Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Debata kandydatów na prezydenta Tarnobrzega w TVP Rzeszów

Październik 4, 2018 7:06 PM

O godzinie 19 w TVP Rzeszów rozpoczęła się debata kandydatów na prezydenta Tarnobrzega. W debacie udział wzięli: Dariusz Bożek, Kamil Kalinka, Elżbieta Miernik – Krukurka, Bożena Kapuściak i Witold Zych.

Debatę można oglądać: tutaj

61 Responses to Debata kandydatów na prezydenta Tarnobrzega w TVP Rzeszów

 1. Maranatha Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:07

  Dzisiaj już nikt nie może mieć wątpliwości, że głos na D. Bożka jest głosem na zatracenie. Nie przekonuje, nie rokuje. Miło się go słucha i miło się na niego patrzy. I tyle.

 2. Kazek Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:12

  A na kogo trzeba głosować?

 3. wybawca Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:17

  Tylko BOZEK może racjonalnie na argumenty przeciwstawić się PISowi

 4. wybawca Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:18

  Tylko BOZEK może racjonalnie na argumenty przeciwstawić się PISowi .Dlatego oddam głos na niego.

 5. gość Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:20

  PIS-PO wybór między Odrą a Cholerą

 6. wybawca Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:28

  Trzeba się szczepić .

 7. Owen Odpowiedz

  4 października 2018 at 20:34

  Merytorycznie Zych był najlepszy!

 8. Stasiu Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:04

  Ja uważam, że Bożena, dała radę i wiedziała o czym mówi.

 9. Stachu Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:13

  Według mnie Pan Witold Zych zdecydowanie się zaprezentował na plus, widać że z każdą debatą zyskuje coraz więcej przychylności ludzi, mojej również, wszyscy wypadli dobrze ale według mojej opinii ta debata należała do niego

  • MarekL Odpowiedz

   4 października 2018 at 21:21

   Tak jest, tylko Witold Zych nawiązał prawdziwy kontakt wzrokowy z wyborcami. Kamil Kalinka sprawiał wrażenie tak pewnego wyboru, że chyba ani razu nie spojrzał do kamery.

 10. Stasiu Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:21

  Jedyna powtórzę – Bożena, nawet wiedziała co to jest SMART CITY, a reszta kiepska. Nie najgorzej wypadł Zych, ale nie jest on moim kandydatem.

  • MarekL Odpowiedz

   4 października 2018 at 21:23

   Pani Bożena nie ma z pewnością takiego obycia i nie jest taką doświadczoną szołmenką jak pozostali kandydaci. Głos na nią jest z pewnością lepiej oddanym głosem niż na K.Kalinkę czy D.Bożka.

 11. Poliklinikier Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:22

  Cytując Pana Anioła z Alternatyw „Matko Bosko Czestochowsko…. prrryk”

 12. dorota Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:25

  Jak dla mnie to nie ma zadnych kandydatów na których mogła bym zagłosować wszyscy są starymi wyjadaczami bądź karierowiczami! w sumie jeden powiela drugiego! ależ parcie na szkło

 13. Owen Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:27

  Nie jeden powiela drugiego tylko pani Bożena powiela wszystkich po trochę:)

 14. Wiola Odpowiedz

  4 października 2018 at 21:58

  Bezapelacyjnie Pan Bożek wypadł najlepiej ze Wszystkich :)

  • Genia50 Odpowiedz

   7 października 2018 at 06:42

   Wiola ogarnij się, chyba, że jesteś żoną, córką, przyjaciółką Bożka albo samym Bożkiem. Bożek był fajnym nauczycielem 30 lat temu a teraz jest tylko starym emerytem umysłowym otoczonym stadem postkomuchów.

 15. tramp Odpowiedz

  4 października 2018 at 22:20

  a gdzie Kolano ???

  • Łękotka Odpowiedz

   4 października 2018 at 22:25

   nie dał rady zebrać odpowiedniego poparcia

 16. brzoza Odpowiedz

  4 października 2018 at 22:55

  Obie te panie to tragedia … ble ble ble. Tra-ge-dia.

 17. wyborca -dozorca Odpowiedz

  5 października 2018 at 02:37

  A gdzie „czarodziej” KULANO z Podleza ….???? Jego program jest najciekawszy ze wszystkich i najbardziej realny !!! Lotnisko nad bajorem , metro do Machowa , przystanek dla promow nad Wisla w Machowie …..itd,itd !!! Nikt go chyba nie zabral na stopie do Rzeszowa i biedak nie dotarl….!?
  -

 18. Basia Odpowiedz

  5 października 2018 at 06:17

  Nie podobało mi się, że większość kandydatów przyjęło że miasto się starzeje i główny jego kierunek opierają na osobach stsrszych. Zmierzamy w kierunku wyludnienia i to się niektórym jak widzę podoba, co tam młodzi, po 60 jak będą mieli dobrą emeryturę może im coś skapnie. Teraz najniższa krajowa i piwsko pod blokiem.

