Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratury. Prezydent Grzegorz Kiełb nie wraca do aresztu

Sierpień 1, 2018 12:14 PM

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu odrzucił zażalenie prokuratury krajowej w sprawie uchylenia aresztu wobec prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, uznając odwołanie za bezzasadne. Decyzją sądu Grzegorz Kiełb nie wraca więc do aresztu tymczasowego.

Tym samym Sąd Okręgowy podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, który 17 lipca zdecydował o nieprzedłużeniu tego środka zapobiegawczego wobec oskarżanego o korupcję prezydenta Tarnobrzega.

Wobec  Grzegorza Kiełba nadal stosowany jest inny środek zapobiegawczy, w postaci zawieszenia w wykonywaniu funkcji prezydenta na czas trwania postępowania.

Termin pierwszej rozprawy zaplanowano na wrzesień br. Obecnie prezydent Grzegorz Kiełb przebywa na zwolnieniu lekarskim.

37 Responses to Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratury. Prezydent Grzegorz Kiełb nie wraca do aresztu

  1. Osiedlanin Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 12:24

    Ciekawym, czy prokuratura już dosłała do sądu w TBG te brakujące kwity, czy też czekała z tym, aż do dzisiejszej wagi (bo może akurat sąd by uwzględnił zażalenie).

  2. jola Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 12:28

    Panstwo ktore terroryzuje obywateli , dokonuje ustawek na zlecenie jednego srodowiska walczacego zaciekle o to aby o wszystkim i wszystkich decydowac …

  3. WAYNE Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 14:21

    no to kalinka wyciągaj te kwity :0 !!

  4. Stasiu Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 15:06

    Tyle razy pisałem, nic na niego nie mają.

    • Staszek Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 15:23

      Kamil Kalinka chce odtajnienia uzasadnienia ostatnich orzeczeń. Czyli wg niego jest to materiał na tyle „ciekawy”, że ludzie to powinni poznać. Patrząc na FAN PAGE na Facebooku Prezydenta to chyba żadne pismo nie zmieni opinii sympatyków.

      Grzegorz Kiełb chce odtajnienia materiałów również. Czyli wg niego jest to materiał, który stawia go w jasnym świetle. I albo jest pewny, że materiały są słabe i dlatego „czuje się niewinny” albo liczy na to, że i tak sąd nie zgodzi się na upublicznienie choćby części uzasadnienia i będzie próbował do czasu wyroku brać mieszkańców na „litość”.

      A tak w ogóle to serio ludzie są w stanie zaakceptować, że urzędnik państwowy „pożycza” pod stołem jakiekolwiek pieniądze? Niepojęte.

      • Mieszkaniec Odpowiedz

        1 sierpnia 2018 at 15:32

        niepojęte to to że został skazany przed wyrokiem.O jakim odtajnieniu piszesz Kalinka chce upubliczyć uzasadnienie o zeolnieniu z aresztua prezydent odtajnienie akt na które cba nałożyło klauzulę tajności.To są dwie różnesprawy i.miemotaj ich w opnii publicznej celowo.Z treści wynika że dobrze znasx sprawę i jesteś przeciwko Kiełbowi przed wyrokiem.

        • Staszek Odpowiedz

          1 sierpnia 2018 at 15:46

          Czy jest winny czy niewinny nie mi osądzać. Do wyroku jest niewinny. Zakładam jednak, że to potrwa teraz pewnie latami.

          Czepisz się słówek. Pisałem o „odtajnieniu uzasadnienia” (Kamil Kalinka) oraz o „odtajnieniu materiałów” (Grzegorz Kiełb). Serio nie czujesz różnicy ? Gdzie tu motanie jakiekolwiek ?

          Czy jestem przeciw Kiełbowi ? Biorąc pod uwagę, że przyznał się do przyjęcia gotówki i przyznał, że był naiwny w tym, że zaufał nieodpowiedniej osobie tak jestem przeciw Kiełbowi. Czy mam prawo do takiej oceny jego postawy ? Wg mnie mam prawo do takiej oceny.

          Pan Prezydent „czuje się niewinny” i życzę mu by się okazał po prostu „niewinny”.

