Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci do Rady Miasta Tarnobrzega z KWW Wspólny Tarnobrzeg Elżbiety Miernik – Krukurki

Wrzesień 17, 2018 4:30 PM

Elżbieta Miernik – Krukurka, Monika Zając oraz radni Leszek Ogorzałek i Waldemar Szwedo – to „jedynki” z list do Rady Miasta zgłoszonych przez KWW Wspólny Tarnobrzeg. Na listach komitetu E. Miernik Krukurki znaleźć można również nazwiska innych osób obecnie zasiadających w radzie tj. Sławomira Partyki, Mariana Kołodzieja, Waldemara Stępaka i Mariusza Myszkowskiego.

Okręg nr 1

1. Ogorzałek Leszek
2. Kiper Ryszard
3. Góra Beata
4. Pasławska Halina
5. Kowal Barbara
6. Kasperski Sławomir
7. Chabel Małgorzata

Okręg nr 2

1. Zając Monika
2. Dybus Łukasz
3. Kolada Justyna
4. Motyka Ewelina
5. Kiper Artur
6. Stępień Józef
7. Młodawski Zbigniew

Okręg nr 3

1. Miernik – Krukurka Elżbieta
2. Partyka Sławomir
3. Myszkowski Mariusz
4. Pieczonka Alicja
5. Kiper Dawid
6. Stępień Monika
7. Tylutki Andrzej
8. Wrońska Magdalena

Okręg nr 4

1. Szwedo Waldemar
2. Kołodziej Marian
3. Stępak Waldemar
4. Komada Aneta
5. Sędyka Andrzej
6. Skórska Dorota
7. Pintal Anna

42 Responses to Wybory samorządowe 2018. Kandydaci do Rady Miasta Tarnobrzega z KWW Wspólny Tarnobrzeg Elżbiety Miernik – Krukurki

 1. Zorba Odpowiedz

  17 września 2018 at 16:45

  Sezon na „ale kiepska lista” uważam za otwarty. Pieski można już ujadać.

  • taniec Odpowiedz

   17 września 2018 at 17:42

   Kiepska to jest pisowska.Same tuzy które pojadą na szyldzie partii .Nic jeszcze nie zrobili .Tak więć dla Ciebie ta jest słaba a dla mnie pisowska. Czekam na inne .

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:15

  Ogorzałek Leszek?
  Dybus Łukasz?
  Partyka Sławomir?
  Myszkowski Mariusz?
  Szwedo Waldemar?
  Stępak Waldemar?
  Kołodziej Marian?

  No bombowi kandydaci, ja dziękuję za taką ekipę…

  Kiper Ryszard? Kiper Artur? Kiper Dawid?
  To jest jakiś żart? jeszcze w okręgu nr 4 brakuje kolejnego.

  A co do reszty, to niektóre nazwiska kojarzę i naprawdę nie rozumiem, co tacy ludzie mogą wnieść do Rady Miasta…

  • do tarnobrzeżanin Odpowiedz

   17 września 2018 at 19:17

   Zabolało. Ta lista w porównaniu z lista pis. to mistrzostwo świata. Ludzie pracowici ,skromni i kochający miasto bez ambicji do sejmiku czy parlamentu. Wszyscy wmieście wiedzą że ambicją K.Kalinki i jego tatusia jest parlament . I cała zabawa w samorząd to trampolina do kariery politycznej.

   • Obserwator Odpowiedz

    17 września 2018 at 21:43

    Zwłaszcza Partyka – ha ha ha. Skromny, pracowity, prawie święty. Wzór cnót wszelakich, jak trzeba się dopchać do ……

    • Zyguś Odpowiedz

     17 września 2018 at 23:08

     A i zegarmistrz to też arcymistrz w radzie !!!