 19. Karol Odpowiedz

  5 października 2018 at 07:12

  Beznadzieja .Pani Kapuśniak to porażka ,Zych to wody siarczkowe i jakieś połączenie kolejowe do Mielca ,Bożek w miarę konkretny,Kalinka nie dający nadziei na poprawę czegokolwiek .Jedynie Pani Elżbieta daje nadzieję na poprawę w Tarnobrzegu.Jest kiepsko a po złym wyborze może być tylko gorzej .Miłego dnia.

  • Wacek Jacek Odpowiedz

   5 października 2018 at 07:32

   Pani EMK zachowywała się jak zagubiona. Mówiła nie na temat. Smart city w jej wykonaniu to już totalne dno. Rozda karty mieszkańcom, toż to porażka.

  • Stach Odpowiedz

   5 października 2018 at 08:15

   Chyba naprawdę nie słuchałeś debaty. EMK to jakaś barbie i nic więcej.

 20. krzysiek Odpowiedz

  5 października 2018 at 07:53

  Karol w zupełności się z Tobą zgadzam. Tak naprawdę co można zrobić w mieście gdzie zadłużenie na chwilę obecną osiągnęło poziom 116,5 mln zł., do tego trzeba dorzucić 16 mln do obwodnicy nie mówiąc o wykupie gruntów na co trzeba też wyasygnować pieniądze z budżetu miasta. Można mamić wyborców obietnicami na zasadzie – dla każdego coś miłego, jednak wolę wstrzemięźliwość i realność realizacyjną w kwestii składanych obietnic. Dziwię się jedynie p.Dziubińskiemu że ma odwagę startować do sejmiku wojewódzkiego, gdyż to nasze dziadostwo zawdzięczamy jego 14-letnim rządom. Szkoda że nie chciał się uczyć od sąsiadów – przykładowo Prezydenta Szlęzaka za Stalowej Woli, gdyż być może mielibyśmy przynajmniej jakieś miejsca pracy. Pogrążyć miasta w długach i marazmie i jeszcze mieć odwagę startować to na prawdę trzeba mieć dobre samopoczucie.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   5 października 2018 at 08:42

   pelna zgoda ze Dziubinski jest oddalony od rzevzywistosci Byl prezydentem z przypadku jak zrobil pucz i żwiruka odwolali.Teraz Kalinka w ten sam sposob wszedł do wladzy z przypadku.Teraz rozumiemy ze obaj sie tak kochaja obydwaj to faceci żądni władzy a sposob jej zdobycie nieetyczny i daleki od wymagań katolickich ich nie interesuje.W myśl zasady zwycięsców nikt nie ocenia tylko sìę do nich doczepia.Taka to klasa polityczna tych dwóch panów.

  • Antek Odpowiedz

   6 października 2018 at 01:39

   To,ze Dziubinski sie pcha ,to sie nie dziwie.Ludziom tego pokroju ciagle malo.Ale jakim cudem takie indywiduum jest na liscie ?

 21. klerek Odpowiedz

  5 października 2018 at 08:18

  wybór iście dramatyczny :
  partyjne popychadło,nawiedzony marzyciel,dewotka,niespełniony nauczyciel i pani urzędnik od rozdawnictwa.

  perspektywa,że w 20 lat liczba mieszkańców skurczy się do kilkunastu tysięcy coraz mniej dziwi.

  która grupa towarzyska tym razem dorwie się do koryta ?
  powrót pisuaru to będzie świadectwo,że zmarnowane 3 kadencje przez mlecznego niczego mieszkańców nie nauczyły.
  tylko dlaczego oczekujecie,że wasze dzieci tu wrócą pracować za najniższą krajową ? ;)

