Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Podświetlony globus na placu „Górnika”

Wrzesień 27, 2018 8:09 AM

Na Placu Górnika w Tarnobrzegu stanął podświetlony kamienny globus. Zadanie to wybrane zostało przez mieszkańców osiedla „Stare Miasto” w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt „Rewitalizacja Placu Górnika” przewidywał wykonanie podświetlanego kamiennego globusa, opartego na kamiennym cokole, wraz z zasilaniem do oświetlenia terenu. Globus wskazuje kierunki oraz odległości do wybranych miast w Polsce i na świecie. Natomiast wokół placu na którym usytuowano globus stanęły drewniane pergole. W przyszłości ustawione zostaną tam ławki, czyniąc pl. Górnika przyjazny dla mieszkańców i zachęcając ich do przyjemnego odpoczynku.

By zadanie mogło zostać należycie zrealizowane dokonano przełożenia linii energetycznej niskiego napięcia.

Wykonawca prac był Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu, a wartość zamówienia wyniosła 123 tys. zł.

foto&info: UM Tarnobrzeg

18 Responses to Tarnobrzeg: Podświetlony globus na placu „Górnika”

  1. Wieśniak Odpowiedz

    27 września 2018 at 08:31

    Gdzie jest ten Plac Górnika?

    • tadek Odpowiedz

      27 września 2018 at 08:56

      Panie Wieśniaku, Plac Górnika jest koło Pana dawnej Szkoły, nie jest niestety w Kaczakach czy też w Świniarach … ;) Pozdrawiam :)

      • Wieśniak Odpowiedz

        27 września 2018 at 21:52

        O kurcze nie wiedziałem, że byłem właścicielem jakiejś szkoły w Tarnobrzegu, czyli gdzie ten globus?
        Jestem słabo zorientowany w terenie Tarnobrzega, a dla jasności dodam,że edukowałem się w Mielcu.

  2. wyborca Odpowiedz

    27 września 2018 at 09:05

    oby „miszcze” graffiti z okolicy nie chcieli wykazać się swoimi talentami

  3. mieszkaniec Odpowiedz

    27 września 2018 at 10:24

    To jest z budżetu obywatelskiego wybranego za Kielba Proszę informowac uczciwie bo.będą sprostowania jak przy Morawieckim.

  4. geograf Odpowiedz

    27 września 2018 at 11:55

    A gdzie jest Wielka Brytania i Irlandia??

    • Wieśniak Odpowiedz

      27 września 2018 at 21:56

      Jak to gdzie?
      Na globusie – ech, trudno wyczaić plamę na szarej masie?

  5. Antek Odpowiedz

    27 września 2018 at 13:03

    Globus… balwana powinni postawic.Mlodziez grala w pilke i komu to przeszkadzalo?

  6. tramp Odpowiedz

    27 września 2018 at 14:24

    Sam globus może jest i ciekawy, ale nie w zestawieniu z drewnianą pergolą i nie w tym miejscu. Ten plac powinien być parkingiem dla zwiedzających zamek. A tak autokary wycieczkowe nie mają gdzie się zatrzymać i problem ten będzie w przyszłości narastał.

  7. Zainteresowana Odpowiedz

    27 września 2018 at 14:44

    Z tego co mi wiadomo w projekcie obywatelskim była mowa o tym że tam powstanie plac zabaw o żadnym globusie nie było mowy

  8. Brak słów Odpowiedz

    27 września 2018 at 15:01

    Zielony plac wyłożyli granitowymi płytami i do tego szara kula. Też gdzieś czytałem ze miał być plac zabaw.

  9. Bzyk Odpowiedz

    27 września 2018 at 15:25

    Na początku roku był ogłaszany przetarg na plac zabaw w tym miejscu ale jak to bywa niedoszacowali wartości i oferty przewyzszaly kwotę którą miało miasto. Mamy więc globus bo na to starczyło.

  10. mistbg Odpowiedz

    27 września 2018 at 18:14

    Dla zainteresowanych….Cały Plac Górnika jest podzielony na trzy części. Pierwsza to Globus, drugi to plac zabaw który będzie obok a trzecia boisko do koszykówki który będzie ogłoszony może w 2019 roku.

  11. Zoe Odpowiedz

    27 września 2018 at 19:36

    Kto tam będzie grał w kosza? Seniorzy z domu opieki? Tym bardziej kto tam będzie globusił? Znów zmarnowane pieniądze. A parking by się przydał i mieszkańcom i turystom

  12. mistbg Odpowiedz

    27 września 2018 at 19:46

    Zgadzam się z Tobą ale takie zapdają decyzje w urzędzie..

  13. PDW Odpowiedz

    27 września 2018 at 20:13

    ale KUTAS

  14. Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

    28 września 2018 at 03:00

    Zobaczymy jak długo będzie podświetlony.
    Bartosz – także kiedyś był – dziś nie ma chyba komu wymienić żarówek…. :P

  15. Janusz Odpowiedz

    28 września 2018 at 10:07

    Może tej kuli nie ukradną jak teleskop nad Wisłą.