Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg cztery razy na podium w 2 Grand Prix Polski w Gdańsku

Październik 10, 2018 1:50 PM

Cztery medale (złoto, srebro i dwa brązy) przywieźli zawodnicy IKS Jeziora Tarnobrzeg z zawodów z cyklu Grand Prix osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Rywalizacja toczyła się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Złoty medal wywalczył Maciej Nalepka (klasa 3), który pokonał wszystkich przeciwników, nie tracąc przy tym nawet seta. Wynikiem 3:0 zakończyły się pojedynki Maćka w rozgrywkach grupowych z Piotrem Schmidtem (Podaj Dalej Konin)i Mateuszem Ziarnikiem (Start Bydgoszcz) oraz półfinałowy z Markiem Szafrańcem (Silesia Katowice) i w finale z Mariuszem Czerwińskim (Start radom).

Z kolei srebro zdobył Piotr Sokalski (klasa łączona 1-2), który w drodze po medal pokonał 3:1 (11,-4,11,11) Sławomira Gontarza (Podaj Dalej Konin), uległ 2:3 (-4,11,-9,11,-7) Wiesławowi Dzilińskiemu (Start Szczecin) oraz pokonał 3:0 (8,5,3) Stanisława Józefczaka UKS TS Sparta Lubań.

3 miejsce wywalczyła Emilia Kotarska w klasie łączonej 1-5 kobiet w fazie grupowej wygrywając 3:0 (3,4,6) z Ewą Gembalską Start Kalisz i przegrywając 2:3 (11,11,-9,-10,-9) z Barbarą Rompa Szansa-Start Gdańsk. W walce o udział w ścisłym finale pani Emila uległa 0:3 (-9,-7,-7) Dorocie Bucław IKS AWF Warszawa.

Z brązowym medalem z zawodów wrócił również Paweł Mazuryk w klasie 8. W rozgrywkach grupowych Paweł pokonał po 3:0 Marcina Mroczka Szansa-Start Gdańsk, Krystiana Kowalczyka IKS AWF Warszawa i Jacka Wawra Start Zielona Góra.

5-8 miejsce zajęli Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk w klasie 9.

W zawodach tych w klasie łączonej 9-10 kobiet w barwach IKS-u zadebiutowała 10 letnia Magdalena Pawłasek. Utalentowana 10 latka w swoim debiucie dzielnie walczyła ze starszymi, doświadczonymi rywalkami, i tak w meczu z Krystyną Ring z Silesi Katowice przegrała 0:3 (-8,-1,-11)
oraz 1:3 (-7,-3,11,-5) w pojedynku Dorotą Mitutą ze Startu Zielona Góra.

- Zawody w Gdańsku to kolejna impreza sportowa, z której przywozimy medale a tym samym promujemy Tarnobrzeg i nasz region – podsumowuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

- Przed zawodnikami IKS-u za chwilę kolejne zgrupowania i zawody wysokiej rangi. Od 3-10 października ostatnie zgrupowanie Kadry w Drzonkowie przed Mistrzostwami Świata PTT World Championships, które odbędą się 15-21 października na Słowenii w Lasko/Celje. W najważniejszej imprezie tego roku wystąpią dwaj zawodnicy na wózkach z naszego klubu Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka. Obaj będą walczyć o medale w turnieju indywidualnym i drużynowym. Maciej, 12 w rankingu światowym wystąpi w singlu w klasie 3 i w drużynie z Rafałem Czuperem, natomiast Krzysztof 8 w rankingu światowym będzie tworzył drużynę z Rafałem Lisem i obaj w klasie 4 w singlu będą rywalizowali z zawodnikami całego świata – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>