 22. wojak Odpowiedz

  5 października 2018 at 09:24

  Słaba ta debata, czytanie z kartek „własnych” programów. Obecnie również trzeba będzie wybrać mniejsze zło. Bożek wydaje się najrozsądniejszy tyle, że to nauczyciel, który swoich nie ruszy a jedynie na oszczędnościach w oświacie można szukać pieniędzy w mieście. Gdyż dokładamy do niej aż 50% budżetu miasta. Dlatego na wszystko w mieście brakuje, chodzimy po dziurawych chodnikach, jeździmy po tragicznych drogach… Mastalerz to widział lata temu, chciał juz dawno zlikwidować jedno gimnazjum, pani Kociuba z krzyczącą świtą skutecznie mu na to nie pozwoliła. Przez te 6-7 lat od likwidacji było by w budżecie miasta kilka milionów więcej. Ale liczy się dobro jednej, krzyczącej grupy. Dlatego uważam, że nauczyciele nie powinni być prezydentami. Gdyż nie będą REALNIE rządzili oświatą. Będzie co najwyżej trwanie miasta przez kolejne 5 lat, popierające go partie dostaną jakieś dobre stołki zależne od miasta i będziemy dryfować kolejne lata. UWAŻAM, ŻE OSZCZĘDNOŚCI W OŚWIACIE TO JEDYNA DROGA DLA MIASTA BEZ NICH ZAWSZE BĘDZIE NA WSZYSTKO BRAKOWAĆ. PRZYKRE, IŻ ŻADEN KANDYDAT O TYM NIE WSPOMNIAŁ. SĄ MIASTA, KTÓRE DOKŁADAJĄ Z BUDŻETU TYLKO OK 35% DO OŚWIATY. DLA NAS 10% MNIEJ NA OŚWIATĘ TO ROCZNIE KILKANAŚCIE MILIONÓW WIĘCEJ W BUDŻECIE

  • nauczyciel Odpowiedz

   5 października 2018 at 09:50

   takim wpisem chcesz zniechęcić nauczycieli do głosowania na Bożka? a ja uważam ze zniechecasz na głosowanie na Kalinkę ktory przy pomocy Pekar wykona wytyczne pisu i wprowadzi swoje reformy które zawsza kończą sie likwidacja i redukcją oswiaty.Jest jedno pewne Kalinka to wykonawca woli partii Slowa Ortyla ze partia dlugo go przygotowywła na stanowisko prezydenta w sytuacji politycznej miasta budzi zdziwienie i daje wiele do myslenia Ponadto tylko Kalinka bije leżacego i jest butny.Wybor jeden z piaskiem w żebach glosujemy na kazdego byle nie na Kalinkę.

 23. bonzo Odpowiedz

  5 października 2018 at 11:04

  debata nie porywa ale tez wszyscy wypadli podobnie , najwieksze rozczarowanie to Bozek bo jak poscłuchacie jego tresci to nic tam nie ma i taki jakis bez jaj , najwiekszy postęp od poczatku kampani to kapusciakowa , uczy sie szybko i nabiera ogłady … a kalinka gładko i bezpłciowo , jak z pamięci – pewno znał pytania wczesniej … dalej uwazam że trzeba wybierac z kręgu centroprawicy czyli zych albo kapusciak , na pewno nie bezbarwny Kamilek , a za nim compała i zwiefka i jeszcze popek i basia bez spódnicy – druzyna nieudaczników i ludzi co tylko patrza by cos uszczknąć …

  • taki Odpowiedz

   5 października 2018 at 22:39

   Racja ale wybór zdecydowanie na pana W.Zycha – wizja, rozwój i realia ,wszystko to prowadzone z inteligencją i kompetencją.Mieszkańcy będą dumni z wyboru przez długie lata.

 24. agent Odpowiedz

  5 października 2018 at 11:23

  kolana nie ma bo miał złe pesele 13 miesiąc się wkradł ;)

 25. Wiola Odpowiedz

  5 października 2018 at 12:02

  W moim odczuciu debata wygrał pan Bożek a Wy jak myślicie ?

  • antyhemor Odpowiedz

   5 października 2018 at 13:15

   w naszym Pani Bożena.

  • Genia50 Odpowiedz

   7 października 2018 at 06:45

   Wiola przeczytaj powyżej i daje już sobie siana.

 26. Zuzu Odpowiedz

  5 października 2018 at 12:29

  Bożek chce tchnąć życie w miasto. Normalne, że starsze osoby muszą zostać objęte opieką, bo większość młodych wyjechała, ale opieranie programu tylko na seniorach jak EMK to znaczy, że nic nie ruszy, a jak ruszy to w stronę tylko opiekuńczą. Kalinka myśli o magisterce i dobrze. Pani Bożena radzi sobie. Pan Witold marzyciel i nie jest rozumiany. Z wszystkich namiastkę wiary, że miasto się nie wyludni daje Bożek. Nie chcę szukać znajomych o lasce na starosc, chcę widzieć życie i zadowolenie, a nie otaczającą nas szarość. Starsi ludzie też potrzebują młodych, też chcą żyć.

