Duży krok w stronę zwycięstwa w grupie. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – LZ Linz Froschberg 3:1 (fotoreportaż oraz video HD)

Duży krok w stronę ukończenia rozgrywek grupowych na pierwszym miejscu zrobiły dziś tenisistki KTS Enea Siarki Tarnobrzeg, które pokonały we własnej hali austriacki LZ Linz Froschberg 3:1. Dwa punkty dla Enea Siarki wywalczyła Han Ying.

Przed meczem w hali odbyła się uroczystość, podziękowania od władz miasta, sponsorów i władz związku otrzymały złote medalistki tegorocznych Mistrzostw Europy – Li Qian, która wywalczyła złoto w singlu oraz Han Ying pierwsza w mikście. Gratulacje przyjął również trener Zbigniew Nęcek, który od niedawna powrócił na stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji.

W pierwszym pojedynku, który trwał trzy sety, lepsza okazała się zawodniczka Siarki. Han Ying wyraźnie pokonała w nim Marharytę Baltushite. W kolejnym spotkały się Elizabeta Samara i Wu Yue. Zawodniczka gospodyń wygrała jedynie pierwszego seta. Potem dominowała rywalka; w dwóch ostatnich setach zwyciężyła różnicą siedmiu punktów.

W trzecim pojedynku Li Qian zagrała z Ho Tintin. Tarnobrzeżanka swoją rywalkę zdecydowanie pokonała w trzech setach. Spotkanie zakończyła zacięta rywalizacja Han Ying z Wu Yue.

Jak zapowiada trener Zbigniew Nęcek celem minimum jego zespołu jest wygranie rywalizacji w grupie D. W ubiegłorocznych rozgrywkach LM Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się ekipa z Berlina.

Grupowymi rywalkami tarnobrzeżanek jest także czeski SKST Stavoimpex Hodonin. Do ćwierćfinału awansują po dwie drużyny z każdej grupy.

KTS ENEA SIARKA TARNOBRZEG – LZ LINZ FROSCHBERG 3:1

Han Ying – Margaryta Baltushite 3:0 (11:8, 12:10, 11:6)
Elizabeta Samara – Wu Yue 1:3 (11:8, 7:11, 4:11, 4:11)
Li Qian – Ho Tintin 3:0 (11:6, 11:9, 11:3)
Han Ying – Wu Yue 3:2 (11:6, 10:12, 8:11, 11:8, 12:10)