          • ula

            1 sierpnia 2018 at 15:58

            Sprawa dotyczy zarzutu przyjęcia korzyści majątkowej
            A Ty o przyjeciugotówki tylko do tego trzeba wykazać :ządanie i korzyść
            majątkową w związku z pełnieniem funkcji.Prowokacja może nie wykazać tych przesłanek I o to mieszkancom chodzi że to co najważniejsze zostało utajnione Po co ?W innych tego typu sprawach przeciwko prezydentowi innych miast podawalo się więcej informacji.To się należy kazdemu mieszkancowi bo to dotyczy osoby piblicxnej.Jak widzisz sprawa nie jest jednoznaczna.Dxisiaj oceny wydają osoby z pisu i zwolennicy Kielba
            Inni mieszkancy cierpliwie czekają

          • Staszek

            1 sierpnia 2018 at 16:10

            @ula masz rację, że sprawa dotyczy „zarzutu przyjęcia korzyści majątkowej” i tutaj sędzia zwalniający Pana Prezydenta z aresztu z tego co kojarzę uzasadniał, że na podstawie materiałów jest „duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa”.

            Użyłem sformułowania o „przyjęciu gotówki” ze względu na fakt, że sam Pan Grzegorz Kiełb i przyznał, że tak było. I oceniam tylko sam fakt, że skorzystał z „propozycji” Pana Dariusza.

            Czy to pożyczka, korzyść majątkowa czy potocznie zwana łapówka nie oceniam bo tu sąd niech się wypowie. Jeśli było „coś za coś” to chciałbym sam ocenić materiał zebrany.

            Aha i żeby nie było to mi @ula bliżej do grupy „inni mieszkańcy” niż zwolennicy którejś z okładających się stron politycznych.

  5. Mieszkaniec Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 15:23

    A teraz najszybciej proces bez utajniania Sam Kalinka prodil o odtajnienie uzasadnienia postanowienia o uchyleniu aresztu.Teraz zobaczymy i usłyszymy ciekawostki przed wyborami.

    • WP Odpowiedz

      1 sierpnia 2018 at 15:47

      a mnie się wydeje ze pretendent na prezydenta zachowuje się jakby wygrał wybory
      Nie rozumiem zatem dlsczego atakuje Kiełba.

  6. albinos Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 15:54

    Panie Kalinka myślisz, że będziecie rządzić wiecznie? Nie. Tym razem za wszystko zostaniecie rozliczeni, także za tę brudna prowokację i klechy was nie obronią

  7. miras Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 15:58

    na każdą wypowiedź Kiełba w mediach gorączkowo reaguje pełniący obowiązki tłumacząc: „to kampania wyborcza”… innych powodów nie dostrzega, zatem prowadzi tzw „walkę wyborczą” metodą wrzucania kamyczków do ogródka rywala

  8. Ala Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 22:56

    Kiełb do pierdla!!!

  9. Wyrocznia Odpowiedz

    1 sierpnia 2018 at 23:54

    Do pierdla i to na 8 lat za wszystkie przestępstwa i niszczenie ludzi karma powraca

    • Stach Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 08:10

      Niby jakie? Wymień.

  10. DB na prezydenta! Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 08:56

    Co wy się przejmujecie tym Kiełbem i tym bardziej Kalinką.
    Oni są siebie warci.
    Prawdziwym i rozsądnym kandydatem jest Dariusz Bożek. Tylko on może być gwarantem bezstronności, uczciwości i szans na rzeczywisty rozwój miasta.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 09:27

      Dokładnie tak !!!
      Dariusz Bożek jest jedynym przejrzystym kandydatem na Prezydenta Miasta. Kalinka i Kiełb niech się tłuką nawzajem na oczach wszystkich mieszkańców…
      Bożek na Prezydenta !!!