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    18 września 2018 at 00:24

    Nie jestem z PiSu, do cholery! Ich listy też są udane, ale Wasze to jakiś mało śmieszny żart! Tak, zabolało mnie, że pchają się znowu ci sami ludzie, w tym radny, dzięki któremu życie mogła stracić znaczna część mieszkańców naszego miasta, bo przyniósł niewybuch ze znacznym ładunkiem wybuchowym do centrum miasta w reklamówce. To miasto naprawdę zasługuje na lepszych radnych. „Ludzie pracowici ,skromni i kochający miasto bez ambicji do sejmiku czy parlamentu.” – pracowici? Tych z obecnej kadencji obserwowałem i mam inne zdanie, zgadzam się natomiast, że bez ambicji, ale jeśli to jest plus, to tym bardziej dziękuję za takich radnych. Zabawne, że jeśli się krytykuje coś, to znaczy, że jest się z PiSu (czy z PO, jeśli krytykujemy PiS), czas zrozumieć, że mieszkańcy nie chcą upartyjnienia samorządów, a krytykować każdy ma prawo, bezpartyjni również (a może przede wszystkim). I uważam, że moja krytyka jest uzasadniona.

    • Ula Odpowiedz

     18 września 2018 at 09:27

     Ale przyznasz ,ze na listach Pisu są też Ci co nic nie zrobili przez wiele kadencji .Przykład radna Barbara Kłeczek. Trochę sprawiedliwości w krytyce.

     • Tarnobrzeżanin

      18 września 2018 at 13:03

      Zgadzam się w 100%! Lista PiS też jest dla mnie farsą! Przyczepiłem się do wypisanych kandydatów, gdyż artykuł dotyczy komitetu Pani Miernik-Krukurki, gdzie nie widzę jakiegoś powiewu świeżości. Co do PiSu podobnie ;)

 3. Seniorka Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:29

  Widać mnostwo starych radnych, jeśli na nich zagłosujemy to dalej nic w tym miescie się nie zmieni przecież tylko siedzą na krzesłach i myślą kiedy rada się skończy bo czas już wracać do domu a dieta odfajkowana, ile razy Ci radni zaproponowli coś dla miasta Tarnobrzega i brali dział w czynnych dyskusjach podczas posiedzen

 4. Babka Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:43

  No cóż… Same odpady i przerzuty.

  • Dziadek Odpowiedz

   17 września 2018 at 19:20

   Babka z pis uspokój się i zachowuj minimum standardu politycznego .Sama jesteś odpad z listy.

 5. Jacek Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:45

  Moj okreg to okreg nr 2 i szczerze powiem ze nie mam na kogo glosowac. Na Dybusa nie zamierzam, reszta mi nieznana Kiper juz byl i gowno zrobil a stary mlodawski ma demencje juz wiec powinien w domu siedziec a nie do rady sie pchac bo prochu juz nie wymysli. Lista porazka. Te same geby zwlaszcza w 3 i 4 okregu.

 6. okręg nr 1 Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:46

  Walka rozegra sie w okręgu nr 1 .Na pierwszym miejscu Kalinka .Ogorzałek i Kiełb . Ogorzałek kosi towarzystwo za nim Kiełb a na końcu Kalinka. Brawo. Ogorzałek masz szanse odegrać się za to co robił Kalinka z radą.

 7. Dodu Odpowiedz

  17 września 2018 at 17:51

  To jest ten Wspólny Tarnobrzeg? Trzymają się wspólnie i nierozłącznie byli radni i kierownicy. Moje przeczucie mnie nie zawiodło. I ktoś innym zarzucał szastanie stołkami.

  Ludzie głosujecie za czymś nowym, bo z tej mąki chleba nie będzie, bo i do tej pory nie było.

 8. MAREK Odpowiedz

  17 września 2018 at 18:31

  Do „Tarnobrzeżanina” – wymieniasz z imienia i nazwiska tylko niektórych radnych obecnej kadencji i pytasz się co oni mogą wnieść do Rady Miasta? Myślę, że powinieneś się raczej zapytać co mogą zrobić dla miasta? Ja zapytam się co zrobili w tej kadencji nie tylko ci prze ciebie wymienieni radni, ale również inni pozostali? Dziwnie zapomniałeś o radnych Dziubińskim, Bożku, Popku, B. Kłeczek, Stasiaku, Zychu – szczególnie ten ostatni, który widząc zadłużenie miasta nieodpowiedzialnie obiecuje wszystkim wszystko na zasadzie „dla każdego coś miłego”. Uważam, że na koniec kadencji powinno być przedstawione sprawozdanie z działalności radnych, abyśmy mogli zobaczyć co po tych 4 latach po sobie pozostawili, bo w przypadku niektórych poza przegadanymi godzinami przy mównicy nic nowego nie wnieśli.

