Świętokrzyskie derby dla gospodarzy. W Pucharze Polski Wisła Sandomierz pokonuje ekstraklasowca z Kielc 3:2 (video HD)

Ogromną niespodziankę sprawili trzecioligowi piłkarze sandomierskiej Wisły, którzy pokonali Koronę Kielce 3:2 w 1/32 Pucharu Polski. W kolejnej rundzie rywalem sandomierskiej ekipy będzie Podbeskidzie Biała Podlaska.

Z pewnością mecz pucharowy przeciwko Koronie Kielce pozostanie w pamięci kibiców na bardzo długo. Ogrom emocji i wydarzeń z tego spotkania można by obdzielić kilka meczów.

W 3. minucie mocny strzał Łukasza Kosakiewicza na raty obronił wiślacki bramkarz. Osiem minut później Przemysław Janowski w ładnym stylu obronił uderzenie głową Mateusza Możdżenia. Potem niewiele pomylił się Kosakiewicz. W 22. minucie Wisła zdobyła bramkę. Jarosław Piątkowski przytomnie zagrał z rzutu wolnego do pozostawionego bez opieki Wiktora Putina, który zagrał na dalszy słupek, gdzie akcję golem zakończył Kacper Piechniak. W 31. minucie goście wyrównali. Po faulu Janowskiego rzut karny wykorzystał Wato Arweladze. Po kolejnych trzech minutach zaczął spełniać się czarny scenariusz dla wiślaków. Przy niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki skierował Jakub Konefał. W 39. minucie wydarzenia zaczęły przybierać korzystniejszy kierunek dla gospodarzy. Po faulu na Putinie Kosakiewicz został ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką. Tuż przed przerwą ponownie świetnie w bramce zachował się Janowski, broniąc groźny strzał Ivana Jukicia.

W 49, minucie głową próbował Brown Forbes, ale futbolówkę pewnie złapał Janowski. W 51. minucie po wbiegnięciu na murawę boiska kibiców obu drużyn spotkanie zostało przerwane. Po interwencji policji mecz został wznowiony po 31 minutach. „Wymuszona przerwa” lepiej podziałała na piłkarzy Wisły. Już w 56. minucie za sprawą uderzenia z powietrza Putina był remis. Dobrą sytuację miał Damian Nogaj, jednak strzał skrzydłowego Wisły zdołał obronić Paweł Sokół. W 65. minucie zawodnik Korony Jakub Żubrowski zagrał ręką we własnej „szesnastce”, co spowodowało odgwizdanie przez Roberta Marciniaka kolejnego rzutu karnego. Szansę bez skrupułów wykorzystał Putin. W 77. minucie okazję na swojego drugiego gola miał Piechniak, ale lepszy był bramkarz Korony. Do końca meczu wiślacy wytrwale bronili się przed atakami.

WISŁA SANDOMIERZ – KORONA KIELCE 3:2 (1:2)

1:0 – Kacper PIECHNIAK 22′
1:1 – Wato ARWELADZE 31′ (k)
1:2 – Jakub KONEFEAŁ 34′ (s)
2:2 – Wiktor PUTIN 56′
3:2 – Wiktor PUTIN 65′ (k)

WISŁA: 12. Przemysław Janowski – 13. Dawid Korona (46, 7. Marcin Sudy), 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (84, 30. Piotr Ferens) – 10. Jarosław Piątkowski, 17. Jakub Siedlecki (61, 6. Piotr Poński), 99. Michał Kamiński, 26. Wiktor Putin, 15. Damian Nogaj – 9. Kacper Piechniak.

KORONA: 88. Paweł Sokół – 21. Łukasz Kosakiewicz, 4. Piotr Malarczyk (47, 26. Bartosz Rymaniak), 15. Piotr Pierzchała, 19. Ken Kallaste – 91. Felicio Brown Forbes (68, 27. Matej Pučko), 14. Jakub Żubrowski, 8. Mateusz Możdżeń, 24. Wato Arweladze, 10. Ivan Jukić (61, 7. Marcin Cebula) – 9. Maciej Górski.

żółte kartki: Kolbusz, Janowski, Piechniak, Siedlecki, Kamiński – Kosakiewicz, Rymaniak, Arweladze, Żubrowski.
czerwona kartka: Kosakiewicz (39. minuta, za drugą żółtą).
sędziował: Robert Marciniak (Kraków). widzów: 1500.