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 09:53

      Osobiście żywię do Pana Darka ogromną sympatię, ale nie widzę go na stanowisku prezydenta miasta. Brak mu charyzmy, zdecydowania i z tego co widzę – także pomysłu na miasto. Do tej pory nie przedstawił jeszcze choćby zarysu swojej wizji Tarnobrzega. Mówienie, że pragnę Tarnobrzega nowoczesnego i przyjaznego dla mieszkańców to bajki dla głupiego Jasia, podczas kampanii każdy tak będzie mówił. Należy mówić o konkretach, w jakim kierunku po wygraniu wyborów będzie szła polityka miejska. Chyba każdy się zgodzi, że priorytetami jest 5 podstawowych kwestii:
      1. Zagospodarowanie i zainwestowanie w tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
      2. Budowa Centrum komunikacyjnego miasta wraz z nowym dworcem autobusowym oraz kapitalnym remontem dworca PKP.
      3. Rozwój strefy ekonomicznej poprzez rozbudowę i unowocześnianie samej strefy oraz stwarzanie warunków do inwestycji przez prywatne przedsiębiorstwa (napływ kapitału prywatnego do miasta przynoszący mu zyski finansowe i demograficzne oraz zapewniające mieszkańcom Tarnobrzega i okolic pracę).
      4. Stworzenie miejskiej spółki MPK oraz ubieganie się o dofinansowanie do zakupu nowej floty autobusów w celu powstania nowoczesnej i podobnej jak w innych miastach regionu komunikacji miejskiej wraz z liniami podmiejskimi.
      4. Promocja (pozytywna!!!) Tarnobrzega w regionie, kraju, a nawet i zagranicą, stwarzanie warunków do większego ruchu turystycznego także poza sezonem poprzez współpracę z innymi gminami oraz organizacjami i stowarzyszeniami, zwiększenie przychodów ze środków zewnętrznych (programy unijne, krajowe, wojewódzkie), lobbowanie na rzecz lepszego skomunikowania Tarnobrzega poprzez drogi szybkiego ruchu – realizację budowy drogi S-74, wnioskowanie o budowę drogi S-9 Radom-Rzeszów biegnącej przez Tarnobrzeg, a w dalszej perspektywie współpraca z Mielcem na rzecz budowy drogi ekspresowej łączącej autostradę A4 z drogą ekspresową S9 lub S74, biegnącą wzdłuż obecnej drogi wojewódzkiej z Tarnowa, przez Mielec i Tarnobrzeg, wreszcie lobbowanie wraz z gminami Łoniów i Koprzywnica na rzecz sfinansowania budowy mostu na Wiśle na wysokości Wisłostracy (za Skalną Górą), łączącego oba województwa.

      Uważam, że realizację tych priorytetowych kwestii może zapewnić nam jako miastu obecny radny, a – mam nadzieję – przyszły prezydent miasta Pan dr n. hum., mgr inż. Witold Zych. Oczywiście nie jest powiedziane, że pomysły Pana Darka są złe, ważne żeby prezydentem była osoba, która będzie łączyć różne wizje i poglądy oponentów, a nie będzie rządzić przeciwko komuś, gdyż wtedy tracą na tym mieszkańcy i miasto. Pan Witold nam to zapewni, gdyż jest to człowiek honorowy, pracowity i odważny. Między innymi przez odwagę i brak posłuszeństwa w głosowaniu rozstał się ze swoją partią i obecnie jest osobą bezpartyjną. Takiego człowieka nam potrzeba.

      • Też Tarnobrzezanin Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 10:13

        to ja zrozumiałam że chodzi o kalinkę Nie proszę pana To ze z pisu nie oznacza że będą płynąć pieniądze niezhodnie z procedurami i poza regułami.Yo było wcxeśniej Już teraz pis wie że nepotyzm polityczny jest żle odbierany społecxnie.I to.pokaża jesienne wybory samorządowe

      • Zuzu Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 10:53

        To chyba jeszcze nie czas kampanii na przedstawianie konkretów. Charyzma jest ważna hehe chyba dla ludu i poklasku, a nie dla skuteczności w działaniu. Już charyzmatycznych lanserow mieliśmy, umieli porwać tłumy do wyborów i nic więcej. Ja będę głosować za spokojnym, opanowanym P. Bożkiem,bez względu na to kto go poprze. Widzę tu gwarancję współpracy, możliwość rozmawiania z każdym, a nie z jedną słuszną partią prawą lub lewą. To musi być osoba, która nie ma łańcucha na szyi, a która ma szacunek wśród mieszkańców.

