasuje pielęgniarce zmienić na inną a nie terroryzować pracodawcę lewymi L4. Przecież pielęgniarki są tak gruntownie wykształcone, tak inteligentne i elokwentne, że cały rynek pracy stoi przed nimi otworem ! A teraz prawda – jesteście leniwe, kiepsko wykształcone „wsiowe baby” i poza karmiącą ręką szpitala zostaje wam tylko praca rodzinnych gospodarstwach lub podcieranie zadka staremu „Hansowi” bo to nawet języka obcego nie znacie ! trochę samokrytyki panny i panie piguły

  4. aro Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 18:17

    ZWOLNIĆ, ZWOLNIĆ, ZWOLNIĆ dyscyplinarnie panie pielęgniarki, w. na bruk, do Biedronki won jak źle w szpitalu !

  5. krzys Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 19:53

    Paniom pielęgniarkom się w główkach poprzewracało ! Ludzie zapieprzają za 1500 w pocie czoła i nierzadko mają wyższe wykształcenie a te panie chcą podwyżki 1500? To skandal !!Leżałem wielokrotnie w szpitalu i kto leżał to wie jak pracują często te panie , gadu gadu ploteczki i byle dniówka zleciała … Gdzie my żyjemy,w tym kraju kto głośniej krzyczy i szantażuje ten coś z tego ma a zwykli uczciwi ludzie ciężko pracujący zarabiają grosze … :(

    • Tbg Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 21:26

      Ja też korzystałem z usług szpitala, plotkami nie miałem czasu się zajmować, jak chcesz prywatnej pielęgniarki dla siebie to zapłać, tyle ile płacą za fachową opiekę pielegniarską np w Niemczech. A jak nie pasuje niech zamkną znòw szpital – ciekawe gdzie będziesz leżał i opinie zbierał o cudzej pracy

  6. Tbg Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 21:22

    Wstyd mi za niektóre komentarze, szanowne panie pielęgniarki – Tarnobrzeżanie w większości są z Wami. Dramatyczne decyzje o formie protestu nie biorą się z powietrza. Ogromny szacunek za pracę dla Was, tak jak dla każdego, kto nie czeka na socjal, 500 plus etc. Trollami się nie przejmujcie!

    • krzys Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 21:46

      Oj młody młody, zastanów się czasem … O czym ty piszesz , o jakiej opiece u Niemca, gdzie ty żyjesz,leżałem wiele razy na wprost gabinetu pielęgniarek i słyszałem jakie mają tematy „intelektualne”, jakie opinie o pacjentach i jaką nierzadko wiedzę, nie dotyczy to tylko szpitala w Tbg ale podobnie jest w przeróżnych w Polsce w których leżałem a jest tego dużo. Mam 50 lat pracy i należy mi się opieka bo za to młodzieńcze przez 50 lat płaciłem. Trolem jesteś ty ! A opinie w Tbg są odwrotne każdy wie , że pielęgniarki postąpiły paskudnie , zostawiając chorych bez opieki i idąc na L4. A panie pielęgniarki niech się wezmą do pracy a jak im zawód nie odpowiada to należy go zmienić i szukać lepiej płatnego. Tyle w temacie.

      • Znachor Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 08:22

        krzys, masz błędne przeświadczenie: „Mam 50 lat pracy i należy mi się opieka bo za to młodzieńcze przez 50 lat płaciłem”.

        Po pierwsze to nie Ty płaciłeś, bo zgodnie z ustawą i wyrokiem Sądu Najwyższego, to nie są Twoje a Państwa pieniądze, podobnie jak reszta składek.

        Po drugie, ta śmieszna składka, którą Ci zabierali z „Twojej” pensji starczy co najwyżej na 2 igły i kilka opakowań gazików i może tu przerysowuję, ale prawdą jest, że koszt pobytu pacjenta w OIT to średnio 36 tys. PLN za pierwszą dobę, a Twoja składka to kilkaset złotych maksymalnie – nie trudno więc policzyć, że gdyby nagle wszyscy Polacy zachorowali to starczyłoby kasy dla niewielu.

        Po trzecie, pielęgniarka/pielęgniarz wykonuje świadczenia z grupy pielęgnacyjno-leczniczej a nie opiekuńczej i tak, jest to znacząca różnica. Od opieki jest opiekun/opiekunka i ma zupełnie inne zadania, nie wspominając, że jest to tańsza opcja. Pielęgniarki nie mają zadania usługiwać, bo od tego jest służąca, a nie pielęgniarka, choć utarło się, że tak ma być… no bo to służba zdrowia… ach ale zgodnie z ustawą jednak nie – to system ochrony zdrowia. Nie ma zatem służących na każde wezwanie Jaśniepana… To profesjonalistki świadczące określone usługi, które dają z siebie dużo więcej, niż przewiduje ich zakres obowiązków i chwała im za to! Szpital to nie dom opieki albo pałac hrabiego – szpital ma leczyć, a nie stać się miejscem leżakowania ze służbą przybiegającą na każdy dzwonek. Są pewne priorytety i tak np. podanie leków jest ważniejsze niż podanie pilota do telewizora.

