Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: 22 osoby zatrzymane po wczorajszym meczu pucharowym z Koroną Kielce

Październik 4, 2018 4:07 PM

22 osoby zostały zatrzymane po wczorajszym meczu pucharowym Wisły Sandomierz z Koroną Kielce. Spotkanie zabezpieczało 217 policjantów z Kielc, Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego.

W trakcie spotkania kibice obu drużyn rywalizowali ze sobą donośnie dopingując swoje drużyny. Podczas drugiej połowy meczu kibice Korony Kielce w pewnym momencie rozciągnęli flagę, tzw. „sektorówkę”, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne i petardy.

Na płytę boiska wtargnęli kibice Wisły Sandomierz i Korony Kielce. Mecz został przerwany, a policja zatrzymała osiem osób. Po działaniach identyfikacyjnych, jeszcze tego samego wieczoru, funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 14 pseudokibiców zakłócających przebieg meczu.

Zatrzymane osoby zostaną przesłuchane i w trybie przyspieszonym przekazane do dyspozycji Sądu Rejonowego. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych wtargnięcie na płytę boiska jest przestępstwem za co może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

foto&info: Policja Sandomierz

Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem trzecioligowej Wisły 3:2.

W związku z wczorajszym zajściem oświadczenie wydał zarząd sandomierskiej Wisły.

„W związku z wydarzeniami, do których doszło w trakcie meczu Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Sandomierz a Koroną Kielce, Zarząd Sandomierskiego Klubu Sportowego Wisła potępia zachowania do jakich dopuścili się kibice z obydwu drużyn.

Zarząd, dołożył wszelkich starań aby mecz Pucharowy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sandomierza i spotkanie dostarczyło zgromadzonym jak najwięcej sportowych pozytywnych emocji.
Zadbaliśmy również o profesjonalne zabezpieczenie imprezy tak aby każdy z widzów bezpiecznie mógł skupić się ma oglądaniu meczu, przeznaczając na ochronę duże środki finansowe.

Mimo dobrych relacji utrzymywanych z kibicami Sandomierskiej Wisły, odcinamy się od takich zachowań i nie pozwolimy aby sprawcy wybryków pojawili się więcej na naszym obiekcie, żądając przy tym tłumaczeń od przedstawicieli kibiców oraz pomocy przy naprawie rzeczy/ przedmiotów, które uległy zniszczeniu.

Informujemy również, że straty wyrządzone na sektorze gości w całości będą pokryte przez Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce.

Korzystając jeszcze z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom i sympatykom za wsparcie naszej drużyny, której należą się duże słowa uznania za postawę we wczorajszym meczu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>