Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W poniedziałek pierwsza rozprawa prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

Październik 6, 2018 9:42 PM

Na poniedziałek 8 października br., na godzinę 8.30 Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wyznaczył termin pierwszej rozprawy Grzegorza Kiełba. Prezydent Tarnobrzega oskarżony jest o korupcję.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od osoby trzeciej korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności). Termin pierwszej rozprawy planowany jest wstępnie na wrzesień bieżącego roku. Na dzień 17 lipca 2018 r. (na godz. 11.00) wyznaczono posiedzenie niejawne, celem rozstrzygnięcia przez Sąd z urzędu w przedmiocie tymczasowego aresztowania oskarżonego (w trybie art. 344 kpk).

Na posiedzeniu tym zapadło postanowienie, zgodnie z którym Sąd uchylił wobec oskarżonego tymczasowe aresztowanie i zastosował w to miejsce środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia Grzegorza Kiełba w czynnościach służbowych, polegających na wykonywaniu obowiązków Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Postanowienie to zostało zaskarżone zażaleniem przez Prokuraturę. Sąd Okręgowy rozpoznał powyższe zażalenie na posiedzeniu w dniu 1 sierpnia 2018 roku, utrzymując w mocy orzeczenie Sądu Rejonowego.

30 Responses to W poniedziałek pierwsza rozprawa prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

 1. Boss Odpowiedz

  6 października 2018 at 21:58

  Do pierdla na długo !!!!!!!!!!!!

  • dorota Odpowiedz

   7 października 2018 at 12:32

   nolite iudicare, ut non iudicemini!

 2. Stanisław Wyspiański Odpowiedz

  7 października 2018 at 00:16

  „Miałeś chamie złoty róg…”

 3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  7 października 2018 at 02:59

  Czy rozprawa będzie jawna? Będzie istniała możliwość przeprowadzenia transmisji z tego wydarzenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 4. cezeubk Odpowiedz

  7 października 2018 at 07:50

  bedzie jawna.nie wem czy mozn transmitowac ale na sali mozna byc

 5. Głosowałem na G. Kiełba i nadal będę głosował Odpowiedz

  7 października 2018 at 09:03

  Grzegorz Kiełb jest prawdziwym, wybranym w demokratycznych wyborach Prezydentem i żaden podstęp i intryga nie powinna tego zmienić.

 6. Radawiec Odpowiedz

  7 października 2018 at 09:21

  Nawet jeśli ktoś został wybrany w demokratycznych wyborach, nie znaczy to, że może łamać prawo i brać łapówki.

 7. Patryk Odpowiedz

  7 października 2018 at 09:58

  Czy wziął łapówkę czy nie – jakieś pieniądze były, o których on sam mówił, że wziął je wbrew przepisom (nie można pieniędzy na kampanie wyborcze brać przed ogłoszeniem kampanii, a jeżeli to pożyczka to powinna być oficjalna z podatkiem – ot takie prawo, ale prawo). Jeżeli zrobił to z pełną świadomością oszustwa kierując się jakimiś wyższymi względami (ratowanie Tarnobrzega przed PiSem) to PiS kierując się jakimiś wyższymi względami mógł zmontować sprawę, kierując się wyższymi względami ratując Tarnobrzeg przed Kiełbem. Taka nowoczesna moralność.

 8. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  7 października 2018 at 12:44

  Kodeks postępowania karnego

  Art. 357. § 1. Sąd zezwala przedstawicielom środków masowego przekazu na dokonywanie za pomocą aparatury utrwaleń obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy.
  § 2. Sąd może określić warunki udziału przedstawicieli środków masowego przekazu w rozprawie.
  § 3. Jeżeli ze względów techniczno-organizacyjnych obecność przedstawicieli środków masowego przekazu utrudnia przebieg rozprawy, sąd ogranicza liczbę przedstawicieli środków masowego przekazu na sali rozprawy i wskazuje uprawnionych do dokonywania za pomocą aparatury utrwaleń obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy według kolejności zgłoszeń lub na podstawie losowania.
  § 4. Sąd zarządza opuszczenie sali rozprawy przez przedstawicieli środków masowego przekazu, którzy zakłócają przebieg rozprawy.
  § 5. W wyjątkowych wypadkach, gdy należy się obawiać, że obecność przedstawicieli środków masowego przekazu mogłaby oddziaływać krępująco na zeznania świadka, przewodniczący może zarządzić opuszczenie sali rozprawy przez przedstawicieli środków masowego przekazu na czas przesłuchania danej osoby.

 9. Bz. Odpowiedz

  7 października 2018 at 13:59

  Prezydent wziął łapówkę od PO nie od PiS.Proszę nie manipulować.

 10. garbus Odpowiedz

  7 października 2018 at 14:50

  Prezydent nie wziął łapówki przynajmniej póki co … poczekajmy na wyrok… jedno jest pewne ze służby ABW działają na rzecz Kalinki bo wmontowały Kiełba i Kołka w ten syf zeby wypromowac tego przygłupa dyktatorka …

  • tarnobrzeżanin Odpowiedz

   7 października 2018 at 18:33

   A chcesz pozew w trybie wyborczym?

