Tarnobrzeg: Królewska gra w zamkowych wnętrzach (fotoreportaż oraz video HD)

91 zawodniczek i zawodników wzięło udział w drugiej edycji Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Tarnobrzega, który odbył się w minioną sobotę w Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

W zawodach zwyciężył mistrz Vadim Razin przed mistrzem FIDE Peng Li Minem i mistrzem międzynarodowym Emilem Mirzoevem. Najbardziej utytułowany polski zawodnik – arcymistrz Marcin Dziuba zajął 8 miejsce.

Najlepszym zawodnikiem z Tarnobrzega okazał się Ryszard Czajkowski, który zajął 13 miejsce. W grupie juniorów zwyciężył Bartłomiej Kucharski z Czarnej przed Bartoszem Dźwierzyńskim z Przeworska i Hubertem Muchą z Leżajska. Natomiast w grupie juniorów młodszych, zwyciężyła Izabela Tokarz z Przeworska przed Szymonem Wiszniewskim z Krakowa i Hubertem Ziębą z Mielca.

Najlepszym tarnobrzeżaninem w tej grupie był Adam Biesiadecki, który zajął 4 miejsce, a najlepiej grająca juniorką Emilia Nawrot. W grupie młodzików zwyciężyła Faustyna Czajka z Przeworska przed Mateuszem Różańskim z Poznania i Markiem Kuligiem z Wadowic. Najmłodsze, bo sześcioletnie tarnobrzeżanki Andżelika Gorycka i Oliwia Czajkowska, zajęły 9 i 11 miejsce. Łącznie Tarnobrzeski Klub Szachowy na zawodach reprezentowało 19 zawodników.

info: UM Tarnobrzeg