  • Obserwator Odpowiedz

   17 września 2018 at 21:46

   Kilku miało duży wkład w pracę rady i rozwój miasta – „donieśli” gdzie trzeba (albo nie trzeba).

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   18 września 2018 at 00:54

   Już Ci, drogi Marku odpowiadam.
   Po pierwsze, o nikim nie zapomniałem, wymieniłem te osoby, które są na liście Pani E. Miernik-Krukurki, a tego dotyczy ten artykuł. Podobne zdanie mam o większości radnych obecnej kadencji, każdego z uwagą obserwuję. Co do wymienionych przez Ciebie radnych – „Dziubińskim, Bożku, Popku, B. Kłeczek, Stasiaku” – mam identyczne zdanie, może kilka plusów na koncie Pana Bożka (minusów jednak niestety bardzo dużo).
   Natomiast kompletnie nie zgadzam się co do radnego W. Zycha. Jest on w mojej opinii najjaśniejszą twarzą tej kadencji Rady Miasta i wręcz uważam, że marnuje się w tym mieście, gdyż intelektem, wiedzą i innowacyjnością wyprzedza pozostałych radnych. „Szczególnie ten ostatni, który widząc zadłużenie miasta nieodpowiedzialnie obiecuje wszystkim wszystko na zasadzie „dla każdego coś miłego”” – taka opinia jest bardzo niesprawiedliwa, gdyż najwidoczniej nie wsłuchałeś się w słowa Doktora Zycha. Powiedział on wyraźnie w jaki sposób należy pozyskiwać środki na planowane inwestycje – są nimi obligacje przychodowe, które nie wliczają się do poziomu zadłużenia i mają wiele korzystnych cech, o których można w wielu miejscach przeczytać. Natomiast pomysły Pana Zycha nie są żadnymi gruszkami na wierzbie, a realnymi, choć ambitnymi pomysłami. Wolę zdecydowanie Pana Witolda i jego ambitne podejście do zarządzania miastem, poparte wiedzą, doświadczeniem i pomysłowością, niż radnych pokroju Pana Kołodzieja. Przykro mi, taka jest moja opinia, i wcale nie sympatyzuję z żadnym z ugrupowań, choć pewnie ten zarzut zaraz się pojawi ;)

   • trupek Odpowiedz

    18 września 2018 at 08:02

    traktowanie Zycha jako kolesia,który każdemu obieca więcej niż wszyscy inni raczej nie jest błędem a jest konsekwencją wsłuchania się w jego obfite obietnice bez pokrycia.
    facet jest fantastą w dodatku tylko solistą.szykuje się srogi zawód dla tego marzyciela.
    przypadkowe społeczeństwo nie dojrzało do tego by wspierać don kiszoterię tego nieskutecznego (patrz co ugrał i jak promował wody siarczkowe w BO to była kompromitacja choć jak widać nie dla wszystkich).

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     18 września 2018 at 13:12

     Całkowicie się nie zgadzam z takimi tezami. Wiele inicjatyw tego radnego było blokowanych przez większość radnych. Pragnę zauważyć, że Pan Zych jako radny niewiele może, natomiast większość Rady Miasta jak i Prezydenci nie byli zainteresowani jego pomysłami. Co do wód siarczkowych w Budżecie Obywatelskim to również była wina władz miasta, gdyż w przypadku popełnienia błędu formalnego powinno się wezwać obywatela do jego poprawienia (art. 64 § 2 k.p.a.), natomiast pracownicy UM najpierw przyjęli wniosek p. Zycha, bez zwrócenia uwagi, że jest on złożony na złym formularzu (to też był błąd p. Zycha, ale każdy obywatel może się pomylić, wystarczyło go poinformować o błędzie i wniosek zostałby poprawiony), następnie był on przez miesiąc rozpatrywany, by wydać opinię negatywną jedynie z powodu złożenia wniosku na formularzu z poprzedniego roku :) Co lepsze, w naszym pięknym mieście nie ma nawet możliwości złożenia odwołania od negatywnej opinii komisji :) Więc jeśli ta sprawa była kompromitacją do dla władz miasta, bo rzeczywiście wyglądało na to, jakby ten konkretny projekt miał nie przejść. A że znaleziono błąd formalny, to się udało :) I ja wierzę w to, że jeśli wygra Pan Zych, to w mieście w końcu będzie normalnie, bo jak można zauważyć, ma on pomysł nie tylko na inwestycje, ale tez na to jak pozyskiwać na nie fundusze.