        Po czwarte, obecnie pielęgniarki/pielęgniarze z naszego kraju to najlepiej wykształcona kadra w tej dziedzinie w UE a może i jedna z najlepszych na świecie. Co więcej, na studiach mają więcej godzin zajęć niż na kierunku lekarskim – możesz sprawdzić. I wierz mi, że nie jedna z tych dziewczyn i chłopaków uratowała nie raz skórę lekarzowi i życie pacjentowi.

        Po piąte, czy podcierając Ci obsraną pupę, pielęgniarka ma ochotę na rozmowę przy tej wzniosłej czynności o równie wzniosłej twórczości Mozarta? Śmiem wątpić. Rozmowa o tzw. dupie maryni, która wg Ciebie świadczy o ich poziomie intelektualnym to nic innego, jak psychologiczny mechanizm, który ma być dla nich odskocznią i szansą na „oczyszczenie” myśli. Stres i obciążenie psychiczne w tej pracy jest ogromne. Sam nie do końca mogę pojąć, na jaki wielki ciężar są one narażone.

        Kończąc zaś, każdy ma prawo do L4. Każdy ma prawo chorować, nie tylko Ty. One też są ludźmi! W tym kraju, jeśli nie postąpisz radykalnie, każdy Cię oleje. Ona są już mocno sfrustrowane rozmowami, przyparte do muru niespełnionymi obietnicami. I nie tylko one. Szykują się kolejne strajki w ochronie zdrowia w tym strajk ratowników – może dojść do sytuacji, że ponad 60% karetek nie wyjedzie. Ludzie dbający o Twoje zdrowie mają dość. I tak, mogą zmienić pracę, ale nikt ich nie zastąpi, bo nie ma kim! To Ty powinieneś o nie walczyć bo jak ich zabraknie, to choćbyś leżąc na szpitalnym łóżku i dusząc się ostatkiem sił kurczowo wciskał dzwonek nie przyjdzie nikt… Pielęgniarka bowiem będzie co prawda słyszała dzwonek, ale ten w Biedronce, wzywający kolejną kasjerkę na stanowisko, bo kolejka jest za długa.

  7. Hejehe Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 23:19

    Tarnobrzeskim pielęgniarkom nie należą się podwyżki i tyle. Lata pracy jedno, a podejście do pracy i pacjentów to drugie.

    • kasa dla rządzących Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 14:47

      tak dla pielegniarek nie starcza ale na nagrodę dla Stadiaka kads jest zawsze A dla rzadzących z pisu duża kasa.Zapytaj ilevxarabia Kalonka mimo ze nie prezydent RZAD I DYREKCJA SZPITALA XAWSXE SIE WYŻYWI A PIELĘGNIARKI DO PROKURATURY ZS TO ZE DOMAGAJĄ SIĘ GODZIWYCH ZAROBKOW.JAKIE STANOWISKO W NAGRODĘ DOSTANIE STASIAK WRÓBLE ĆWIERKAJĄ ZE BĘDZIE ZADTĘPCĄ ORTYLA.

      • Prawda Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 14:51

        Stasiak ma zawsze dużą nagrodę Dla pielęgniarek.kasy nie ma ale za to.że władzy przeszkadxają do prokuratury z nimi.A co władza to władza.

  8. veron300 Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 06:59

    trudny temat , nie zawsze pielegniarki sa zaangazowane i kompetentne , podwyzka byc powinna ale rozsadnie z umiarem i z wiedza ze duza czesc waszej pracy jest nie najlepiej oceniana

  9. kasa dla rządzących Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 14:54

    a nagrodę Stasiak wziął czy nie Za takie zarządzanie do prokuratury tak jak to zrobił z pielęgniarkami.

  10. M Odpowiedz

    3 sierpnia 2018 at 13:43

    Widziałem jak się „zajmowały” pielęgniarki na wewnętrznym starszą osobą jakich słów używały wobec staresj schorowanej i niedołęznej kobiety. Powie tylko tyle że gdyby to była moja matka to od razu dostałaby w r… jedna z drugą. W głowie mi się nie mieści jat takie kreatury mogą pracować w szpitalu?!

  11. eva Odpowiedz

    3 sierpnia 2018 at 15:44

    No i co koleżanki pielęgniarki – fala krytyki leje się na forum na was, nikt was nie chce bronić, nikt wam nie współczuje ! Wasze zachowanie w Tarnobrzeskim szpitalu jest okropne, źle pracujecie, jesteście niemiłe wiec miejcie honor i zwolnijcie się z pracy aby przyszły nowe, którym będzie się chciało pracować i dla których pieniądze będą zadowalające.

    • wiktorek Odpowiedz

      4 sierpnia 2018 at 06:56

      ale ci z pisu szaleją .nie będziecie rządzić wiecznie nawet jak jak jeszcze raz wygracie wybory.Historia was osądzi.To wasi wyborcy nie reagują na to że własny dyrektor własne pielęgniarkido prokuratury.

  12. Lidar Odpowiedz

    4 sierpnia 2018 at 10:05

    Pacjent przy wypisie ze szpitala powinien wypełnić ankietę i móc wskazać w niej zauważone nieprawidłowości, w tym te w zachowaniu personelu (lekarzy, pielęgniarek, salowych). Jeśli któryś pracownik miałby dużo skarg na siebie to podwyżki nie powinien dostać.

  13. mąż Odpowiedz

    5 sierpnia 2018 at 20:17

    czy w ramach strajku położnych mozna się położyć z położną?