  • taki Odpowiedz

   5 października 2018 at 22:45

   „Nie jest rozumiany” przez ciebie –było się uczyć .chociaż z połowę tego co pan W.Zych, byłbyś rozumiał świat i było by ci lżej toczyć to życie.

 27. agent Odpowiedz

  5 października 2018 at 13:02

  młodzi ci co wyjechali nie wrócą bo nie będą pracować za 1500 zł bo są nauczeni zagranicą lepszego życia. Musimy stworzyć im warunki aby wrócili, ale slabo to widze. POdstawa to praca za 3 tyś i mieszkania. Inaczej nikt nie wróci, a co będzie za 20 lat jak te dziadki siarkowe które dziś mają 65-80 lat umrą, będzie w TBG pbardzo dużo pustych mieszkań i mało ludzi, a miasto będzie umierało i staczało się coraz szybciej w dół. Musimy to powstrzymać jak najszybciej ….

 28. Tymek Odpowiedz

  5 października 2018 at 15:13

  Obejrzałem sobie kandydatów i nasuwa się taka oto refleksja. Czy kandydat na urząd Prezydenta Pan Bożek jest przygotowany do takiej misji nie znając podstway działania samorządu? Czy też na tyle cyniczny, że dla poklasku słuchaczy plecie oczywiste bzdury. Samorząd zgodnie z ustawą nie może tworzyć odrębnych organizmów prawnych w postaci rad i zarządów osiedlowych. To jest przykład niekompetencji kandydata. Czy Pani Miernik-Krururka która wykazuje się wyłącznie znajomością zagadnień dotyczących jej dotychczasowej pracy, bez rozeznania spraw gospodarczych bez których nie ma rozwoju miasta. Pani Kapuściak winna pozostać tam gdzie dotychczas funkcjonowała czyli przy zadaniach pomocy społecznej, nieskładność i brak przekonania widoczny w wypowiedziach aż razi. Pan Kalinka, jeszcze młody nie wypalony, któremu się chce pozwala sądzić, że przy poparciu struktury będącej dzisiaj przy władzy ściągnie grosza z zewnątrz. Pan Zych entuzjasta swoich nierealnych wizji nie podał jak dotychczas skąd na to zdobędzie środki finasowe, obligacje są wyłacznie hipotezą bo kto je kupi wiedząc o potężnym zadłużeniu miasta. Większość jego pomysłów nie jest realna i nie jest zadaniem własnym samorządu. A najciekawsze jest to, że żaden z kandydatów nie poruszył problemu reorganizacji sieci szkół i problemów budżetu co do ich dofinasowywania. Czy ośiatę uzdrowi nauczyciel?

  • taki Odpowiedz

   5 października 2018 at 23:03

   Kalinka nie dorasta do ról przygotowanych przez Partię()niech zdobywa doświadczenie i naukę ,bo jest surowy , sztuczny i żenujący (kwiaty dla żony z okazji D.K.daje 3.X.)Pan W.Zych natomiast ma realne wizje rozwoju i potrzeb naszego miasta i ma kompetencje i wolę jej realizacji. I tylko jego osobista, autentyczna troska o miasto daję gwarancję jego(miasta) awansu i rozwoju.

   • gość Odpowiedz

    6 października 2018 at 00:11

    Panie Witku może już wystarczy?

    • taki Odpowiedz

     6 października 2018 at 20:40

     Takie metody stosuje K.K JA NIE JESTEM P.WITKIEM Bo jemu WYSTARCZY argumentów i głosów by zostać Prezydentem i podnosić prestiż naszego miasta.

 29. wybawca Odpowiedz

  5 października 2018 at 17:24

  Debaty nie słucham ,ponieważ każdy coś obiecuje aby dorwać się władzy[tak było ibędzie ].Zdziwienie w sprawie oswiaty [najlepiej obciąć budżet o połowę] wypuszczać matołów będzie się łatwiej rządzić .Zaoszczędzone pieniądze dać na zasiłki po 30 latach pracy-1300zł.a renta -5 lat pracy -1300zł [należy się jak psu buda].

 30. Kutombo Odpowiedz

  5 października 2018 at 19:49

  Przy obecnym układzie władzy w Polsce tylko wybór Kamila Kalinki ma sens czy sie to komuś podoba czy nie.Ps.Pani Kapuśniak pieprzy trzy po trzy :)

  • gość Odpowiedz

   6 października 2018 at 00:13

   Miasto gdzie jeden z kandydatów nie płaci części składek na ubezpieczenie i dodatkowo zadłuża miasto chluby mu nie przynosi

 31. wiola Odpowiedz

  5 października 2018 at 20:50

  Dla mnie bełkot Kalinki jest nie do zniesienia, on nic nie wnosi, parę wyuczonych frazesów to zdecydowanie za mało.Jeszcze ma jakiś dziwny akcent.

