Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

16.09 (niedziela) Baranów Sandomierski: Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „Miłość w dużych miastach czyli korpo i tradycja”

Wrzesień 4, 2018 11:36 AM

Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „Miłość w dużych miastach czyli korpo i tradycja” będzie można zobaczyć w niedzielę 16 września br., na dziedzińcu Zamku w Baranowie Sandomierskim. Początek godz.17. Wstęp wolny.

Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja

Młode małżeństwo z małego miasteczka. Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej wyraźne życzenie przenoszą się do stolicy. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec (Józef) do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, przyjaciele na dobre i złe, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim. Pomimo przeróżnych perturbacji przedstawienie dochodzi do skutku, a Violetta…zmienia zdanie… W trakcie spektaklu śpiewane są fragmenty pieśni Legionów Polskich z mile widzianym udziałem publiczności.

Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
Obsada:
Violetta -Aneta Gierat
Mietek – Andrzej Popiel/Jakub Reizer
Stefan – Jan Korwin-Kochanowski
Józef – Jarosław Witaszczyk
Leon – Jan Jakub Należyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>