Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sześć medali Pucharu Polski Taijiquan zawodniczek tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi

Wrzesień 21, 2018 10:26 AM

Sześć medali przywiozły zawodniczki tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” z XXII Pucharu Polski Taijiquan w Warszawie. Trzy złota wywalczyła tarnobrzeżanka, Jadwiga Sochaj.

Podczas XXII Pucharu Polski Taijiquan, w 22 konkurencjach zmagało się około 100 zawodników z całego kraju.

„Złota” Jadwiga Sohaj, prowadząca tarnobrzeską szkołę Tai Chi, instruktor sportów Wushu, członek Kadry Narodowej oraz wielokrotna medalistka zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych, nie miała sobie równych w formie tradycyjnej z szablą – styl Yang, stylu Yang 40 oraz Sun 73.

Po dwa brązowe medale sięgnęła zaś mielczanka, Aneta Sajda, która prezentowała formę tradycyjną z szablą – styl Yang oraz formę Taijiguan – 32 ruchy. Z kolei srebro w formie tradycyjnej z wachlarzem zdobyła Agnieszka Janczara. Mieszkanka Tarnobrzega zajęła także czwarte miejsce w Yang 24. W tej samej konkurencji, za nią, na piątym miejscu uplasowała się Ewa Wójcik Lis z Tarnobrzega.

Zawodniczki „Białego Żurawia” zgodnie przekonują, że przeżywanie ogromnych emocji związanych z udziałem w zawodach oraz większe i mniejsze osobiste osiągnięcia, to wartość dodana do pozytywów jakie płyną z regularnego trenowania Tai Chi.

O Tai Chi mówi się, że to gimnastyka zdrowotna, medytacja w ruchu. W taki sposób określa się sztukę walki, która swoje korzenie ma w XIII wieku. Stworzono ją w celu samoobrony natomiast dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na zdrowie, obecnie ćwiczona jest właśnie pod tym kątem.

Tai Chi przyczynia się do eliminowania z ruchu zbędnych napięć i usztywnień. Ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych i całych układów ciała, z kostnym i mięśniowym na czele. Praktykowanie Tai Chi przyczynia się do zrelaksowania, wyciszenia oraz odprężenia ciała i umysłu.

Jadwiga Sochaj zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki o 19.30 i w czwartki o 20.00 w sali gimnastycznej tarnobrzeskiej „Budowlanki” czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3, przy ulicy Świętej Barbary. Kontakt do instruktorów można znaleźć na stronie internetowej www.taichitarnobrzeg.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>