      • Kate Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 11:11

        Panie Zych, trochę pokory. Bardzo pan lubi chwalić samego siebie

        • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

          2 sierpnia 2018 at 12:30

          Kolego, nie jestem radnym Zychem, z tego co zauważyłem, jeśli Pan Witold coś komentuje to podpisuje się imieniem i nazwiskiem ;) Co nie zmienia faktu, że jest dużo osób, które go popierają i też mają prawo wyrazić swoje zdanie ;)

      • zgoda Odpowiedz

        2 sierpnia 2018 at 12:22

        Jeżeli Kielb nie wystartuje należy głosować na Zycha.Przypomnijcie sobie on jedyny z rady mial odwagę zachowywać się przyzwoicie do legalnego prezydenta. Powtarzam JEDYNY MORALNY RADNY
        Miał odwagę i nie bał się zemsty pisu.ESPANIAŁY CZŁOWIEK

        • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

          2 sierpnia 2018 at 12:33

          I to pomimo, że przed aresztowaniem krytykował Prezydenta i prowadził z nim bardzo ostre dyskusje. W obliczu takich wydarzeń jednak potrafił oddzielić politykę od zwykłych ludzkich uczuć i zachować się przyzwoicie w stosunku do swojego – jakby nie patrzeć – konkurenta. Po tym poznaje się ludzi z klasą.

          • Paolo

            2 sierpnia 2018 at 14:51

            Jak radny Zych się zblatuje z Kielbem to straci u wielu wyborców . Niech się doooobrze zastanowi

  11. Zuzia Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 10:16

    Tak sobie myślę co w tej sytuacji zrobi pis Jeżeli chce wygrać prezydenta miasta musi wystawić innego kandydata.Kalinka bez szans z powodu kierowania sie negatywnymi emocjami dla innych jezeli sie z nim nie zgadzają

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 10:25

      Jeśli PiS udzieliłby poparcia Panu Witoldowi Zychowi, to wygraną miałby w kieszeni.

  12. JOLA Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 11:27

    Niewygodnych ułomnych nie pełno sprawnych i uczciwych ludzi czeba zmieszać zbłotem i zniszczyć bo poco taki osobnik w społeczeństwie. Kłamać ,kraść ,ustawiać, żądzic przekupywać, bo kto silniejszy i kasę ma ma władze , anczciwemu zawsze wiatr w oczy . Za Grześka.K. To Tarnobrzeg russł widać było zmiany na ulicach Tarnobrzega. To taki swój chłopak z podwórka nie wywyrzsza się. Chodził zakupy robić sam , nie wysyłał gosposi.ani żony . A brak mi słów na to wszystko , i wszyscy cicho śiedzą do widzenia

  13. Stach Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 17:16

    Bożek się na prezydenta nie nadaje. Nie rozumie finansów, samorządu, byl kiepskim menedżerem LO. Zych to mitoman. Dajcie spokój z tym Bożkiem i Zychem….

    • Kamila Odpowiedz

      2 sierpnia 2018 at 18:48

      Sam jesteś klasycznym mitomanem. Dr Zych w przeciwieństwie do ciebie nie okłamuje ludzi.

      • Stach Odpowiedz

        3 sierpnia 2018 at 12:57

        Do tego ekonomiczny indolent.

    • Zuzu Odpowiedz

      3 sierpnia 2018 at 07:33

      Dajcie spokój już z tym Kielbem i Kalinką.

  14. misiu Odpowiedz

    2 sierpnia 2018 at 19:59

    kazdy byle nie Kalinka i tyle w temacie.Pycha pisu musi być ukrócona w Tarnobrzegu.Mieszkańcy innych miast też już mądrzeją.

  15. liska Odpowiedz

    3 sierpnia 2018 at 12:47

    czy ktoś wie jaki sędzia rozpoznawał wniosek?

  16. KK Odpowiedz

    29 sierpnia 2018 at 21:54

    Pijaczka na presidenta??!! kabaret jakich mało

  17. KK Odpowiedz

    29 sierpnia 2018 at 21:57

    Grzesiek lubuje się w starych otworach, Jolka dojechana to teraz czas na Bożenę… biedaczysko był biernym kanałem w pace, teraz odreagowuje i chce być czynny.