Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Podopieczni Placówek Opiekuńczo Wychowaczych rywalizowali w ramach ósmej edycji turnieju piłkarskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Wrzesień 14, 2018 10:51 AM

14 drużyn reprezentujących placówki z całej Polski, wzięło udział w ósmej już edycji Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, organizowanych przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Zawody odbyły się w miniony wtorek, na stadionie miejskim w Tarnobrzegu.

Gościem tegorocznego turnieju była drużyna UKS „Białe Orły” z Warszawy, której trener, przeprowadził dla wszystkich jego uczestników profesjonalną przedmeczową rozgrzewkę. Zawody rozegrane przy wyjątkowo pięknej pogodzie dostarczyły wielu emocji, a ambicji i woli walki mogą zazdrościć młodym zawodnikom zawodowi gracze.

Imprezę obserwował szukający talentów Sylwester Trześniewski, prezes Fundacji „Z nadzieją na Mundial”, przygotowującej drużyny do kolejnych mistrzostw świata reprezentacji Polski domów dziecka w piłce nożnej. Wręczając nagrody, między innymi koszulki, piłki, książki z podpisami Milika, Krychowiaka, Dudka, zapowiedział, że jest to jego pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta na tych zawodach.

Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej w Radoczy, która w finale pokonała 1: 0 drużynę Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego w Sosnowcu. Na trzecim miejscu uplasowały się Domy dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie po wygraniu 5:4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie wynik remisowy 0:0) z Wioską Dziecięcą SOS w Kraśniku. Piąte miejsce zajęli gospodarze Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Nagrodę fair play otrzymali zawodnicy z Placówki Opiekuńczej ,,Maluch” z Włocławka. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców został Piotr Kosierkiewicz z Nagłowic, najlepszym zawodnikiem turnieju Arkadiusz Sobczyk z Sosnowca, najlepszym bramkarzem Jakub Gieruszczak z Radoczy.

Impreza stała się doskonałą okazją do spotkań integracyjnych dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach, ale też dobrą, sportową zabawą, która uczy szacunku do innych i zdrowej, sportowej rywalizacji opartej na zasadach fair play.

Jej przeprowadzenie stało się możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu ludzi: dyrektora Damiana Szwagierczaka, wychowawców i wychowanków skopańskiej placówki, ale przed wszystkim życzliwości i bezinteresowności licznego grona sponsorów, którzy zasługują na słowa uznania i podziękowania. Tradycyjnie już od początku jej istnienia, imprezę wspiera cennymi nagrodami rzeczowymi Michał Oleksyk i przyjaciele „ Euro Finannce – Dawid Kalinowski, Refresco, Food Caere Group, Meteor, Jeronimo Martins, corocznie możemy liczyć na Pana Witolda Wlak i firmę Blue Point Tarnobrzeg, zawodników żywi Dworek Belweder w Chmielowie, medycznie zabezpiecza Transmed, jak również w tym roku dołączyła firma Toro Ubezpieczenia . Nagrody ufundowali również: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Miasta Tarnobrzega, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacka. Szczególne słowa podziękowania należą się Adamowi Strumińskiemu dyrektorowi MOSiR w Tarnobrzegu i Wojciechowi Jugo za przygotowanie i udostępnienie młodym piłkarzom stadionu.

info: organizator

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>