 32. Cyrulik Odpowiedz

  5 października 2018 at 21:05

  Najlepiej wypadla mistrzyni PODKARPACIA w tancu na rurze Bozena Kapusciak !!!!! Swoje doswiadczeniue zdobyla w bylym lokalu LUNA gdzie sie Wila Jak piskorz w szuwarach „. Za swoj talent otrzymala od KIELBA nagrode ” Czerwonej latarni ” a od sponsorow wyjazd do dzielnicy rozpusty St.Pauli na wystepy towarzyskie !!!!! Ludziska glosujcie na profesjonalistke !!!!!!!!!!

 33. Radawiec Odpowiedz

  6 października 2018 at 09:16

  DB w retoryce złoża się do NK.Obiecuje wszystko wszystkim, bez pokrycia. Zwykły populizm.Albo nie spełni tych obietnic,albo stosując rozdawnictwo zadluzy Miasto jeszcze bardziej.

 34. gość Odpowiedz

  6 października 2018 at 09:36

  Jakoś dziwnie niektórzy kandydaci nabrali wody w usta na temat zastawu wodociągów i reformy oświaty

 35. kuba Odpowiedz

  6 października 2018 at 09:37

  Ciekawostka – zaglądam dzisiaj z rana do skrzynki i wyciągam ulotkę, a w obietnicach wyborczych u jednego kandydata z PiS-u w okręgu Siarkowiec – Wielopole czytam, że podejmie starania w sprawie budowy – zgadnijcie czego – toalet dla psów. Amen

 36. Radawiec Odpowiedz

  6 października 2018 at 11:04

  Do Kuba
  To wcale nie jest taki głupi pomysł.Niewielu właścicieli szczworonogow zbiera odchody po swoich pupilach. Bardzo mnie to irytuje,bo nieraz zdarzyło się mojemu dziecku wdepnac w taka niespodziankę. Wątpliwa przyjemnosc, czyscic zakamarki podeszwy z takiej kupy. Ja jestem ‘za.

 37. Dink Odpowiedz

  6 października 2018 at 14:47

  Gdzie Bożek schował Plute ? Czyżby wstydził się PO – Nowoczesnej i PSLu ? Przecież go popierają i czekają na dostanie się do koryta aby rozkraść do reszty miasto.

 38. Olek Odpowiedz

  6 października 2018 at 15:58

  Merytorycznie i wizerunkowo najlepiej wypadł Bożek i na chwile obecną jest to najrozsądniejszy kandydat na Prezydenta Tarnobrzega

  Stawiam na Bożka

 39. Alex Odpowiedz

  6 października 2018 at 17:52

  Kochani jeżeli chcemy coś dobrego zrobić w naszym Tarnobrzegu to uwierzcie mi bez Kalinki nie zrobimy nic!! taka prawda, ja też wlałbym kogoś innego, ale najważniejszy jest Tarnobrzeg !!! wspomnicie kiedyś moje słowa, miłego dnia życzę !

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   6 października 2018 at 17:57

   Postawmy na wiedzę ekspercką i osobę, która łączy a nie dzieli – tylko dr Witold Zych! A PiS by postąpił dużo mądrzej, gdyby właśnie jego wystawił w wyborach zamiast Pana Kalinki.

   • Alex Odpowiedz

    7 października 2018 at 11:52

    To prawda co napisałeś ale jest jak jest

 40. widz Odpowiedz

  6 października 2018 at 18:00

  narcyzm, narcyzm narcyzm, głosujcie na mnie na mnie mnie, nie. A uchowaj Panie Boże.
  Skuteczność = arogancja, zarozumiałość,podniesiony głos,wrzask pycha krocząca przed upadkiem, powtarzanie po innych, slogany, frazesy i pustosłowie pod kapeluszem Może w obozie by rządziła i się odnalazła a nie na salony.
  Lud już nie jest taki ciemny

 41. Ana Odpowiedz

  6 października 2018 at 20:01

  Nie PIS nie kalinka niech będzie Kapusciakowa glowa !!!!!!

 42. Owen Odpowiedz

  7 października 2018 at 00:05

  Tylko Zych mówi spójnie i nie zmienia zdania, reszta obiecuje wszystko zależnie od miejsca wystąpienia i publiczności. Udają młodszych, ładniejszych i mądrzejszych niż w rzeczywistości. A Zych jest po prostu normalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>