 11. Na waciki Odpowiedz

  7 października 2018 at 15:39

  Wrabiają chłopa..a nawet jak wziął, wielkie halo o 20 tys. zresztą wziął od prywaciarza … miastu nie ukradł, żaden mieszkaniec na tym nie stracił.. a rodzina mu się powiększyła, dom budował, garnitury.. wydatki miał a wiadomo prezydent szycha może więcej dla niego to 1,5 wypłaty można powiedzieć na waciki:)
  Jak by nie taki przypał to by uczciwie wiele jeszcze dla miasta i siebie zrobił….plany były..

 12. Figielek Odpowiedz

  7 października 2018 at 16:59

  Moje zaufanie stracił bezpowrotnie a wiem że też bardzo wielu innych osób które kiedyś na niego głosowały więc teraz nie poprą ani jego ani żadnej pani

 13. Zainteresowana Odpowiedz

  7 października 2018 at 20:30

  Do ‘na waciki’
  Napisz, gdzie pracujesz. Masz taką moralność, że lepiej na ciebie uważać…

 14. Lilly Lopsy Odpowiedz

  7 października 2018 at 21:04

  Wielki z niego prawnik zwykły krętacz. Głosowałam na niego bardzo się tego wstydzę

  • Batman Odpowiedz

   7 października 2018 at 22:22

   daj spokój Stefan, co komu po twoim wstydzie

 15. brzoza Odpowiedz

  7 października 2018 at 22:21

  Ile nienawiści na tym forum.Kto najbardziej się cieszy. Dyktatorek o dawna przygotowywany do władzy. Nawet nie umiał tej radości stłumić. Ludzie juz mają dość którzy tylko jątrzą i mają metody że strach sie bać. Dlatego nie bierzemy Kalinki pod uwagę na prezydenta. Nawet teraz jak Kiełb lezy idą na całość aby mu dokopać na tym forum ..Maciuś uważaj.

  • Uuuuu Odpowiedz

   7 października 2018 at 23:22

   Sam sobie ten los zgotował i wcale mi go nie szkoda !

 16. Radawiec Odpowiedz

  7 października 2018 at 22:51

  Niejeden ma dzieci i nie kradnie…

 17. Maranatha Odpowiedz

  7 października 2018 at 22:52

  Jesteśmy z Tobą. Grzesiu, jesteśmy z Tobą.

 18. Stanisław Wyspiański Odpowiedz

  8 października 2018 at 00:40

  Panie kiełb, to że napluł pan w twarz swoim wyborcom to jedna sprawa. Ale jak pan się czuje kiedy pana żona zapewniała na korytarzu sądowym, że żadnych pieniędzy pan nie przyjął, ręczyła za pana, a przedsiębiorcę nazwała kanalią.
  Własnego ojca tez pan oszukał i nie miał pan skrupułów wobec najbliższych? A teraz ubiega się pan o mandat ZAUFANIA publicznego jako kandydat na radnego? Ma pan w ogóle twarz? Wstyd jakiś?

 19. żona Odpowiedz

  8 października 2018 at 07:17

  Każda zona nazwalaby kanalia osobę ktora byla rafnym i na wlasnego prezydenta urzadzila prowokację wraz ze służbami.Uczciwy radny takie tematy rozwiaxuje w sposób cywilizowany Po prostu odmawia przyjmujac ze prezydent od niego żada kasy w co nigdy nie uwierzę .A ten radny to krysztal tylko troche zaśniedziały.Takich radnych wybieraliśmy Czas wyborczy to czas na
  refleksje.
  u

 20. Super Odpowiedz

  8 października 2018 at 07:20

  Hmm, z tymi demokratycznymi wyborami niestety było tak, że wielu głosowało nie tyle za Panem Kiełbem, co przeciwko Panu Mastalerzowi… Pan Grzesiek dał rade, przebił poprzednika

 21. klerek Odpowiedz

  8 października 2018 at 08:14

  palik kanalią jest to nie ulega wątpliwości dla nikogo.mniejsza o to,która/czyja wersja jest prawdziwa cała ta sytuacja pokazuje brak hamulców i oporów z obu stron.
  a kiełb cóż,prawda jest taka,że miał wielką szansę,którą zaprzepaścił.
  to była bardzo bierna prezydentura i za to powinien zostać odstrzelony.
  dostał szansę od losu i jej nie wykorzystał.bardzo słaba prezydentura,zresztą ostatnie kadencje ogólnie nas wszystkich nie rozpieszczają.

 22. Tootoo Odpowiedz

  8 października 2018 at 09:48

  Stawił się chociaż na rozprawę? Czy zwolnienie lekarskie przyniósł?

 23. bonzo Odpowiedz

  8 października 2018 at 09:59

  bedzie wyrok to sprawa sie wyjasni , wszyscy zamieszani w ten temat kiełb kalinka kołek powinni sie pokajac i nie startowac ale jak to zwykle z ludzmi jest … a gdzie jest mastalerz ktory namiawiał kołka i uziela do niecnych uczynków ??

  • Zenek Odpowiedz

   8 października 2018 at 12:14

   Przecież Kołek nie startuje, Kalinka ze sprawą nie ma nic wspólnego, a Kiełb jaki jest, wszyscy widzą. Tak mu tęskno za korytkiem, że nawet żonę wystawił w wyborach! Wstydu koleś nie ma, bo o honorze to pewnie nawet nie słyszał…

 24. L74 Odpowiedz

  8 października 2018 at 11:20

  Rozprawa trwa? Może jakieś informacje na „gorąco”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>