     • trupek

      18 września 2018 at 13:48

      skoro niewiele może to niech się nie pcha.niech nachapie się gdzie indziej.

     • Tarnobrzeżanin

      18 września 2018 at 22:18

      Trupek, nadal nie zrozumiałeś – niewiele może jako zwykły radny, gdyż w Radzie Miasta jest 21 takich osób. Jako prezydent będzie mógł zdecydowanie więcej, i wtedy dopiero będzie można realnie oceniać, jak wywiązuje się ze swoich obietnic.

 9. tadek Odpowiedz

  17 września 2018 at 18:41

  Masakra ta lista, rozliczyć ich co zrobili dla miasta, niech p.Ogorzałek, Dybus,Partyka , Myszkowski, Szwedo, Kołodziej( Pan ostatni uratował Mokrzyszów od eksplozji :D ), zaprezentują co zrobili dla miasta oprócz blokowania cennych inicjatyw inwestycyjnych,co zrobili dla mieszkańców ? Sportowcy karatecy K, chyba powinni się na sporcie skupić bo o ekonomii i zarządzaniu a tym bardziej tworzeniu strategii do ratowania miasta raczej pojęcia nie mają, podobnie jak pani pianistka.Pan ZM nudzi się na emeryturze i chętnie się pobawi w radzie,o ŁD nic nie napisze bo ostatnie jego akcje wg mojej opinii dyskredytują go… Pani EMK chyba nie za dobrze orientuje się w tym wszystkim i doradców ma jakich ma, słabo …

 10. pilne Odpowiedz

  17 września 2018 at 19:26

  Redakcja!!!!!!!! dlaczego nie ma umiejscowienia tych okręgów wyborczych do osiedli,dzielnic ???!!!

 11. Jacek Odpowiedz

  17 września 2018 at 19:46

  Tadek masz zupelna racje. Do wora i do jeziora z takimi kandydatami.
  Jesli chodzi o okreg nr 1 to mysle ze Kielb nie wejdzie do rady bo lista nie wejdzie jesli bedzie obowiazywac przelicznik d’Hondta

  • do Jacusia Odpowiedz

   17 września 2018 at 19:56

   A jak Ty przeliczasz . W poprzednich wyborach Bożek sam wszedł z listy bo osiągnął duży wynik.Widać że jesteś młody a sztab Kalinki powiedział że Kiełb bez szans to potarzasz.

 12. pilne Odpowiedz

  17 września 2018 at 20:00

  okręg1–osiedle Serbinów okręg2-os.Dzików,Stare Miasto,Przywiśle okręg3-os.Siarkowiec,Wielopole okręg4os.Piastów,Podłęże,Mokrzyszów,Sobów,Zakrzów,Sielec,Wielowieś,Miechocin,Ocice,Nagnajów

 13. Alf Odpowiedz

  17 września 2018 at 20:06

  Obawiam się,że obecni radni na 1 zamiast lokomotyw staną się balastem. Wydaje mi się ,że większość mieszkańców widzi co ci ludzie zrobili w radzie. Czas na zmiany jeżeli chcemy zatrzymać tę postępującą degrengoladę w mieście. Ostatnio rozbawiło mnie ,że wozić nas będą prawie 20 letnie autobusy.ale za to z klimatyzacją.Bardzo dobitnie pokazuje to w jakim miejscu się znaleźliśmy. Ludzie ,którzy swoimi decyzjami przyczynili się do upadku miasta powinni zniknąć na zawsze z przestrzeni samorządowej

