Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Charytatywne granie dla Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie (fotoreportaż)

Wrzesień 23, 2018 8:49 PM

Dzisiaj, w tarnobrzeskim Mokrzyszowie odbył się charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Domu Pomocy Społecznej. W budynku, w którym siostry zakonne mieszkają z 67 podopiecznymi niezbędny jest remont kotłowni, i to właśnie na ten cel kwestowano dzisiaj.

”Mieszkamy razem z naszymi 67 podopiecznymi w domu z tykającą w piwnicy bombą. To przestarzała kotłownia, która jest we fatalnym stanie technicznym i w każdej chwili grozi tragedią. W ostatnich miesiącach jej i tak kiepski stan, jeszcze się pogorszył. “W dniu 8.08.2018r. nastąpiło zablokowanie zaworu elektrozaworu kotła c.w.u., które spowodowało niekontrolowany wyciek gazu w pomieszczeniu kotłowni. Taka sytuacja stanowiła ogromne zagrożenie wybuchem gazu. (…) Zaleca się jak najszybszą modernizację kotłowni!!!” – to najbardziej dramatyczny fragment opinii dozoru technicznego. Jeśli natychmiast nie wymienimy kotłów na nowe, bezpieczne, wkrótce może usłyszeć o nas cała Polska. Ale wtedy nie będzie już czego zbierać…”

- to fragment apelu, wystosowanego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z Tarnobrzega, prowadzące Dom Pomocy Społecznej, w którym opiekują się chłopcami i mężczyznami z różnym stopniem niepełnosprawności. Podopieczni mają od 6 do 70 lat, i jak tłumaczą siostry:

„Opiekujemy się nimi, bo nikt inny nie chciał ich przygarnąć. Pochodzą z różnych rodzin, często trudnych, patologicznych, dysfunkcyjnych, lub takich zwyczajnych, które po prostu sobie nie radzą.. Za każdym z nich stoi inna historia, inny dramat. W większości niechciani, nierozumiani, niekochani, opuszczeni… Łączy ich jedno – w naszym Domu Pomocy Społecznej odnaleźli bezpieczną przystań, schronienie przed światem, który ich nie przyjął. Bo są inni… Zwykle słabsi, wyglądający albo zachowujący się inaczej niż “normalni ludzie”.

Na remont kotłowni siostry starają się zebrać potrzebne środki za pomocą Fundacji Siepomaga.pl – link do zbiórki tutaj

foto: Piotr Morawski

 

2 Responses to Charytatywne granie dla Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie (fotoreportaż)

  1. Novak Odpowiedz

    23 września 2018 at 21:16

    Pogoda się nie udała, ale zbiórka myślę że tak resztę niech Państwo.

  2. Zuzu Odpowiedz

    24 września 2018 at 16:16

    Wielkie Brawo dla wszystkich darczyńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>