 14. Zuzu Odpowiedz

  17 września 2018 at 20:51

  Każdy powinien iść na wybory. To my MIESZKAŃCY decydujemy! Głosujmy według własnych poglądów, ale na litość bądźmy poważni i szanujmy swoje głosy. Jeżeli nie dokonamy całkowitych zmian to dalej będziemy się kręcić w tym kotle. Wybierzmy ludzi nowych. To, że nie znani, nie znaczy, że głupi, a może ruszą jakąś świeżością. Ile kadencji mamy oglądać tych samych radnych, którzy jedyne czym się zainteresują to dziurą w chodniku, bo o zabieganiu o interesy miasta na zewnątrz nie ma co mówić.
  Ręce mi opadły przy tej liście.

 15. Markiz Odpowiedz

  17 września 2018 at 22:06

  Kurcze na początku pomyślałem, że to lista platformy, ale oni podobno pana Dariusza popierają tzn. Ci, którzy tam zostali (o ile ktokolwiek).

  Transfery „prima sort”.

  Nawet i ktoś „od’ Grzegorza przytułek znalazł.

  Zabawne ;) .

 16. Weronika Odpowiedz

  17 września 2018 at 23:00

  No i widać kto dobrze stanowiska rozdaje :) Sama śmietanka towarzyska. Chwała że wydziałów w Urzedzie będzie dla tej świty starczyć ;)

 17. Babka Odpowiedz

  18 września 2018 at 07:58

  Dziadek czy Ty jesteś może jezuita z PO?

 18. irek Odpowiedz

  18 września 2018 at 09:02

  jak to kurcze- wszyscy kochają miasto…co za bzdury – odchyłka..:)?

 19. Marek Odpowiedz

  18 września 2018 at 09:24

  Znowu chytra na stanowiska A. Komada, przefarbowana lisica, w poprzedniej kadencji startowała z PO, czyżby zdradziła swoją partię?

 20. Elo Odpowiedz

  18 września 2018 at 17:11

  Nieźle ktoś napisał , że w większości to przerzuty . Może ich partie już ich nie chciały to się przytulili do tej pani? Zbieranina

  • Zorba Odpowiedz

   18 września 2018 at 23:27

   Jeśli oni to przerzuty to ty chyba jesteś odrzut.

 21. Szymon Odpowiedz

  18 września 2018 at 17:49

  czas wyborów = czas dziecięcych obietnic

 22. emerytoway wyborca Odpowiedz

  19 września 2018 at 00:25

  Bardzo trafnie ktoś tutaj napisał, że jeśli to jest ten Wspólny Tarnobrzeg, który trzyma się wspólnie i nierozłącznie to ja dziękuję. Wolę już głosować za czymś nowym, bo z mąki gdzie znowu przewijaja się te same nazwiska chleba nie będzie. A dodam tylko, że oprócz radnych w kampanie angażują się również dobrze znane twarze starej ekipy jak Pan Marcin Redźko czy były rzecznik prasowy. Naprawdę dziękuję za takie Wspólnoty Tarnobrzeg.

 23. jolka Odpowiedz

  21 września 2018 at 11:28

  Ojciec,dwóch synów. A gdzie matka.Wstydu nie macie.
  Karate schodzi na psy

 24. teresa Odpowiedz

  23 września 2018 at 00:48

  A co te Kipry tak chcą koryta .Moze jeszcze zapiszą teściową i psa.
  Zenada!!!!!

 25. teresa Odpowiedz

  1 października 2018 at 21:37

  Chciałabym wiedzieć od wyborców Tarnobrzega,co były radny z dwóch kadencji Kiper zrobił dla miasta. Poza pokazami,gdzie się promuje wraz z synami nic. KOmpletne NIC!!!!!A może ma jakieś osiągnięcia o których nic mi nie wiadomo. Proszę o odpowiedż.

 26. mada Odpowiedz

  1 października 2018 at 21:40

  No ,ładnie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>